Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od roku 1984, kdy na filmové plátno poprvé pružným krokem vstoupil čerstvý, idealistický absolvent policejní akademie Francois Lesbuche, aby se do tajů policejní praxe nechal zasvětit protřelým, zkorumpovaným kolegou Reném Boisrondem, uplynula v Seině spousta vody. Ke krimikomedii Prohnilí (Les ripoux) přibylo v roce 1990 divácky neméně úspěšné pokračování Prohnilí proti prohnilým (Ripoux contre ripoux). Ve třetím díle, u jehož zrodu stál opět jeden z nejúspěšnějších komediálních režisérů, Claude Zidi, se cesty sehrané policajtské dvojky z pařížského Montmartru znovu sbíhají. René stále sází na koně přesvědčen, že jednou musí konečně vyhrát, zatímco Francois se vypracoval na šéfa zvláštního oddělení potírajícího zločinnost. Dvojice se mění v trio, když staří kolegové, kterým se vždycky dařilo elegantně balancovat na hranici mezi špinavostí a mravností, zatahují do hry o velký balík peněz mladého, horlivého stážistu Juliena. Ten si však myslí, že podstupuje zvláštní druh výcviku... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

charles3 

všechny recenze uživatele

Na "trojku" překvapivě zdařilé. Na hlavní zápletku je umně naroubováno několik podzápletek. Ústřední dvojice se úspěšně rozrostla na trojici a málem i čtveřici, v níž každý hraje na ostatní nějakou habaďůru. "Falešná dcera" Chloé Flipo mi přišla odněkud velmi povědomá, ale nikde jinde jsem ji předtím neviděl. Hlavní sestavu doplňují v menších rolích ještě od vidění známí J.-F-Balmer a H.Meyer. Poprvé viděno a hodnoceno teprve teď, téměř 20 let po české premiéře. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Příště šlohni radši automat! Uběhlo dlouhých třináct let od natočení druhého dílu a režisér Claude Zidi se rozhodl dokončit trilogii o zkorumpovaných policistech. Žádná zběsilá, rychlá akce s přehnaným střihem se nekoná. Vše si plyne tak, jak to u tohoto filmu máme rádi. Klídek, pohoda. Tím u mě režisér zabodoval, protože zachoval původní kouzlo tohoto snímku. Děj je prostý, ale zajímavý a s dobrou zápletkou, ohledně ztracených peněz od čínského mafiánského bosse. René (který má novou identitu) a Francois, berou pod svá ochranná křídla úplného nováčka, který si myslí, že prochází policejním výcvikem a vůbec mu nedochází, s kým má tu čest a na čem se vlastně podílí. Všichni tři společně pak geniálně vyloupí banku, protože - prohnilí jednou, prohnilí navždy. Takhle vkusné komedie už se dnes bohužel netočí. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Devatenáct let od snímku ´Prohnilí´ (1984) a třináct let od volného pokračování ´Prohnilí proti prohnilým´ (1990) se režisér a scénárista Claude Zidi vrhnul na třetí film poukazující na další životní etudy Reného Boironda a Françoise Lesbucheho. Vpodstatě vlivem tak dlouhého časového odstupu je nám dána možnost se podívat, jak si v životě oba dál počínají. A hned na začátku se dozvídáme, že se v jejich charakterech nezměnilo vůbec nic. Postavení každého z nich se však za tu dobu výrazně posunulo a tak je René v důchodu a François šéfem, který dostává za parťáka nováčka, stážistu Juliena, který do toho všeho svým způsobem přináší mladistvou svěžest. No, a všichni tři se očekávaně ocitnou v kolotoči událostí, které my diváci už moc dobře známe. Ano, originalitou se snímek zrovna nepyšní, ale vlivem vstupu třetí postavy to přeci jen má o něco jiný ráz. Děj je plný zvratů, úsměvných situací, Vše je podmiňováno nostalgickou atmosférou prvního snímku a ční z toho určitá zralost hlavní dvojice, což vůbec není na škodu. Snad i na to byl kladen důraz, což mohla být i tvůrčí myšlenka Claude Zidiho. Takže nic proti ničemu. Právě z onoho nostalgického hlediska snímek svou nezměněnou atmosférou pobavit ještě dokáže, ale pro jistotu raději z toho nic převratného neočekávat. ()

Aiax 

všechny recenze uživatele

Ripoux 3 jsou jako nostalgická vzpomínka na staré dobré časy. V době oslepujících, ohlušujících a oblbujících výbuchů a honiček bez špetky inteligence a scénáristické promyšlenosti působí tenhle film jako pravý opak trendu - vizuálně komorní, ale scénář jedna báseň. Přesto je mi líto, že to musím říct, ale u prvních dvou dílů jsem se bavil víc. Trojka už mi přijde jakoby unavenější a odevzdanější - asi proto, že přesně takoví byli při natáčení Zidi, Noiret i Lhermitte. Pak není divu, že největší šťávu filmu dodávala hlavní mladá dvojice, z níž ona byla krásná a on docela talentovaný herec. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Záverečná časť (dopredu určite neplánovanej) trilógie nesklamala a prehnití sú stále v takej dobrej forme prehnitosti ako v úvodnom filme. V treťom pokračovaní sa po dlhej odmlke trinástich rokov stretávajú starí známi policajti, aby v poslednom filme Claudea Zidiho natočili kvalitný film, ktorý zavŕšil dobrú trilógiu, ale hlavne bohatú filmografiu tohto režiséra. Zidi obliekol svoj film po technickej aj obsahovej stránke do nového filmového šatu, ktorý je v novej dobe už bežným trendom. A práve to príbeh príjemne osviežilo. Rýchle tempo klasickej kriminálky, ktorú robí originálnou najmä svižný scenár, ktorého prekombinovanosť a naivitu mu odpúšťam vďaka poľahčujúcim okolnostiam, ktorými sú prvé dva diely. Tento film sa zo spomínanej trojice berie najmenej vážne je to cítiť. Vracia sa pointa fórov z prvého dielu a zároveň napínavosť z druhého, vynechaná je tragickosť a akčnosť, a to všetko je zmiešané v tom správnom pomere tak, aby aj po tretíkrát vedeli stále prehnito prekvapiť. 85%. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • René Morard hrál v prvním a druhém díle Prohnilých restauratéra Fernanda, u něhož se René Boirond (Philippe Noiret) denně stravoval, zatímco ve třetím díle Morard hraje hoteliéra, který Boironda vůbec nezná. (velkyvezir)

Reklama

Reklama