Uhlazený profesor se úspěšně vydává za nájemného zabijáka. Jednou se ale zamiluje do klientky a spustí tak celou lavinu problémů. (Netflix)

Devadesát Dva

Film jako 'Hit Man' má na začátku takovou woodyallenovskou nenucenost, s jakou plyne jeho zápletka, ale přišlo mi, že taková byla jen jeho slupka, protože jakoby se postupně vyvíjel z něčeho, co vypadá jako komedie, do něčeho, co vypadá jako thriller, ale vlastně to není ani jedno (trochu podobné žánrové mixéry lze jako trend spatřit u jihokorejských filmů, nebo, nejlepší příklad, Wheatleyho 'Kill List' - rodinné drama, co přejde do thrilleru a pak končí jako čistý horor). Když jsem uviděl, že něco jako tohle režíruje Richard Linklater, který spolu s představitelem hlavní role, Glenem Powellem, napsali scénář, nějaké očekávání se dostavilo. Nicméně je taky fakt, že jsem nic z novější tvorby (poslední dekáda) známého režiséra neviděl. Tenhle snímek se soustředí na středoškolského učitele filozofie/psychologie, Garyho, který si ve svém osobním znuděném životě přivydělává tím, že je technik pro policii. Když jim vypadne týpek, který předstírá, že je nájemný vrah, aby donutil podezřelé k přiznání, Gary je přinucen zaskočit a předstírat roli sám... a jelikož mu to jde, vedení se rozhodne ho do role falešného vraha obsadit namísto původního borce, který si to samozřejmě vezme osobně a začne to Garymu dávat pasivně sežrat. Gary se začne různě maskovat, charakterizuje to, jak si myslí, že by podezřelí chtěli, aby jejich nájemní vrazi vypadali (na základě jejich profilu, než se s nimi setká). Při jednom ze setkání se Gary zahledí do jedné podezřelé, která je "krásná a čistá duše" a pak překračuje svoji hranici a pravomoce, a setkává se s ní dál, jako svoje hitmanovské alterego Ray, což začne zamotávat celý koncept a premisu filmu. Do půlky si říkáte, že víte, jak to bude, že na komedii je tam málo k smíchu, na romanci je tam málo romance, na thriller málo thrilleru (něco jako když jsem nedávno viděl 'Nesnesitelnou krutost', mělo to vše, ale nic z toho silně, pořádně, takový nevýrazný kus). Tohle je spíš jeden z těch filmů, který je takový chameleon, podobně jako hlavní postava... dvojice se střetne a hodně píchají a najednou je to jak 'Poslední tango v Paříži'), pak dojde na vydírání a najednou je to jako thriller atd. Jako celek to tolik nenadchne, ale je zajímavé, že ta část, kde se některé filmy mají hodně tendencí táhnout, okolo poloviny až do 3/4 je tu vlastně nejsilnější. Snaží se to nejdřív hodně vařit z toho, že Gary se hodně převlíká. Má to skoro dvě hodiny a to je dost na takovou věc. Myslím si, že jestli v něčem mohl film excelovat, ale minul to, tak všechny ty interakce mezi lidmi a jejich "proč a jak" se dostali k tomu, že si chtějí najmout vraha. Glenn nehraje špatně, Adria Arjona je zase pěkná sexy prdelka, což je to hlavní, co se po ní chtělo a vrcholem filmu je pak potom, co jí Gary odhalí svou pravou identitu, že je přinucen napíchnutý k ní jít a jako Ray s ní udělat rozhovor, zatímco jí na mobilu píše instrukce a ona musí hrát s ním a následně celý ten segment s otravným kolegou, který se pak dvojici snaží vydírat. Film má i solidní filozofické pasáže okolo identity a je inspirovaný příběhem skutečného člověka. Nakonec vlastně příjemné překvapení, čekal jsem, že to bude větší blbost. 7/10 () (méně) (více)

GavlaDan

O tomhle filmu jsem až do doby, kdy vyšel, neměl tušení, že existuje. Koukám na ČSFD, vidím akční komedie. Říkám si „Akční komedie mám rád.“ Jenomže ono to není, ani akční, ani komedie. Nicméně to ve finále vůbec nevadí. Hit Man je částečně podle skutečné události, celý námět se mi velmi líbí, ale je to tak nějak chabě provedené. Necítil jsem žádné emoce, napětí, prostě jsem neměl pocit, že by hlavním hrdinům kdykoliv něco hrozilo. A ani jsem neměl důvod, proč bych s nimi měl jakkoliv sympatizovat. Slyšel jsem názory, že ústřední duo (Glen Powell, Adria Arjona) má skvělou chemii. Jenomže já s tím absolutně nesouhlasím. Necítil jsem, že by mezi nimi byl jiný vztah, než že se vzájemně používají jako sexuální hračky. Takže… za mě fakt fajn nápad. Ohromně cením tu originalitu. Ale postavy, na kterých to celé stojí (spíš padá) stály dost za prd. 6/10 ()

Hanys_

Jasně, úplně do stropu neskáču, zas tak skvělé to nebylo a do klubu fanoušků Glena Powella se taky nechystám. Ale byla to celkem chutná jednohubka na jakýkoliv večer. Neurážející, neblbá. Takhle nějak bych si to asi od netflixu představoval častěji. 6.5/10 ()

Wishkah

Pohodová romantická komedie. Ten hype byl přehnaný, ale já se bavil, Powell je tu strašný sympaťák a spolu s Arjonou mají mezi sebou skvělou chemii. Skoro by se chtělo říct, že je to romantika jak ze staré školy ()

