Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (450)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Simon Wells je obdivuhiodně šikovný, že tohle rozbředlé pásmo časových pohlednic dokázal poslepovat do alespoň trochu zábavného sledu... ovšem hledat v téhle čelní srážce Planety opic a disneyovské adaptace Julese Verna něco nadprůměrně trvanlivého, je marná práce. Hvězdičku přičítám za sympatického Guye Pearce... a za to, že mi u toho docela hezky utekl večer. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Od zasněžené poetiky, vědeckého zápalu a chorobné touhy překabátit tok času až po střemhlavý pád do bezobsažného sci-fi jak z produkce Syfy Channelu, nicméně vzletná myšlenka o stroji času v hlavě každého z nás (minulost vzpomínky, budoucnost sny) může posunout celkový dojem mimo mantinely ryzí filmové katastrofy.. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Podivným možná až zvráceným způsobem zábavné. Přes všechny digitální efekty, které jsou i přes svou zjevnou levnou využity vkusně (scéna s měnící se krajinou při cestování časem) a strohý příběh má Stroj času své kouzlo. něco málo si snímek bere z verze z roku 1960, ale vylepšuje novými technologiemi, poznatky a slušnými herci. Nebudu lhát, Guye Pearce, Samanthu Mambu, Jeremyho Ironse i Orlanda Jonese mám docela rád, takže se na film i díky nim dobře kouká. Přes povrchnost a slabý obsah (na to o jakou jde látku), je to velmi slušná zábava. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Nějak se ve všech těch efekt pozapomnělo na film! Scénář se navíc při cestování v čase kdesi vytratil a nikho ani moc netrkne, že má profesor univerzity, denně zavřený ve svém příbytku, zhruba takovou tělesnou schránku jako nejyvspělešjí člen přátelského kmene a hravě vymlátí všechno kolem...hm. Celé to nezalepí ani ultra-hyper (ne)zajímavá double-lovestory, ani směšný Jeremy Irons (Lolita rulez), ani slučná hromádečka osvědčených filmových klišé a už vůbec trapné divadelní kulisy. Uá. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

To hodnocení je jen a pouze za hudbu a samotný Stroj Času, který je prostě..úchvatný!!! Samotné cestování časem (které je mimochodem díky hudbě, též parádní) zabírá ve filmu tolik času, kolik vyžaduje příprava vajíčka na měkko. Bez komentáře. Jinak doufám, že za takovéto zprznění knihy, kterou miluji už od 14let (ne, není mi 15) bude velký H.G.Wells svého pravnuka navěky strašit. Já vím, že to nenatočil celé, ale to není sakra omluva. A obsazení pana Pearce, který se tam hodí asi jako Schwarzenegger do Shakespeara, nebudu raději komentovat už vůbec. Včetně dnes už povinné černošky. Tenkrát to bylo divné...dnes už je to vysoce otravné. Slušně řečeno. Svému předchůdci, to sahá tak po ony příslovečné kotníky. A to jen díky výpravě a hudbě. A též nechápu, proč je to v USA a ne v Anglii, jak to má dle předlohy býti a 1.verze to tak má. I když to není vyloženě důl. pro děj, bylo pěkné, aspoň respektovati originál a ne hned všechno nesmyslně roubovati na kdysi všemocné USA. Přijde mi to trapné. P.s. 3 a více mohou opravdu dáti snad jen ti, kdož nečetli tu nádhernou předlohu, či neměli (k jejich naprosté smůle) tu čest s 1.film. verzí. Logane, jsi dobrý scénárista, ale toto jsi fakt posral. Doufám, že se nedožiji 3.verze. Pokud by ovšem byla, jako ta Wálka Světů 2019 od BBC, tak možná ano. A stejně tam stále chybí ta VELMI zásadní, předposlední (epilog nepočítám) kapitola, ke které se ovšem zde, autoři dostali o něco blíže, než v předchozí verzi. Taky je to jedna z the best scén, vůbec. Ovšem, takových je zde, jako šafránu:( P.s. technická...Uber-Morlockovo vysvětlení, proč nemůže ten maňas zachrániti svou milou pomocí Stroje Času, jest v základu vykradeno z náročných na četbu (leč, stojících za to) the Time Ships aka the Time Machine II (1995) od vysoce nadprůměrného SF autora, Stephena Baxtera, který přesně po 100 letech od vydání originálu, napsal přímé pokračování (a které dodnes!!! nikomu nestálo za to, vydati jej v cz) nejlepšího a nejzásadnějšího díla v dějinách SF literatury. Tak jest. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (16)

  • Guy Pearce (Alexander Hartdegen) si během natáčení zlomil žebro. (NGP)
  • Simon Wells byl po 18 dnech natáčení vyměněn za jiného režiséra (Gore Verbinski), údajně kvůli "extrémnímu vyčerpání". Po dvou týdnech odpočinku se Wells zase vrátil do svého režisérského křesla. (NGP)
  • V nose kostýmu Morloka byla kamera a herci uvnitř se orientovali pomocí černobílého obrazu, z ní promítaného v brýlích uvnitř kostýmu. (Ravi)

Reklama

Reklama