Uhlazený profesor se úspěšně vydává za nájemného zabijáka. Jednou se ale zamiluje do klientky a spustí tak celou lavinu problémů. (Netflix)

Mamlas odpad!

Po velmi vlažném začátku následovalo to, co jsem čekal, a to to, že se maník polovinu stopáže promuchloval s nějakou babou. Označil bych to tedy za další romantickou ptákovinu skrytou do falešného kabátku o jakozabijákovi. Po přeskočení těchhle sraček a taky pár desítek minut blbých keců zbylo tak 15 minut nějakého, byť slabého, ale aspoň nějakého děje, což ale v průměru na ani 1 hvězdu nestačilo. A určitě to nebylo ani akční, ani komedie. ⬇️ 8% ()

tobik

Nadprůměrně zábavné a chytré, s několika úžasné vystavenými scénami. Bohužel lehce amorální závěr mi zanechal pachuť na jazyku. A nejde ani tak o chování postav, jako spíše ten pokus o sdělení. ()

JosefTomas

Chápu ten rozpor. Od rejži typu Linklatera, na jehož práci vás odkáži potom (jakože Link later... Chápete...? Jděte do prdele, mně to vtipný přišlo...) asi člověk nečeká "tradiční" podívanou jedoucí podle tříaktové struktury bez sebemenšího náznaku invence. Přijde mi ovšem škoda odsoudit toto režijní cvičení, když je film přitom zatraceně dobrou oddechovkou. Detaily, to je to na čem staví úspěch tento snímek a třeba Powellovo "měnění kabátů" je naprosto bezkonkurenční. Čert vem, že to vzniklo podle článku a že si to Richard s Powellem přepsali víc než já svou bakalářku, protože to je přesně ten feel-good masterpiece, co jsem chtěl vidět. Srovnání s Fincherovým Zabijákem je trochu mimo mísu, neboť téma každého filmu je diametrálně odlišné... Ve výsledku ale chápu to nenadšení, protože je ten film přeci jen na Ríšu trošku moc konveční, ale ten nápad já cením zlatem (nebo něčím hodnotnějším, zlato prý ztrácí hodnotu, takže jděte šperky spláchnout do záchodu a kupte si třeba radši rádiovku), protože hlavní theme filmu dává skrze lehce přiostřený závěr nesmírně pravdivé poselství o životě, za jehož pod nějž se mile rád podepíšu. ()

iz67

Bezohledu na nadšené recenze mě to, musím říct, docela nudilo, I když se na ty mladé hezké lidi dobře kouká a konec nebyl takový průser, jak u tohodle žánru bývá zvykem. Mělo me varovat, že se to Verbalovi líbí. ()

Facerr

Zajímavé převleky a situace, kdy se z profesůrka stává naoko zabiják byly fajn. Rozhodně se z nich dalo vytřískat víc. O nějaký ty hlášky navíc si to prostě říkalo. jenomže tvůrcům tak nějak došly nápady. Totálně promarněný potenciál. Velká škoda. ()

IZFNP

Presne 10 minút pred koncom som si povedala “aha tak konečne zápletka, ktorú som čakala”. A zrazu bol koniec, pretože to vôbec zápletka nebola. Vo svojej podstate teda príjemne originálny film, s pomerne sviežim námetom a nečakanou dramaturgiou. Hej, aj vy pravdepodobne budete čakať od scenára s týmto motívom niečo iné - a úprimne, vlastne premýšľam, kam snímok žánrovo zaradiť - ale obecne som názoru, že risk sa vyplatil. ()

AndrewNewman

Tak toto som naozaj nečakal. S názvom Vrah naoko, obsadením Glena Powella a žánrovým zaradením pod akčnú komédiu som čakal ďalšiu variáciu na Johnnyho Englisha. Toto je ale úplne niečo iné. V tomto filme totiž niet ani akcie ani humoru. Zasmiať sa dá len na kostýmoch hlavnej postavy v úvode. Tak od polovice je to kriminálna dráma v štýle Farga a je len obrovská škoda, že sa Linklater nevydal hneď od začiatku takýmto smerom. Tak by sme tu mali skvostnú kriminálku s nádychom čiernej komédie, bohužiaľ tak je tu niečo, čo absolútne nespĺňa svoje štandardy. Powell bol skvelý, Arjona chrumkavá ako vždy a to finálne vypointovanie som nečakal, avšak kvôli faktu, že je to žánrovo zasadené veľmi zle, vyššie s hodnotením ísť nemôžem. ()

