Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (114)

Fr 

všechny recenze uživatele

„A CO TEDA DĚLÁŠ?“… „NĚCO HLEDÁM.“…“ A CO HLEDÁŠ?“… „NEPAMATUJU SE…“  Milej, hezkej, lidskej … a taky červenoknihovně dojemnej příběh o tom, že kdo hledá, najde. Vzhledem k tomu, že je to už třetí filmový zpracování stejnojmenný knihy, je nutno podotknout, že jde o profláklý a léty prověřený téma. Ovšem zrovna dneska na mě sedla jakási melancholická nálada, a přiznávám, že i já jsem uronil kroupu! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je natočen podle stejnojmenné knihy, kterou v roce 1937 napsal Tadeusz Dołęga-Mostowicz. 2.) Jde o třetí filmové zpracování. Odlišnosti najdeme zejména v důrazu na nezávislost a práva žen. 3.) Thx za titule „Jan Kavalec“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Pro mě je tohle dost možná první setkání s Polským filmem. Je třeba říct, možná i díky produkci Netflixu, že film vizuálně vypadá opravdu hodně dobře, a je vidět, že určitě nebyl zadarmo. Jen škoda, že dějově je to spíš takový souhrn klišé, které se dají poměrně snadno napřed odhadnout, a samotný závěr je pak průhledný v podstatě už tak od čtvrtiny filmu. Co určitě ale potěší, tak je náhled do Polské dobové kultury, obzvláště vesnické, takové te folklórní, což vám stejně o daném období a národu řekne víc, než nějaký městský život. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Ja viem, ja viem, nepamätáš si..." Kto by nepoznal starší dvojdielny film Mastičkár?, aj u nás veľmi populárny a často vysielaný. Že sa Poliaci pokúsia o remake som netušil a po prvých zmienkach som to dosť spochybňoval. Načo prerábať dokonalosť? Samozrejme, prišli nové generácie divákov, ktorí sa nechcú vracať do minulosti, takže rozhodne pre nich a možno aj pre mňa, pretože ma zožierala zvedavosť...Dopadlo to výborne, ja fakt neviem ako to Poliaci robia, ale my sme oproti nim asi 100 rokov za opicami...Ich filmy, nedávna Jagna teraz toto, to je proste bezchybná dokonalosť v každej filmovej zložke. L. Lichota stvárnil Antona Kosibu bezchybne, problém som mal iba s jeho dcérou a príliš mladým zbohatlíkom, ktorí mi trošku tipovo nesadli, ale nerušili mi zážitok. Oproti originálu tam sú nejaké zmeny, no nie príliš zásadné. Príbeh je neskutočný, stále silný a chytľavý, herci skvelý a hudba krásne dopĺňa nádherné scény z poľského vidieka a často brnká na citlivú strunu. Slzy som mal na kraji, takže emócie filmu rozhodne nechýbajú. Chýbali mi nejaké scény, ktoré sú pre mňa nezabudnuteľné, ale samozrejme nikto asi nechcel presnú kópiu. Tak či tak, Poliaci dokázali urobiť remake, ktorý môže byť reklamou na remaky. Keď to porovnáme s pokusmi z Hollywoodu tak sa chce niekedy plakať. Bravo Poliaci, barzo dobre. 90%. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pôvodnú verziu mám mimoriadne rád a preto nejde neporovnať. Táto je o chlp slabšia. Hlavná herečka nemá v sebe tú mimoriadnu nevinnosť, ako v roku osemdesiatych Anna Dymna, mastičkárova frajerka tu tiež je oveľa priemernejšia než Bożena Dykiel, no a o pánovi hraběm ani nehovorím, lebo tomu akosi vietor rozfúkal vlasy, zuby i oči od seba dosť odpojil, takže pôsobí skôr ako trestanec zo Singapuru. Inak tento ľudský príbeh nejde ohodnotiť zle a zobrazený bol veľmi dobre, pútavo a na kostýmy a kulisy sa nedá ani muknúť, dokonalý obraz života spred 100 rokov. ()

Grázl83 

všechny recenze uživatele

Román ani předchozí filmy neznám, tak jsem nevěděl do čeho jdu. Od první minuty mě film chytnul pustil až po titulkách. Skvěle natočený film, s podmanivou hudbou, což bych od Poláků nečekal. Výborné herecké výkony a i překvapivě dobrý dabing. Děj je drama více či méně uvěřitelné smíchané s červenou knihovnou, ale nijak otravně a i přes svojí délku rychle utíká. Jeden z nejlepších filmů za poslední dobu. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (6)

  • Tadeusz Dołęga-Mostowicz napsal své dílo „Znachor“ v roce 1937 původně jako filmový scénář. Když byl odmítnut, přepracoval ho na román. Finálně však spatřil světlo světa stejnojmenný film v roce 1937, v roce 1981 a v roce 2023. (Jirka_Šč)
  • Natáčalo sa v týchto lokalitách: Zgierz, Lublin (Múzeum lublinskej dediny), Nieborów (palác), Falenty (palác), Głowno, Nowosolna (časť Lodže), Świdnik, Krzczonów, Liw a Nadarzyn (Arsenal83)
  • Parní lokomotiva použitá ve filmu je Ty42-107 (polská verze německé druhoválečné nákladní lokomotivy Kriegslok třídy 52), jejíž označení bylo změněno na Pn12-107 – což bylo polské označení rakouské rychlíkové lokomotivy třídy kkStB 310 – ale nejvyšší číslo v této třídě bylo Pn12-22. Samotné přemalování označení bylo bezcennou snahou, protože těch pár lidí, kteří uznávají, že Pn12 byla předválečná třída, jasně vidí, že lokomotiva není Pn12, ale válečný Kriegslok. (Johnny.ARN)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno