Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

Freshoun

Strach,emoce a síla příběhu se skloubí s hereckými výkony a hlavně ze scénou "zastřelení" dcery Micheale Peňy.Fantastické. ()

syphoon

Srdeční záležitost. Koukat na tenhle film můžu pořád dokola a přesto se neokouká. Celé je to jak na "bobové dráze", jednou je dobrák ten a za chvíli se z něj stane pěknej zmetek a nebo naopak. Jedná se o film patřící do mé TOP 3. Nutno říci, že k pozitvnímu hodnocení mě velice ovlinil neméně skvělý soundtrack. Konec psaní a já si jdu pustit nejemotivnější scénu jakou znám - vyprošťování černošky z havarovaného vozidla :) ()

baltik

Začnu kladným, film se z vás nesnaží za každou cenu vyždímat tu slzičku. Jednotlivé scény vás usadí do gauče tak, že skoro nebudete moci vstát. Poukazuje na rasové problémy hned z několika úhlů a zasazuje do komplexního příběhu. Tady mi to začalo trochu skřípat, naskládání na sebe mi místa-mi nesedělo ale musím uznat, že se s tím poprali a nakonec z toho vybruslili víc než dobře. Krásně je tu ukázána absurdita rasových problémů a dalších životních zkušeností nejen na rasové téma. Na závěr, celý film jsem neměl pochyb že budu hodnotit plných 5 hvězd, je to plné silných okamžiků a situací, které vyvolávají otázky. Jenže na závěr místo silného pocitu, přišlo jen myšlenka a takový pocit "jsem asi v pohádce", i tak krásná pohádka, doporučuji všemi deseti. ()

Oudee33

Srdeční záležitost! Neni mnoho filmů, které si tak dokážou hrát s emocemi a to i při opakované projekci. Hudebně výborně podložené, scénáristicky i režijně zmáknuté na jedničku. Prolínání příběhů, které do sebe zapadají jak kolečka v hodinkách je nenásilné a krásně stravitelné. Herecké výkony? Jako ze života.. Nemám co vytknout ať hledám jak hledám. 99% ()

Dave9794

Procítěné drama se skvělým scénářem, parádními hereckými výkony a úžasnou hudbou! Zvlášť hudba na mne udělala opravdu velký dojem (http://www.youtube.com/watch?v=U_FRluQgYpI). Crash je jedním z těch filmů pojednávajícím prostě o životě. Nejvíce zde asi divák zpozoruje rasové problémy, které i když už je 21. století tu budou stále a jen tak nezmizí. Příběh je opravdu silný a dojemný, ale i tak naprosto lehce podaný a právě tou lehkostí mě Crash úplně odzbrojilo. Ve filmu se prolíná několik z počátku nesouvisejících příběhů a každý je svým způsobem jedinečný a má tu po právu své místo. Někdy se do sebe zapletou v naprosto absurdní náhodě, která však nevypadá vůbec hloupě! Tímto filmem si určitě už budu Paula Haggise pamatovat a Marka Ishama také! http://www.youtube.com/watch?v=L2Wi4k_NeFA ()

Hanzo47

Nejsilnější drama, které jsem viděl. Výborně zvládnuté jednotlivé příběhy, které nepletou diváka, ale postupně ho dovedou ke konci. Každý příběh má cenu zlata a je zde velká spousta scén, které snad ani nejdou zapomenout. Od začátku až do konce vám film bude brát dech. ()

Megynka

Parádní film, super herecké výkony, úžasné zápletky a ještě lepší myšlenky ... Film, který se vás chytne a nepustí. ()

DjangoDoe

V podstate silný a emotívny film, ktorý zachytáva niekoľko prepojených osudov v rasistickom LA. Celkovo tento film nemá pevný dej o ktorý by sa opieral, preto môže v niekom vzbudiť zmiešané pocity. Každý charakter postáv je skvelo vykreslený a výborne zahraný, zároveň z každého príbehu vyplýva isté ponaučenie, ktorým by sme sa mali riadiť. Dá sa povedať, že ide o jeden z najlepších filmov tohto žánru. Veľká pocta Paulu Haggisovi. ***** ()

Shanen29

Opravdu jedinečný snímek,ale něco mě tam nesedí,možná ta objektivní upřímnost scenáře,jenže vím přesně,že tento druh filmu se velmi těžko hodnotí. ()

