Reklama

Reklama

Vetřelec vs. Predátor

  • USA AVP: Alien vs. Predator (více)
Trailer 3

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (928)

Eddard 

všechny recenze uživatele

Blbinka s potenciálem komerčního trháku. Zatraceně slaboduchý film, jehož jediné plus spočívá v samotném námětu - opravdu to nešlo udělat chytřeji? Najít lepšího scénáristu a slušně ho zaplatit? A hlavně, svěřit režii někomu, komu nejde jen o finanční výsledek projektu, umí vyprávět příběh, pracovat s emocemi (tj. vzbuzovat je), pracovat s herci a nenechat je plácat kraviny a v neposlední řadě, který natočí bojové scény tak, aby to nevypadalo, že velký, ožralý chlap v převleku laškuje s digitální ještěrkou... Kdyby se toho ujal někdo, kdo by dosáhl aspoň jedné z těch věcí, mohla být z tohohle slibného cross-overu slušná podívaná. Takhle je to jenom ubohý odvar dvou kvalitních sérií a zatraceně nevyužitý potenciál... 30% ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Znovupřivedení mého oblíbence Predátora, na filmové plátno. Po dlouhých čtrnácti letech. Nedopadlo to nejhůře, je to slušný dobrodružný sci-fi film, plný povedených soubojů a dokonce se dozvíme i něco více o mimozemských příšerách, které nás baví už od roku 1979 respektive 1987. Ovšem to, že se krvelačný superzabiják z vesmíru spřátelil s lidskou rasou, snímek posouvá do trošku odlehčenější roviny. Na druhou stranu uznávám, že v rámci zachování zde nastaveného děje, to celkem dává smysl. P.S. Na DVD je rozšířená verze filmu, kde je úvod odehrávající se v roce 1904. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Tomuhle filmu jsem se celý život vyhýbala jako čert kříži, protože mi tahle sci-fi tématika nic moc neříká. Včera jsem ale přepínala programy a nakonec podlehla. Rozhodně to není tak špatné, jak jsem čekala, docela mile to překvapilo, ale pořád to byla strašná ptákovina. Jen menší, než za jakou jsem ji měla:) Nejlepší je asi část, kdy hlavní hrdinka zjistí, že celý masakr byl vlastně zbytečný, protože stačilo predátorovi říct "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel":))).Na konci jsem se přistihla, že na obrazovku koukám s otevřenou pusou.Na jedno shlédnutí to je zkrátka docela dobré,pomineme-li otřesný scénář,který tomu dával fakt korunu. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem nic a dostal jsem slušnou akci s výbornými efekty a s dostačujícím příběhem, který dost kazilo spřátelení Predátora a tý ženský, ale to se dá přetrpět. Celý film je v docela rychlým tempu, takže tam neni moc hluchých míst, Dokonce můžu říct že jsem se skoro celý film nenudil a to jsem opravdu nečekal ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Hnusný a hnusnější, jak to trefně překřtil jeden můj kamarád. A uprostřed hnusných se zoufale snaží přežít skupinka více či méně hezkých humanoidů... Paul W. S. Anderson natočil hodně vděčné téma, leč namísto atmosferického mixu klaustrofobického napětí a dynamické akce, jak ho nabízí stejnojmenná počítačová hra, vylezla z toho zpočátku napínavá, posléze neobyčejně předvídatelná vyvražďovačka s emancipovanou hrdinkou a na hlavu postaveným příběhem. Ona hrdinka bohužel nesahá Ripleyové ani po nohavice roztrhaných mariňáckých kalhot a její cesta za přežitím je sice plná docela pěkných akčních sekvencí, ale chybí jí napětí a schopnost pohltit diváka. Škoda, protože úvod filmu je docela slibný, pak se ale bohužel napětí vytratí v regimentech dobře viditelných hnusáků. Anderson prostě natočil béčko s průměrnými áčkovými efekty. Příjemně zabitá hodina a půl, ale kredit hnusných (Predátorů) a hnusnějších (Alienů) se tímhle filmem nijak nezvětšuje, ba naopak. AvP je totiž pouze cizopasník... 50% ()

Galerie (105)

Zajímavosti (57)

