Uhlazený profesor se úspěšně vydává za nájemného zabijáka. Jednou se ale zamiluje do klientky a spustí tak celou lavinu problémů. (Netflix)

BOURQUE

Dobre rozohraný true-based príbeh, na čele s Glenom Powelom, ktorý si svoju rolu užíva naplno a ukazuje tú časť jeho hereckého repertoáru, ktorú sme ešte nevideli. Dialógy podobne ako aj scény miestami sú viac predpovedateľné akými by mali byť, ale servírované takým Linklaterovským štýlom, ktorý je akceptovateľný. Chémia medzi Powelom a Arjonou je miestami omnoho lepšia, ako v prípade so Sydney Sweeney. Škoda za ten urýchlený a pomerne dosť nevypracovaný záver, ktorý výsledok u mňa znižuje na silnú trojku. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Kopi1

Poutavé a originální. Nakonec dávám 4 hvězdy a ne 3, film jsem si totiž užil a bavil mě. Jo ten konec je divnej, že to takhle prošlo, ale zas tolik mě to netrápí. Glen mě zde překvapil svými rolemi, zvládnul je velmi dobře a Adria taky. První polovina je rozhodně lepší a zábavnější, poté klasicky romantika a docela dobře se to zamotalo. Celkově si myslím, že scénář byl dobrý (na Netflix tedy určitě), jenom škoda, že nedoladili více ten konec, jinak si myslím, že by film mohl mít klidně 80% tady. ()

AnanAss

Když je člověk workoholik a jedna práce je mu málo, proč by si tedy profesor nemohl, po přednáškách na škole, přivydělávat jako volavka u policajtů. Aneb Jak jsem poznal vaši matku zabaleno v ostřejší romantické konverzačce, beroucí si inspiraci ze starých noirovek, která se však zbytečně dlouho rozjíždí. A to i přesto, že scénáristicky a dialogově je to fajn… ale co naplat, když to začne dostávat spád až v závěrečné půlhodince. Arjona je kočka, Powell mi přišel konečně jako sympaťák a spolu tvoří dobrou dvojku, ale přeci jen jsem po některých nadšených prvních ohlasech čekal více. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Rockerman

Hezká, romantická, neubližná krimikomedie s neotřelým nápadem a pěkně vykombinovaným příběhem. Není to žádná "řachanda" a právě to je její předností, protože komické situace nejsou prvoplánové. Moc hezké dialogy mezi nimiž vyniká ten, který vedou Gary a Madison přes mobil, tam jsem se chechtal nahlas. Více takových a méně rádoby komedií bez vtipu. ()

Chewy

Věčně svádějící dezert Adria, stále více objevující se sympaťák Powell jako stereotypní karikatura nájemných vrahů ve fajn netradičním námětu, který se vůbec nevyužije. Tedy pro vývoj děje a postavy naštěstí ano, ale ne tak, aby to odpovídalo místnímu žánrovému vymezení. Do jisté míry a svým způsobem svěží feel-good romanťárna bez vtipu, která si takový hype nezasloužila. I s jinými očekáváními jsem to zvládl bez újmy, 6/10, 3*. ()

pepa3rd

Skvělý nápad, skvěle zahraný a skvěle napsané dialogy. Sice pomalejší rozjezd, ale asi v polovině filmu to dostává spád a rozhodně není nouze o překvapení. Pro mě bohužel v rámci toho přišel trošku nečekaný morální šok a asi bych potřeboval aby jisté postavy byly vykresleny víc jako padouši :) . To je důvod absence 4. hvězdy. 70 % ()

Kalimero13

No ty bláho. "Blbá romantická komedie" a takový komplexní scénář zapadající do sebe v každém detailu? Takové vybroušené dialogy? Tak dobře zahraní a sympatičtí herci? Možná vám tento film nebude ležet v hlavě jako jiné hluboké kousky, ale v rámci své kategorie to snad ani nemůže být lepší? Pokud má mít romcom šanci na plné hodnocení, tak kdy jindy, než teď?  Neuvěřitelně jsem se bavil. ()

Hellierer

Morálně pochybná, pekelně zábavná a skvostně sexy romantika. A jasný vítěz duelu letošních/loňských romantik s Glennem Powellem. Možná bych uvítal, kdyby se šlo trochu více do psychologie postav a fenoménu fascinace nad vrahy a jejich přitažlivosti, ale klidně to oželím. Tady je na prvním místě diváckost a zábava. Chemie mezi ústřední dvojicí omamná, černý humor odzbrojující a stopáž na dnešní poměry vlastně docela střídmá. Užito se vším všudy a Linklater evidentně zvládne každý žánr. ()