HarqAlAda

Šupa medzi oči všetkým politicky korektným aj nekorektným. Stereotypy rozbité na kusy vynikajúcim poprepletaným príbehom. Lahôdka. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Hvězdné obsazení a zajímavé téma, ale chyběl tomu "ucelený" děj, který by vtáhnul. Zbytečně moc příběhů a kvanta postav. Učebnicová oscarovka. ()

papadoce

Film, ktorý ma chytil pred rokmi za srdce úplne po všetkých stránkach a už nepustil. Fantastickí herci pod geniálnou taktovkou Paula Haggisa predviedli za doprovodu hudobných motívov lezúcich pod kožu a znejúcich v ten najpravejší čas herecký koncert, ktorý Vám ukáže, že veci nemusia byť ako vyzerajú. Že dobrí ľudia urobia zlé veci a naopak tí skutočne zlí môžu konať dobro a aj ich zlo má svoj pôvod v životnom nešťastí. Totálne ma dojali scény s horiacim autom, nepriestrelným plášťom a doplnenou chladničkou. Tie boli akože ozaj waw. Celý film si nesie posolstvo, nezabudnime na ľudskosť. ()

Equilita

Crash je film, ktorý ma očaril nie len formou, akou je natočený, ale hlavne obsahom a posolstvom, ktoré prináša. To, ako boli životy jednotlivých postáv vzájomne poprepájané ma úplne dostalo a vôbec mi neprekážal ani ich vyšší počet, čo by som možno za iných okolností skritizovala. Tu mala každá postava svoj zmysel. Vo filme sa objavilo hneď niekoľko silných scén, ktoré mi zostanú v pamäti asi navždy a to je presne to, čo veľmi cením. Zároveň som rada, že Crash bol môj 2000. ohodnotený film na csfd a že som toto krásne, i keď nezmyselné číslo nevyplytvala na nejakú blbosť. A nakoniec ďakujem tebe, Real Tom Hardy, že si mi ho odporučil. ()

wege

Hodně příběhů, které se pěkně protnout. V té době ten film byl bomba, která je ovšem od té doby prostě překonána. Zejména když vidíte, jak umí příběhy protínat třeba Nolan, tak to ztratilo trochu toho kouzla, které jsem cítil před těmi 18 lety, když jsem to viděl prvně. Zároveň je tam mraky hlavních postav a nemáte pocit, že se v nich ztrácíte, že by neměly dostatečný prostor. To je pořád fajn. ()

Maniik88

Wau, tak to som nečakal. V dnešnej hyperkorektnej dobe totiž existuje len rasizmus bielí vs ostatní. No a v tomto filme ho vidíme navzájom medzi všetkými možnými etnikami žijúcimi v USA, konkrétne v LA. Zo začiatku to bolo až otravné, ako sa to tlačilo do každého rozhovoru a situácie. Lenže, tento film ďaleko presahuje tento jednoduchý motív. On má aj veľmi prepracovaný scenár, kde postupne každá postava a každá situácia zapadá do seba. Do konca som si v hlave spätne prehrával niektoré rozhovory a situácie aký mali dopad na koniec filmu a jednotlivé postavy. Tie nie sú vôbec čiernobiele a každý tam má aj svoje temné aj svoje svetlé chvíľky. Niektoré scény boli maximálne mrazivé a vyhráva samozrejme anjel s nepriestrelnou vestou, to ma rozsekalo. Kto uvidí, pochopí. Páči sa mi aj taký ten presah v štýle karma, zmena povahy, uvažovanie po silnej skúsenosti. Fakt super film a jedine až taká moc naivnosť a začiatok filmu mu trošku uberajú a dal som silné 4*. 8/10. ()

Anianna

Vidím už asi popáté. Film s nejčistším zrcadlem, jaké ti může sám život nastavit, přesto v něm musíš sám sebe i ostatní hledat, zkoumat, názorově, barevně i emočně ukotvit, abys pak to ukotvení zase celé přeskládal... Scéna v hořícím autě patří ve světové kinematografii jistě k nejdojímavějším. Dillon a krásná Newton. Oba se skvostným dabingem, který tahle scéna ještě víc umocní. Vondrovi a Moučkové ve stoje tleskám. Výběr herců je vůbec moc povedený. Kamera, střih, hudba a především režie dělá z filmu dílo, u něhož si i s odstupem času budu jista silným emočním účinkem. A jestli si budu pamatovat celý ten dějový propletenec, je mi úplně jedno. O ten ve filmu myslím ani nejde. Je to podobné jako v některých filmech Iňárritových. O čem jsou, dohromady nedáme, ale rádi se jimi necháme při hledání dobra vést. Opakovaně. ()

Felicitas

Film, který omráčí svými drobnými (nezapomenutelnými) detaily. Rozhodně, pro mé budoucí Top nejlepších filmů, jasný kandidát! ()

Prubner

Přes veškerou nadšenou chválu kritiků jde jen o tuctovou protirasistickou agitku s černobíle rozvrženými figurami a příběhem, který je pouze ilustrací dané teze. I když autoři rafinovaně splétají několik dějových linií, samotný příběh je jen naivně přímočarým zdviženým prstem, z každého políčka doslova křičí ušlechtilé varovaní RASISMUS JE FUJ ! Přesně ten typ filmu, za který tvůrci sklidí chválu od humanitárních organizací i od Bílého domu a které se mi hnusí. ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení