Kung Fu Panda 4

• USA Kung Fu Panda 4 (více)

Hrdina animované ságy Kung Fu Panda už mnohokrát prokázal, že si titul „Dračí bojovník“ navzdory všemu (zejména své nemotornosti) skutečně zaslouží. Pod odborným dohledem Mistra Šifu, se stará o to, aby jeho rodné Údolí klidu dostálo svému názvu. Jenže jeho mentor si teď usmyslel, že Po by měl povýšit a stát se duchovním vůdcem celého údolí a tím pádem také vybrat svého nástupce do role Dračího bojovníka. To se pandímu hrdinovi moc nezamlouvá, protože o duchovním vedení toho ví ještě mnohem míň, než na startu své hrdinské kariéry věděl o kung fu. Úvahy o novém ochránci Údolí klidu naneštěstí přeruší mocná čarodějnice, která je sice původem chameleón, jenže je to vlastně jedno, protože se dokáže proměnit prakticky v kohokoliv. A tahle potvora se právě rozhodla, že získá bojové dovednosti od všech legendárních kung fu bojovníků, které Po v minulosti porazil. Věří totiž, že jejich spojením se z ní stane monstrum, na které bude i Dračí bojovník krátký. Po tedy musí ještě na čas odložit duchovno k ledu, vyhrnout si rukávy a pustit se do poctivé kung fu práce. (Cinemart)

Spiker01

Nemůžu říct, že by čtvrtý díl byl objektivně slabší než předchozí trilogie, jelikož si jí jen sotva pamatuji, ačkoliv jsem byl na trojce také v kině; nicméně jsem měl vlastně po celou dobu neochvějný pocit, že jsem na to už zkrátka starej, ač původní série mě trefila vlastně v tom správném věku. Animace je akurátní, obsazení super (ačkoliv v Čr není moc šancí vidět v originále, proto jsem před lety absolvoval projekci ve Slovanském domě), ale fakt mě štvalo, že každá scéna končí pouze humorem a nikdy nenabere pořádného dramatického efektu. Což by ty kvalitní animáky tzv pro celou rodinu dělat měly a například ty Sandlerovy (Hotel Transylvánie, Leo) mě baví stále. Třeba za pár let s dětmi. ()

himor

Nečítal som si žiadne recenzie, ani som nevidel žiadne trailery, takže som toto predstavenie zažil úplne "naostro". Okrem toho, že som mal nervy z mojej 5 ročnej dcéry, ktorá sa nevedela dočkať kedy to začne a zároveň kedy to už skončí, tak som zistil, že štvorka stojí za prd. Pre detského diváka je to nuda, deti sa v kine vôbec nesmiali, skôr naopak, počul som plač, ako sa deti boja Chameleónky a jej premien. Pre dospelého diváka to bolo tak na pol, boli aj smiešne momenty, aj akčné momenty, asi viac jokeov pre dospelých, ako pre deti. Animáciu a zvuk hodnotiť nebudem, to bola bomba ako vždy, tiež SK dabing fajn. Celkovo tomu dávam priemer, vyslovený prúser to nebol, ale oproti ostatným dielom jednoznačne horšie. 55% ()

Algernons

Kung Fu Panda 4 není příšerná, ale je neuvěřitelně nedopečená, nevýrazná, nesourodá a hlavně nudná. Celý to jede, tak nějak na půl plynu a nic tu člověka vyloženě neodpálí. Přičemž to nejvíce jde shrnout slovy promarněný potenciál. Po hledájící nástupce, zatím co se vypořádává s rolí duchovního vůdce a je konfrontován chameleonem, jenž bere podobu starých záporáků. Konfrontace se zločineckým podsvětím, které se musí stát jeho spojenci a i doslovný návrat starých záporáků. To vše zní na papíře naprosto famózně, ale v samotném filmu je to vše nevyužitý. Animačně i scénáristicky působí čtvrtý díl série strašně uspěchaně, jakoby vzali producenti první verzi scénáři a bez úprav ji nechali naanimovat během roku. Film tak postrádá větší sílu, poselství, hlubší postavy a hlavně atmosféru z opravdu živého světa. Velké zklamání. ()

LdaVinci

Tak nebyla to pohroma, ale nějak tu prostě chybí ta kvalita, kterou jsem pociťoval z jedničky a dvojky. Musím ocenit některé "kamerové" sekvence a nápady s ní. Co se týče zápletky a naší velké záporačky, to je dost promarněný potenciál. Zároveň někdy možná až na sílu dětinštější humor, na druhou stranu jsou tu stále i trefné vtipy, které k pandě patří. Novou liščí postavu jsem si velmi oblíbil, ale absence Pěti postrachů docela zamrzela. Škoda, tohle mělo být lepší, takhle je to průměrnější blbinka. ()

T2

║Rozpočet $85miliónov║ Tržby USA $133,237,000║ Tržby Celosvetovo $268,180,000▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Konečne niečo po dlhej dobe čo je úderné a zábavné. Panda nesklamala ani po štvrtý krát. DreamWorks stále vedia namiešať dobrú animáciu a zábavnosť. /videl v kine: 70%/ ()

• Kung Fu Panda 4 měla nejnižší rozpočet z celé série. 1. díl měl rozpočet 130 milionů amerických dolarů, 2. díl měl 150 milionů dolarů, 3. díl měl 145 milionů dolarů a toto pokračování mělo rozpočet pouhých 85 milionů dolarů. (L.E.O)
  • Jedná se o druhou kvadralogii od studia DreamWorks po filmové sérii Shrek. (JG9)
  • Jedná se první díl Kung Fu Pandy, ve kterém o sobě Po říká, že je Kung Fu Panda. (Bestfan112)