FoxMulder

Jestli tohle je jeden z 'nejlegračnĕjších, nejzábavnĕjších a nejvíc sexy filmů roku', jak tvrdí New York Times, tak rok 2024 můžeme rovnou odepsat... ()

Likan7

Glen Powell je sympaťák. Za poslední rok, dva se snaží ho vidím skoro všude a vždycky je fajn. I tady mu to sedí. Vrah naoko je vcelku sympatická prkotina s originální zápletkou, která sice ke konci pořádně skřípe, ale ta první půlka byla moc fajn. ()

bearmeedek

Akční komedie to není, ale je to zábavný film, provedený ve chvályhodném lehkém podání. Téma zajímavé, protože jsem nevěděl, že něco takového opravdu existuje - viz námět filmu podle života skutečného člověka. Po nenáročném úvodu se začnou objevovat překvápka a zvraty, ale v tom lehkém duchu, jako by se nic nedělo. A to je deviza tohoto filmu. A jak už zmínili jiní, normálně orientovaní muži, herečka Adria Arjona je kouzelná a hezky film rozsvítila. ()

hrumsrt

Konečně z toho není zase další neflixovský úlet za trapně nezasloužené peníze. Ono to teda úplně zadarmo taky nebylo, ale alespoň jsme od neochvějného streamovacího giganta dostali produkt minimálně obstojný a s klidem sledovatelný.. Pokračující angažmá Richarda Linklatera přináší druhé žánrové experimentování a kdysi slavného režiséra, kterého proslavila především trilogie o vztahu Jesseho a Celine, vidíme v kariérním bodě s jasně pohodlnou a sestupnou tendencí.. Vrah naoko přivádí solidní koncept o postavě vysokoškolského profesora Garyho, který je možná nejvíc cool vysokoškolský zaměstnanec v celých státech. Jako vedlejšák totiž pomáhá místní policii jako volavka, jako nájemný vrah, jehož klienti jsou okamžitě usvědčeni z plánování vražedného aktu. Ideální postava, ve které se může Glenn Powell herecky vyřádit a po strnulém S tebou nikdy zapisuje další solidní komediální výkon, v němž skutečně potvrzuje, že bude v tohle žánru mnohem víc platnější než v jakémkoli pokusu o novodobého akčního hrdinu. K ruce mu tentokrát je k pohlazení hodna Adria Arjona, která je ochotná pro kariéru ukázat skoro cokoli.. Vrah naoko sice představí svůj koncept snad už v názvu a bohužel tvůrci nejsou schopni přijít s čímkoli překvapivým, ale možná to tady je i jedno, jelikož Linklaterovi jde především o divácky velmi vděčnou zábavu.. Kdysi by si Linklater vyhrál s možnou rozdvojenou osobností Garyho, dnes mu jde především o šťastnou tečku osudného setkání ústřední dvojice. Zábava, nic víc, nic míň.. 65% ()

gemi

Famózní krimi-komedie, která na začátku nasadí tempo, ze kterého nejen nespustí, ale v závěru vygraduje. Navíc ten vývoj hlavní postavy! Ani nepamatuju, kdy jsem naposledy v tomto žánru viděl něco tak dobrého. A jako bonus je to based on true story. Silné čtyři! ()

shade000

Mám pocit, že som tu nevidel nič zrecyklované. Každopádne žánrovo je fakt problematické, to vôbec niekam zaradiť, no mňa to pobavilo. A áno, Adria Arjona je skutočne čarovná... ()

oldy

Spíš mi to přišlo jako romantický film se špetkou komedie a akce. Akční komedie vypada jinak,aspoň za mě. Pokud vím,tak se tam střilelo jen na střelnici :D I tak to bylo dobrý 6/10 ()

Mkartaylas56

Podobně jako jeho hlavní hrdina, tak i film Hit Man na první pohled klame tělem a hned v úvodu boří divákovy domněnky o tom, jaký vlastně bude. Sám jsem čekal spíše akčnější záležitost, avšak i přes absenci tohoto aspektu jsem si nový film Richarda Linklatera skvěle užil. Jde totiž o originální, odlehčený a nečekaně zábavný přídavek do knihovny Netflixu, který mimo jiné táhne skvěle sehraná ústřední dvojice herců Glen Powell a Adria Arjona, jenž do příběhu vnáší rovněž podmanivý romantický aspekt. Velmi příjemná záležitost, co v současné nabídce VOD služeb bez problémů vynikne, minimálně v rámci žánru. ()