Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

Razzor_82

"My jsme národ vrahů." Náckové s jejich směšným velitelem u mě nebudili strach ani hrůzu. Pár akčních scéna ale jinak jalové. Herecky nesympaticky obsazené. Největším peklem byla ale westernová hudba. Taková slátanina Tarantinových povídek. Ztráta času. SISU to je jiná liga a to jsem mu dal jen tři hvězdy. 4/10 ()

drackula

Veľmi príjemné prekvapenie z Nemecka. Teatrálny zlosyn, nesmrteľný hrdina, šialené a komické prvky, divoká akcia, dobré vedľajšie postavy, nekompromisná brutalita - skrátka krvavý špagety western zasadený do Nemecka pred koncom druhej svetovej vojny. Bavil som sa náramne. 70% Netflix ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tak aj Nemčúri sa pochlapili a konečne ponúkajú spoločne s upadajúcim Netflixom poriadnú vojenskú rezbu. Pošmáklo a veľmi, podobne ako Sisu to išlo v podobných uletených kontúrach. Chytľavý krvavý masaker. Ten Tarantino ovplivnil veľa filmárov. /80%/ ()

Gilmour93

Při akci to dokáže získat nějakou pozornost, ale mimo ni je to jen Doktor z hor s nacisty. Neumí se to rozhodnout mezi seriózností a nadsázkou a podobně jako v Blood Red Sky hoří Thorwarth s postavami. Ať už jde o německého Caspera Van Diena, obergruppenführerfantoma opery, nebo jeho pobočníka, co měl na konci zlata už plné zuby, všichni působí jen jako průměrní pacienti Der Bergdoktora.. Jestli mělo ode mne Helanderovo vyhlazování esesáků tři zlaté cihly, tohle nemůže dostat stejně a to nejen proto, že nějaké sisu tu měl jen ženský odboj s mysliveckými flintami.. ()

warrenur

Po tom ako som si uzil nazi-eradikaciu na nedavnej kino-premiere podareneho finskeho Sisu, nemyslel som, ze v tak kratkej dobe uvidim podobny kusok priamo od Nemcov. V oboch bol ustrednym cielom ZLATO, ktore sa lisilo len povodom. Kym jedno pochadzalo zo zeme, tu bolo "zidovskym majetkom". Od rezisera Thorwath-a som videl vynikajucu Die Welle a uchadzajuci horror Blood Red Sky.  Po tychto zabavnych kuskoch je tento film opat palcom nahor pre tohto rezisera. Urcite sa tesim na jeho dalsie dielo. Maaserov-o stvarnenie "uvedomeleho skopcaka" je takmer ako z Pittovej particky nehanebnych bastardov. :) ...ruhanie.  :) Marie Hacke ako drsna, ale pohladna Nemka taktiez fajn. Za mna top prekvapujuca scena: hendikepovany bracek vo zvonici nie je ziadny hrbac. :D Tam mi skoro "vyrazilo dekel". Jednoducha akcna zabava s par naivnym a obcas prihluplymi scenami, ktore vsak neurazia. Uvital by som vsak, keby sa to bolo obislo bez niektorych komickejsich momentov, ale co uz.  70% Slabsie styri. Odporucam. ()

• Kostel, kolem kterého se film odehrává, je kostel svatého Václava ve městě Výsluní. (CumajzCZ)
  • Ve filmu je skrytá pocta americkému režisérovi, producentovi a milovníkovi westernů Walteru Hillovi, viz náhrobek u hrobu, kde trojice hledala zlato. (SsgtJira)
  • Ve 48. minutě, když padá německý voják z půdy kostela, zazní ikonický Wilhelm scream. (NiWi)