Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

warhammer

Film, který jakoby nepatřil mezi snímky s Van Dammem. Zde končí stereotyp a stejnorodost jeho rolí, což velice mile překvapí. ()

64B

Žeby další comeback Van Damma? S tím bych souhlasil. Peklo je jeden z těch lepších a silnějších filmů od JCVD. Ve filmu panuje správná drsnost, zarostlý Van Damme se pak opravdu chová jako zvíře a to je faajn. Kamera ujde, scénář též. ()

Dinsberg

Akční verze Shawshanku. Skutečně svobodného člověka není možné uvěznit. čím víc se o to někdo snaží, tím víc se brání. JCVD se herecky skutečně překonává. Nedává tolik na odiv svůj slavný trademark a místo toho se pokouší o vážné herectví. Kupodivu se mu to docela daří. ()

Brano

Určite najlepší Vam Dammeho film, aký som videl. Peklo nám zobrazil tvrdé životné podmienky v jednej z najhorších ruských väzníc. Človek tu musí siahnuť až na dno svojich síl, aby dokázal prežiť. ()

subic

Nejde o to jen vyhrát a vyhrávat vězeňské zápasy. Když tě donutí hrát jejich hru, jsi poražený. Američan v ruském vězení, ti týpci tam jsou docela zvířata. 50% ()

MirkaP

Když už si to chtělo hrát na umění, mohly zúčastněné postavy mít zřejmé nějaké motivace a tak. Na mlátičku moc vznešené, na solidní film moc blbé. ()

weasel.p

Naprosto se vymyká běžné VanDammově tvorbě a je to nejspíš jeho nejkvalitnější film (ještě jsem neviděl JCVD), kde VanDamme konečně "hraje". Nebudu alibisticky dávat 3 hvězdy jako "že to celkem šlo,ale je to další béčko" abych se náhodou neztrapnil. Je to skvělý vězeňský film a klidně ho zařadím mezi kousky jak Felon (Zločinec) nebo klasiku jako Útěk z Alcatrazu,protože vedle vandamovské béčkovosti a typických klišé (zabití ženy,moralizování..),je tu typický duch vězeňských filmů-boj proti beznaději- příběh, prostředí a postavy jsou tak silné,že prostě zapůsobí - filozofující magor v podobě obrovského černocha je fakt cool. Dávám tomu pět, protože mezi filmy Van Damma je to výborný počin a taky chci aby tenhle borec měl nějaký ten film v červené barvě. Skvělé hodnocení: Amroth666. ()

BlackAngels

Dějově se mi od JCVD tenhle film líbil asi nejvíc. Nádherný zpracování toho jak člověk aby zapomněl na bolest dokáže sám sebe zapřít a zapomenout kým je. Každej když je nejvíc na dně hledá cokoliv co by ho trochu zvedlo. On měl můru a je jedno jestli si všechno jen vysnil nebo to byl opravdu duch jeho ženy, jemu to stačilo k tomu aby si uvědomil svoje místo v životě a dokázal se do něj znovu vrátit. Navíc je celý film nádherně doplněn myšlenkami jeho spoluvězně, který se zdá být záporákem, ale i on si jen vytvořil jakousi masku za kterou se snaží přežít. Začátek byl hodně drsnej, prostředek byl místy ještě drsnější ale konec ... Možná až moc mluvím :-) ()

Mickey

Na začátku vypadal film zajimavě ale postupem času upadl místy až do podprůměru. Od posledního filmu (Teror ve vlaku ) se Van Damme trochu zmátořil,ale víc jak průměrnej film to není ()

persefone

Jsem přilepená k obrazovce - Van Damme umí také hrát??? To byl pro mě šok, který jsem dlouho rozdýchávala. Žádné karatistické výkopy, žádné drsné pohledy, žádné "Já se vrátím a zabiju tě!". Příjemné zjištění. ()

Innos

Keby som tento film mal hodnotiť na akejsi Van Dammovskej stupnici tak dam 10/10, pretože toto je určite jeden z naj filmov kde sa tento (ne)herec ukazuje:-) ()

childe666

Celkem průměrný béčko, ale od Van Damma nemůžeme ani nic víc čekat. Jen konec mě překvapil, ono z Ruska se těžko utíká zvlášť když vězení je umístěno někde v divočině... ()

Zabuza

Film s fenomenálnim Van Dammem z väzenského prostredia. Van svojim neotrasiteľným výkonom o premene človek - zviera - človek ukázal, že ešte stále nepatrí do starého železa a má stale čo predviesť. Nechápem, ako to, že tento psychologický pohľad do duše človeka nebol nominovaný na oskara. Páni kritici, hanbite sa !!! ()