Mladá herečka Lucie (Jana Bernášková) se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce, ale setkává se s klasickými starostmi svobodných matek a současně se zamotává do bláznivých situací při hledání nové lásky. Hlavní hrdinku na její nelehké životní cestě doprovázejí její extrovertní potrhlé kamarádky (Iva Pazderková, Mahulena Bočanová, Pavla Dostálová) a její zhmotnělý vnitřní hlas Šedivka (Ivana Chýlková), se kterou má velmi komplikovaný vztah. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého? (Falcon)

Veeria

Fandím tomuto filmu, za mě dokonalé a krásné zfilmování knižní předlohy. Janě Bernáškové se splnil sen a já jí gratuluji, děkuji a fandím. Jsem moc ráda, že si ve svém filmu zahrála, Rudolf Merkner se rovněž zhostil režie a scénáře úžasně. Všichni do tvorby dali maximum. :-) Plný počet dávám za Šedivku + za naději a budoucnost. :-) ()

Malarkey

Typický představitel české romantické komedie, která je navíc nevtipná a zkrátka nepovedená. Po shlédnutí vlastně ani nevíte, co bylo jádro pudla a na co že jste to vlastně koukali. Navíc mě tu dost drala Jana Bernášková, u které nejsem vůbec přesvědčenej, že umí hrát. Ve všech ohledech situační děs, které snad ani nemůže nikdo myslet vážně. ()

Trixinka

Pro změnu začnu kladnými prvky tohoto filmu. Sympatický Marek Němec a jeho postava lehce pomateného scénáristy, podařené ztvárnění vnitřního vlasu v podání Ivany Chýlkové a nádherné záběry našeho hlavního města. To jsou důvody, proč se na film podívat. Na opačné straně hodnocení stojí hlavní hrdinka v podání Jany Bernáškové, která se chová jako praštěnka i přesto, že je již matkou a měla by mít jakýsi rozum, dále její bývalý partner (Roman Zach), který celý film nemyslí na nic jiného než na sex nebo na svoji práci (stejně jako hlavní hrdinka) a v neposlední řadě také "povedené" kamarádky hlavní hrdinky. Další členové příběhu pouze proskotačili dějem (Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková) bez nějakého výraznějšího momentu či využití. Za zmínku ovšem stojí zajímavá mini scéna, kdy jde hlavní hrdinka na konkurz, a v čekárně sedí celá řada jejích hereckých kolegyň. Tato scéna mi nejprve utekla, až po čase jsem si uvědomila, že tam neseděly noname ženy, ale celkem populární slavné dámy (Veronika Khek Kubařová, Michaela Maurerová, Hana Vagnerová, Sabina Rojková...). Zajímavý detail. Dějově klišé příběh o tom, že ne vždy je ten pravý muž ten oslnivý a šarmantní, ale může to být i ten nenápadný, spíše zvláštní patron v davu. Škoda jen, že u postavy onoho pravého muže, nebyla nějak více promyšlená ona zápletka ohledně kočky/snoubenky. Mohl trošku mlžit, jako že má doma kočku nebo závazek, a mít doma třebas stejně jako hlavní hrdinka dítě, nebo onu zmíněnou babičku. Achjo. Celkově podprůměrná česká romantika, která neurazí nenadchne, prostě neudělá nic. ()

DonBraso

Někdy je lepší film pustit, než koukat na hodnocení. Tak co tu vlastně do jedný prdele dělám :) No inu takhle. Jestli si pouštím romantické komedie z našich rybníčků, tak to rozhodně ne. Film prostě byl na Netflixu a na Bernáškovou jsem byl vcelku zvědav, protože jsem jí snad neviděl nikdy v hlavní roli. Do toho Mára Němců a říkám si, že to zas tak špatný nebude, ač hned na mě vybafla Prima a holka stála u reklamního stojanu. Je to prostě stále dokola, ale Bernášková bavila a nevím proč. Koukalo se na ní prostě pěkně. Scénář šel udělat rozhodně lépe, ale vlastně film, kde hraje Němec právě scenáristu a sám režisér je i scenáristou, to aby se jeden v tom vyznal. A to vlastně Bernášková co napsala knihu, tak v tom i hrála. To by logiku už dalo nebo ne? :)Co je bohužel horší, že na komedii slabé, ač jednou dobrý. Film utekl jako voda a byl konec. Vymazat to ženské osazenstvo, pak vnitřní hlasy, vše je to hrozně rušivé a spíš to vypadá, aby pro někoho byla role taky. Což se samozřejmě musí nahnat další. Tomáš Měcháček i v tom nic co zahrál nebude bavit nikdy.Je to stále stejné, ale překvapivě to nebylo tak příšerné, ono to vlastně i jako typická žánrovka nebylo vysloveně špatný. Jasně, Langoše si v dalším x filmu nepustím a teďka udělal vcelku vyjímku a překvapivě na odpad ani jednu hvězdu bych to neviděl a to už viděl tedy horší kousky. ()

MMR

Žil jsem v domnění, že Jana Bernášková není špatná herečka. Jenže už v debilním seriálu ZOO hraje příšerně a tady mě utvrdila v tom, že jsem se mýlil. U filmu jsem trpěl a modlil se za konec. Doufám, že tato "herečka" už žádnou knížku nenapíše a už vůbec nesmí dojít k jakýmukoliv zfilmování nějakého jejího díla... ()

• Scény přípomínající seriál Vyprávěj (od r. 2009) se natáčely v ateliérech seriálu Zoo (od r. 2022), do kterého Jana Bernášková (Lucie) posléze naskočila v roli Julie. (Teres)