Reklama

Reklama

Paralelní lži

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Manželství Jamese a Anne Manningových (Tom Wilkinson a Emily Watsonová) je na první pohled šťastné a idylické. James je bohatý respektovaný právník, Anne zase dokonalá hospodyňka. Mají nádherný dům na venkově i rezidenci v Londýně, nic jim neschází a zdá se absurdní, že by jejich vztah mohlo něco ohrozit. Jenže stačí zdánlivě obyčejná nehoda a spustí se zničující kaskáda událostí a nebezpečně rostoucích lží, díky níž se ukáže, jací ti dva ve skutečnosti jsou a co jeden od druhého doopravdy chtějí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Debut Juliana Fellowesa, scenáristu Gosford Parku trpí tým, čím práve GP vynikal. Brisknosťou, tempom, rafinovanosťou a istou režisérskou rukou. Dopláca na prehnané ambície a istú televíznu sterilnosť. Každopádne ale dáva výnimočný priestor Tomovi Wilkinsonovi v jednej z jeho najlepších úloh. Mimochodom, je vobec možné, že niekto v komentári napíše k zostave T.Wilkinson - E.Watson - R.Everett, že ide o "pomerne neznáme herecké obsadenie" ??? Čo je potom "pomerne známe" ? Vašek - Eva - Mirek ??? ()

=woody= 

všechny recenze uživatele

Přeji hezký den. Nemohu si odpustit titulek "herecký koncert Toma Wilkinsona". S Emily a Rupertem tvořili skvěle sehrané trio, které je radost sledovat v dobře napsaném, stokrát neomletém příběhu! Ano, ke konci filmu trochu dochází šťáva, ale v takových chvílích si říkám, že tvůrci třebas chtěli sundat nohu z plynu. Ovšem nevím jestli chtěli, aby oficiální text distributora smolil nějaký joudál, který viděl film tutově jen v krabičce.. :-) No nic, mějte se filmově! Woo. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Různé důvody nás nutí obcházet pravdu. Někdy tak činíme pro dobro své, jindy pro dobro druhých. Lži překrývají jiné lži a vytvářejí složitě strukturovanou síť. Když se do ní jednou zamotáte… Znáte to. Paralelní lži mě nejdříve potěšily působivou atmosférou, zajímavě rozvrženými rolemi a přesvědčivými herci, aby v druhé polovině přišlo nepříjemné vystřízlivění. Ústřední motiv není dále rozpracováván příliš šikovně, scénárista naopak vrší jedno klišé za druhým a výsledek více než psychologické drama či napínavý thriller připomíná černou komedii o řešení manželské krize. Doufám, že nechtěně. Pro televizi ideál. 60% ()

madline24 

všechny recenze uživatele

Poměrně slušně natočený film o lidských slabostech a lžích, který nevyžaduje příliš soustředění, ale má dobrou zápletku a dobré herce. Tedy až na Ruperta Everette, který mi typově neseděl do role Billa, resp role Billa se mi nezdála dobře napsaná, nehodila se k oběma dalším hrdinům a ani je nijak zajímavě nedoplňovala. Jinak slušné tři hvězdy. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Jsem fascinován tímto živočišným druhem manželek (v soukromí je nazývám sow-bitch) : zde Anne Manning .. které mají z hojnosti a celkového velmi dobrého materiálního zabezpečení ve svých citech takový zmatek, že se nechají za zády manžela klidně klátit cizím chlapem .. v citech mají chudinky veliký zmatek a tak si chodí na lůžko ulevovat jinam, ale živit se při tom potvory vychytralý nechávají tím mužem, kterého podvádí – nůžky z Antikrista (von Trier) ne ně (!) … … aby bylo jasno, já žádné neupírám právo svobodné volby na koho vystrčí své obnažené pozadí, ale jsem v této otázce zásadně pro slušnost / jednání na rovinu … ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Snímek byl natočen na motivy románu "A Way Through the Wood" Nigela Balchina z roku 1951. (Terva)
  • Tom Wilkinson soutěžil o cenu londýnských kritiků ALFS v kategorii nejlepší britský herec. (Terva)
  • Julian Fellowes získal americkou cenu National Board of Review v kategorii nejlepší režijní debut. (Terva)

Reklama

Reklama