Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

Niktorius

I Verhoeven natočil podle Heinleinovy předlohy film, který toho s knihou nemá mnoho, ovšem drsňácká atmosféra ve které hoši z mobilní pěchoty žijí je podle mne přítomna v obou dílech. Tento film je již jen urážkou jména Starship Troopers (a je jedno jestli zrovna myslím knihu nebo film), protože atmosféru nemá žánou a vše je zpřeházené. Po technické stránce je "dvojka" na úrovni venezuelských telenovel - jediný lepší trikový záběr je ukradený z šest let staré "jedničky", jinak je to děs a hrůza, například ta robotická protéza ruky - to je snad špatný vtip. P.S: Myslím že v Heinleinově ani Verhoevenově světě by vojáka, který ztratil nůž, bičování nečekalo... ()

Sawy odpad!

Ono to má pokračování?To bylo první,co mě napadlo,když jsem v půjčovně uviděl tenhle filmík.Bez mučení se přiznám,že Verhoevenovu Hvězdnou pěchotu miluju.Tak jsem to zkusil.Blbej nápad.Kouzlo původního filmu bylo v tom parádním nadhledu a satiře.Kam se to sakra všechno podělo?!Je mi jedno,že to mělo mizernej rozpočet a šlo to rovnou na DVD.Aspoň něco kromě brouků to s jedničkou mít společnýho mohlo!Ale ne.Tohle je prostě blbost toho nejvyššího kalibru,nuda a ještě ke všemu se to bere vážně!No potěš!5 % ()

Mr.Bulanek

Toto se snad ani neda nazyvat pokracovani. Mozna jenom volne volne pokracovani. Klasicka vyvrazdovacka akorat vrah neni clovek ale brouk. Tak uz vim kam zmizel Nathan z Eureky (i kdyz byla natocena pozdeji). no celou dobu premyslim kdo je horsi jestli Alien a nebo Arachnid. Takze 1 a 1/2* za to ze to je sci-fi a hral tam Ed Quinn a 1* za film. ()

Phobia

Průměrné sci-fi béčko/céčko, vykrádající několik podstatně lepších sci-fi áček (zvláště "Aliens"), ale vzhledem k nulovému očekávání nejsem zklamaná a zdejší mizerné hodnocení mě docela překvapuje. Zblitek "Doom" má více než 2x tolik procent, přitom jde o ještě slabší a dementnější -píp-ovinu. Nejspíš zase davová psychóza, někdo dal v úvodu odpad a zbytek se přizpůsobil, aby nebyl za blbce;-). Pokud pro vás první "Hvězdná pěchota" není nedotknutelný kult, dá se pokračování bez problému dokoukat do konce, i když postrádá humor, schopnějšího režiséra i scénáristu, vyšší rozpočet i již zmíněnou originalitu a vlastně se svým předchůdcem nemá skoro nic společného. Možná, kdyby to neneslo slavné jméno, byli by hodnotící podstatně shovívavější. Pro mě snesitelný průměr - objektivně je to na 2*, ale mně je toho filmu prostě líto. 50% ()

AlistairMir

Tak co si budeme nalhávat tenhle film jedničce nesahá ani po hmyzí kotníčky, ale jako takovej temnej malej bráška to neurazí. Jak film plynne, atmosféra houstne a na konci už je to opravdu brutální vybíjená a já se překvapivě bavil. Erotiku si zde také užijete takže si to shrneme. Pokud máte rádi nízkorozpočtové sci-fi horory, kde se sexuje, stříkají litry krve a nakonec už lítají ruce, nohy, hlavy, střeva a postavy padají jak mouchy po zásahu repelentem tak se budete bavit. Jen musíte překousnout, že s jedničkou to má společné asi jen to téma. ()