Reklama

Reklama

Neviditelný na útěku

  • USA Memoirs of an Invisible Man (více)
Trailer

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (117)

Joe321 

všechny recenze uživatele

Příjemné tempo. Občas jsem se zasmál a nenudil se. Chasovi tyhle lehčí komedie (Podlá hra, Farma snů) podle mě sedí daleko víc, než ty bláznivější (Dovolené). Je v nich přirozenější. Tím nenaznačuju, že Griswoldovi nemám rád, naopak. Carpenter navíc umí a vizuál neviditelnosti je zpracován pěkně. Potěšila narážka na Stewartova Harveyho... -"My name is David Jankins. May I know yours?" -"...Harvey." ()

Kimkong 

všechny recenze uživatele

První věc, co mě překvapila je věk všech herců. Všichni vypadají na čtyřicet a více. Vyděl bych to jako hlavní rozdíl mezi tím co se točí teď a dříve. Film není příliš akční, najde se pár nelogičností s onou neviditelností a jejich technika je dnes k smíchu. Ale i tak slušný retro film. Dokonce se našlo několik originálních momentů, což je u tak starého filmu něco naprosto nečekaného. ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

Sice tam nevyšlo skoro nic, kvůli čemu ten film byl natočený (snaha Chevyho Chase protáhnout se do vážnějších rolí, významové převedení knižní předlohy zaměřující se na existenciální i praktické problémy neviditelnosti, vydělání peněz z kinosálů), což ale naštěstí vůbec neznamená, že to není zábava. Navíc to obsahuje familiérní Carpenterovské fragmenty, které mě baví vybírat jako například obsazení alespoň jednoho herce, který se absolutně minul povoláním (Gregory Paul Martin) nebo alarmující neschopnost pracovat jakkoli s ženskými postavami. Do katalogu nočních můr zařazuji pak sice neviditelnost kvůli zmínce o tom, že díky ní lze vidět i přes zavřené oči. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ten bol neviditeľný už predtým, ako sa ním naozaj stal.“ Carpentera som vždy mal rád, keď sa držal svojho kopyta (Halloween, Vec, Hmla, Vládca temnôt), hoc treba dodať, že ani niektoré jeho horory neboli zázračné (Christine). Akonáhle začal experimentovať s inými žánrami, nebavil ma. A nebaví ma ani tu. To, že dostal veľké peniaze (40 miliónov je na jeho osobu gigantický rozpočet, Halloween stál štvrť milióna) na trikovú romantickú sci-fi komédiu o neviditeľnom mužovi na úteku pred CIA znamenalo v prvom rade to, že hororová Carpenter musel ustúpiť do úzadia a nahradil ho úsmevný John. Logicky, na film predsa mali chodiť ženy, deti, tínedžeri, dievčatá, celé rodiny, proste každý, len nie zachmúrení tridsiatnici oblečení v čiernom. Výsledok neprekvapivo nemá s Carpenterom nič spoločné, napriek tomu to nie je až také zlé a musím uznať (tento komentár oprašujem v máji 2010), že triky sú dodnes kvalitné. Tiež sa mi páčilo, že na rozdiel od iných filmov o neviditeľných (napr. Verhoevenov Muž bez tieňa, ktorý je však samozrejme oveľa lepší) sa Carpenter nebojí neviditeľného umiestniť do reálneho veľkomesta. Vďaka tomu scenár hýri nápadmi (ako si neviditeľný objedná taxík?). Scenár je veľmi štandardný (zlý agent CIA, dobrý vedec, ktorý je pravdaže "nečakane" zavraždený). ()

Bilky 

všechny recenze uživatele

Akokeby návrat k romantike 80-tyx rokov... Typický príklad nie veľmi šťastného castingu. CHASE ma nepresvedčil a herectvo HANNAH sa CARPENTER snažil maskovať dlhými detailami na jej peknú tváričku. Naopak, veľmi dobrý výkon podal zlosyn NEIL a TOBOLOWSKI. Príbeh aj napriek pár dieram bol veľmi slušný s niekoľkými vychytávkami na tému výhody a nevýhody fenoménu neviditeľnosti (fajčenie, vracanie, šmírovanie). K réžií nemám nejaké výhrady a s VERHOOVENovským filmom by som tento snímok vôbec neporovnával. Je to úplne iná liga! Toto ako oddyxovka účel plní a tie 3 a pol* zaokrúhlujem hore. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (2)

  • Při tvorbě tohoto filmu se výrazně angažoval Chevy Chase, který byl v roce 1992 velkou hvězdou. Chase chtěl, aby film režíroval Ivan Reitman, ten ale projekt opustil, když zjistil, že herec požaduje, aby měl film vážnější vyznění. Po Reitmanovi jej přebral John Carpenter. (Zdroj: AXN)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu H. F. Sainta. (Hans.)

Reklama

Reklama