H4ku11

Chémia medzi hlavnou dvojicou bola super, na Adriu je radosť pozerať sa nielen pre jej herectvo, Glen je herecký superchameleón, dej bol originálny a predsa ma to nebavilo dostatočne, aby som to zvládol pozrieť na jeden raz. ()

Zombi

Vůbec mě to nebavilo, v půlce jsem to vypnul a to dělám málokdy. Bez akce bez humoru, jen Powellovy převleky a povídání mezi dvojicí, která má ale aspoň slušnou chemii. ()

TheSpearCZ

Divácky velmi otevřená a pozitivní feel-good "akční komedie", která celá stojí na velkém charismatu ústřední dvojice, především Glen Powell tady dokazuje, že umí hrát a poslední dobou si vybírá snímky, které je radost sledovat. Na první pohled rádoby složitý scénář, který je tady ale skvěle zvládnut a budu se opakovat, ale opravdu se jedná o divácky velmi otevřený a vděčný film pro všechny kategorie a tak by to mělo být. Čisté 4* ()

Flopik

Ako písali už viacerí, presne takto si predstavujem pohodový film od netflixu, s vynikajúcou hlavnou dvojkou. Glena mám čim ďalej viac rád, hrá skutočne skvelo a táto úloha kde má meniť charaktere mu šla na výbornú. Čo sa týka Adrie, tak tú mám v hľadáčiku už dlhšie a je to neskutočne krásna žena. Teším sa na jej ďalšie filmy. V žánri rozhodne chýba romantický, nakoľko o tom je väčšina filmu. Akčné ani v najmenšom, takže po zbadaní žánrov môže dôjsť k omylu. Pozerá sa nato skvelo, ubehne to veľmi rýchlo a chémia medzi dvojkou je ušitá na mieru. Na plný ísť nemôžem, to by som sa potreboval viac zasmiať ale inak veľká spokojnosť. ()

Muel

| Netflix | Linklater sa s tým mohol vyhrať o trocha viac, predsa je tá zápletka tak banálna, že až, ale ten film aj tak nejakým spôsobom funguje. Či už je to Glenom Powellom, ktorý je tu super, alebo chémiou medzi dvomi hlavnými postavami, alebo záverečnou konfrontáciou s mobilom, geniálna scéna, zľahka najlepšia vo filme. Hlásim spokojnosť, aj keď som si po ohlasoch z Benátok myslel, že film bude mierne komplexnejší a celkovo artovejší. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

majec4

Tento film ma príjemne prekvapil. Očakával som, že to bude typická akčná záležitosť plná prestreliek a divokých naháňačiek a hlúpych vtipov, ale nakoniec sa ukázalo, že film ponúka oveľa viac. Glenn Powell podal vynikajúci výkon a jeho postava bola dobre vykreslená, čo prispelo k mojej celkovej spokojnosti s filmom. Ten jeho prerod si všimli aj jeho študentky a často to spomínala aj moja polovička. Dej bol síce ako som už spomínal menej akčný ako som predpokladal, ale to filmu vôbec neuškodilo. Naopak, umožnilo to viac priestoru na budovanie postáv a rozvoj príbehu, čo som veľmi ocenil. Nakoniec z toho bola celkom nečakaná "podívaná" ktorá ma bavila dokonca viac ako včerajší Axel F. Ten záver so záväzkom zo strany Garryho bol nečakaný ale celkom podarený zvratík. ()

MiniMinion

Vrah naoko je příjemný, zábavný a davově dostupný snímek pohybující se na hranici několika žánrů. Linklaterova režie je jako obvykle skvělá, stejně tak i jeho scénář, který tentokrát napsal se svým dlouholetým kolaborantem a hvězdou filmu Glenem Powellem. Dobré tempo a energie, pár zvratů z nichž některé jsou možná očekávané, ale i tak fungují, a film poměrně utíká i před téměř dvouhodinovou stopáž. Powell je čerstvě vyšlá filmová hvězda a velice se mi líbí, jaké projekty si vybírá. Zvládá romantické komedie (mládeži přístupné i nepřístupné), skvěle zvládá akci a blockbustery ale nemá zájem o superhrdiny a odmítl dokonce i příští Jurský svět, a nyní ukazuje, že je více než schopen spoluvytvořit oddechovou ale i tak chytrou a místy až černou komedii. Skvěle zde zvládá ztvárnit dvě identity jednoho člověka, a navíc má příležitost zahrát si na minutku či dvě několik různých až karikaturních postaviček, a je prostě skvělý. Po jeho boku se objevuje Adria Arjona a ačkoliv je její role časově menší, její výkon není o nic slabší, ba dokonce skoro naopak. Ve všech polohách působí naprosto přirozeně, v jednu chvíli je milá a nevinná a než si to člověk uvědomí, ona přepne a je jedovatá a nebezpečně sexy. Je škoda, že se Vrah naoko nedostal do kin, tak mu alespoň dejte šanci na Netflixu, je to fajn film který vás možná překvapí. ()

Fifer

Na Linklatera, mého oblíbence, mám vyšší nároky. Příjemně se na to kouká, ale scénář je děravý jako cedník. A i když budu ignorovat nesmysly (plot holes), tak z toho prostě není víc než vztahovka o jednom zamilovaným falešným vrahovi. A to je na Richarda trochu málo. He can do so much better. ()

warrenur

Slabsi priemer, Kym linia fake-oveho vraha podla toho skutocneho a zrychleny vypocet zatknutych ludi boli vtipne, neskor, uz pri romantickej linii akoby z kniziek romantickeho braku uz tak funny neboli. Zvlast preto, ze sa dala vztahovka chutnuckeho paru predvidat. 45% ()