Talita1

"Ako Vám chutí ten koláč? Všetky koláče chutia dobre." Gary Johnson je opäť v prevleku a snaží sa usvedčiť záškodníkov. Popri svojom zamestnaní v školstve pracuje v utajení zároveň aj pre políciu. Až raz stretne ju... To, že krásna žena mu vstúpi do života, zistíme dosť skoro. Glen Powell má šarm a chémia s Adriou Arjona je výborná. Ešte lepší je záver príbehu, ktorý nikto nečaká. Táto akčná romantika veru pobaví. ()

Heywood

Ani jsem netušil, co vše policie v USA sleduje a hlídá. Tady to komorní obsazení postavilo vše na ústřední dvojici a "neotřelém" tématu člověka, který žije dvojí život. (Kdyže to byl natočen Kristián? 1939?) Poprvé se uhlazený profesor zamiloval do svých rolí a postav, a až poté do dvojitého AA. Ale podívaná to byla především veselá a zdánlivě zbytečné vsuvky na universitě jsem také ocenil, po v realitě "hamásovského" řádění studujících deviantů. Navíc proměna submisivního profesůrka v novou postavu se promítla i tam, čehož si studenti nepochybně všimli, stejně jako my diváci (oni plánovaně za honorář, my v očekávání vývoje filmu). Za perličku jsem pokládal i vydýchání nákupního igelitového pytlíku, protože to mělo styl i eleganci. Za slušný výkon pak slušné hodnocení 75%. ()

moriero

Podle zavádějící anotace jsem myslel, že dostanu béčkovou akční komedii o tom, jak týpek machruje před holkama, že je nájemný zabiják, aby je dostal do postele...ale ty krávo, dostal jsem něco úplně, úplně jiného. Civilně pojatý polo-životopisný snímek plný absurdních situací, které dokáže zrežírovat pouze skutečný život. Plný Garyho chytrých přednášek na univerzitě. Plný neskutečné chemie mezi ústředními postavami /jak by řekli v Millerovi na tripu: ti dva po sobě šli jako párek myší v bavlněných fusaklích/. Nečekaný filmový zážitek, po kterém Powellovi odpustím tu plytkou hrůzu "S tebou nikdy" a nádherné Adrii odpustím...vlastně nemám co. V "Belko experimentu" byla úplně stejně k sežrání....i když /SPOILER POUZE NA KONCI/ si myslím, že tady přece jenom hrála nebezpečnou manipulátorku, která moc dobře věděla co a proč dělá. ()

Rian_witcher

Humor je velice mizivý a z celého nápadu šlo přitom vytěžit daleko a daleko víc. Akce je nulová a jediné na co se dalo koukat jsou sympatičtí herci, co neměli šanci něco hrát. ()

morbn

Horko tažko za 3. Čakal som od Linklatera viac. Žiaľ, je to dosť tuctové, na rozdiel od jeho iných filmov. Pochybujem, že sa k tomuto vrátim. K príbehu sa už vyjadrili iný, netreba k tomu nič extra dodať, nie je čo. ()

hony23

Chlápek, který předstírá, že je nájemným zabijákem, ve skutečnosti pracuje pro Policii a usvědčuje lidi plánující vraždu. Ale jen do té chvíle, než se zamiluje do ženy, která se chce zbavit svého násilnického manžela. Originální skutečný příběh podpořil dobře napsaný scénář i dobře zahrané postavy. ()

karnifex

Velmi, velmi slabé.. Nejdříve jsem uvažoval o dvou **, ale pak jsem si řekl: proč vlastně?! Pokud je film uváděný v žánru komedie (a žánr "akční" je úplně mimo mísu), ale za celou dobu vás nepřinutí aspoň k pousmání (snad s výjimkou jednoho briefingu na stanici), ačkoliv se o to místy dost křečovitě snaží, je to problém! A ještě větší potíž je s další jeho ambicí - i když usiluje o opak, je extrémně nezábavný. Úmorně přehnaná stopáž (typický nešvar Netflixu) tady vlastně ani nevadí, protože tento film by nebyl dobrý, ani kdyby byl o polovinu kratší.. ()

bonovox

Nenáročný snímok na jedno pozretie, sympatický hlavný hrdina ale celkovo málo prekvapivé či nápadité. Linklater tentoraz len priemerne. 60% ()