  • V roce 2004 vznikl na motivy snímku román, který se od něj ovšem značně liší. Rozdíly oproti filmu (část 1):
    - Kniha obsahuje zcela nový začátek, a to v severní Kambodži, v roce 2000 před naším letopočtem. Kniha začíná tak, že postava Funan a tři jeho kmenoví přátelé pronásledují divoké prase poblíž zakázané posvátné pyramidy. Právě když se jej chystají zabít, jsou náhle napadeni vetřelci. Tři z mužů jsou zabiti téměř okamžitě, zatímco Funan přežije, aby byl svědkem toho, že dorazí predátor a začne bojovat s jedním z vetřelců. Tato scéna byla naplánována pro film, ale nebyla realizována.
    - Poslední dny velrybářského tábora na Bouvetøya v říjnu 1904 jsou rozšířeny oproti tomu, co je vidět v Unrated Edition.
    - Když se sezóna blíží ke konci, velrybářský tým je svědkem podivných světel na obzoru a skupina je vyslána, aby je prozkoumala. Objeví predátorský drop-lusk zaseklý v ledu a odnesou ho zpátky do tábora. Později se lusk otevře a vystoupí predátor, který začne obyvatele tábora likvidovat, přičemž si jejich lebky bere jako trofeje - až do chvíle, kdy zbude jen Karl Johanssen.
    - Johanssenův osud se také mírně liší od filmu: zatímco klopýtá zničeným táborem, narazí na vetřelce, který je pak napaden predátorem. Ve filmu se nejprve setká s predátorem, který je poté napaden vetřelcem.
    - Ve filmu je přijímací stanice, která snímá přenos ze satelitu, v Silver Leaf v Nebrasce - v knize se nachází někde v Novém Mexiku.
    - Alexa říká, že leze na ledovec Khumbu, nikoli na Lho La Ice Fall jako ve filmu. Kumbu je skutečný ledovec na Everestu, zatímco Lho La je fiktivní.
    - Scéna na kopci v Mexiku je rozšířena. Předtím, než našel uzávěr láhve, se Sebastian setká se ženou jménem Olga Arenas, která je asistentkou Juana Ramireze, a oba diskutují o tom, že povolení k vykopávce se vyčerpalo a nic nebylo nalezeno. Rozšířená scéna odhaluje více o Sebastianově pozadí a o tom, jak ho několik jeho teorií o spojení mezi starými kulturami vyvrhlo z širší vědecké komunity.
    - Uzávěr láhve se v knize jednoduše nachází ve spodní části výkopu, zatímco ve filmu je uvnitř (pravděpodobně vypleněné) komory pod zemí.
    - Miller je Američan a nosí neuvěřitelně silné brýle.
    - Krátká přidaná scéna na můstku Piper Maru představuje kapitána lodi, muže jménem Leighton.
    - Kniha uvádí, že Connors je členem Quinnova vrtacího týmu, zatímco ve filmu je jedním ze Staffordových žoldáků.
    - Postava Charlese Bishopa Weylanda se oproti filmu výrazně liší. V knize je řečeno, že je čtyřicátník, tedy podstatně mladší než ve filmu (Lanci Henriksenovi bylo v době natáčení 63 let) a má ve zvyku nosit golfové hole kamkoli jde.
    - Než Alexa, Sebastian a Miller sledují polární záři z paluby Piper Maru, je navíc pasáž, v níž tým jí večeři, vařenou odborným šéfkuchařem, pro kterého Weyland speciálně poslal. Během jídla se ukáže, že existuje historie mezi Alexou a Quinnovým vrtným týmem: Quinn hledal ropu na Aljašce před několika lety, ale Alexa ho nechala odstavit z důvodu ochrany životního prostředí.
    - Když predátoří mateřská loď přelétá Měsíc, predátoři se probouzejí z hibernačního spánku a vylézají nazí z nádrží naplněných viskózní tekutinou. Tato scéna byla pro film naplánována, ale nebyla realizována.
    - Alexova bezpečnostní instruktáž předtím, než se tým vydá na cestu, se koná na palubě Piper Maru, ne v nákladovém prostoru. Tato scéna je také rozšířena a Alexa mluví o některém vybavení, které tým bude používat. Nakonec Miller téměř spadne přes palubu, když loď zasáhne led, ale Alexa ho zachrání. (Jan.Kanak)
  • Žoldáci ve filmu používají zbraň Heckler & Koch G36C ráže 5.56x45 mm, Adele Rousseau (Agathe De La Boulaye) pak Berettu 84FS ráže .380 ACP. (dc125)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama