Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (291)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Mně se nejvíc líbila postava toho filozofujícího černocha. Hlavně, když bez mrknutí upálil toho typa na kryplkáře. Jenom mi nějak nedošlo, když ke konci filmu řikal, že už tam je zavřenej 20 let, jak se takovej americkej černoch moh dostat v 80. letech do vězení v SSSR :-) Jinak Vykoupení z věznice Shawshank to sice neni, ale celkově to nebylo špatný. Ani náhodou jsem nečekal, že by se mi snad mohla ještě nějaká "Vandamovina" někdy líbit, takže film mě moh překvapit akorát pozitivně. A taky překvapil - dostal jsem slušnou 3-hvězdičkovou zábavu. Jenom mě dost otravovaly všechny ty vzpomínky a flashbacky, co tam Van Damme měl. To si mohli odpustit a místo toho tam přidat víc krve a brutality. Jinak mě zaujalo, že Van Damme přijel do vězení autobusem značky Škoda 706 RTO. ()

5150 

všechny recenze uživatele

V době natáčení dvaačtyřicetiletý Jean-Claude Van Damme prokázal výbornou fyzickou připravenost a role američana Kylea, který má hodně daleko k nepřemožitelnému superhrdinovi mu absolutně sedla. Navíc velmi kvalitní příběh, akční sekvence a vůbec, PEKLO řadím k tomu nejlepšímu, co kdy Jean-Claude natočil. ()

Reklama

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Na to, že sa natáčalo v Bulharsku a nie v Rusku to aj vyzerá, samozrejme Rusom dali opäť zlé charaktery, to už sme si na to mohli od Američanov zvyknúť. Akcia opäť jemu vlastná, dej a dialógy neprekvapili, opäť si držia slabú úroveň, ale nedá sa to len kritizovať, je to zaujímavé, tvrdé, ale ako film sa mi to páčilo. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Úspěch Van Dammeových filmů nikdy nezáleží až tak na tomto belgickém hereckém dřevu, ale na schopnostech režisérů, kteří jej dostanou do rukou. Neobdivuji roznožky ani kopy z otočky, nýbrž eleganci Johna Woo, kinetickou energii Tsui Harka a syrovost Ringo Lama. Výsledky spolupráce těchto hongkongských es s Van Dammem jsou (soudě dle zdejšího hodnocení) trestuhodně podceněny. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Dramatická časť tohoto akčňáku sa mi páčila viac, ako ten zbytok. A kupodivu van Dammemu veľmi svedčala. Keď ho zo začiatku každý zotrel ako dieťa, keď trest striedal trest, miestni gayovia mali časté povyrazenia, k tomu psychická újma zo straty blízkeho, vynárala sa mi podobnosť s inými väzeňskými filmami. Potom sa to ale zmenilo v klasický súbojový akčňák, v ktorom hl. hrdinovi dostával filozofické rady od čierneho spoluväzňa a rešpekt si získaval u každého báťušovského gangu. Zaujímavé, koľko Amíkov sa dostalo do ruskej basy (väznica blízko Magnitogorska sa asi môže pochváliť najväčšiou hustotou Emerikancov na cm²), kvôli nim sa asi aj ruskí bachari naučili plynule po anglicky, alebo sa len tak z nudy začali po večeroch linguálne dovzdelávať. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (6)

  • Natáčalo sa od júla do augusta 2002 v Bulharsku. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy hlavní hrdina (Jean Claude Van-Damme) odjíždí generálovým autem z věznice, ukazuje ručička tachometru nulovou rychlost. (Terva)
  • Jako režisér druhého natáčecího štábu a koordinátor kaskadérů na filmu pracoval David Leitch. Marcus Young na filmu dělal jako bojový choreograf. Bulharským koordinátorem kaskadérů byl Kaloian Vodenicharov, v závěrečných titulcích uvedený jako Kaloyan Vodenicharov. (Rominator)

Reklama

Reklama