Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

FincherD.

Adéla ještě nevečeřela? Celkem povedený horor/thriller s velmi dobrou atmosférou a exteriéry. Navíc z lékařského pohledu, pro medika velmi slušná praxe:)) ()

slaYerko

Zaujímavý nápad na film, práve som to dopozeral a ešte teraz mi je zle, čo je určite dobré, lebo veľa dnešných hororov vo mne nezanechá nejaké hlbšie dojmy. Myslím, že herci to zahrali výborne. Čo ma možno trochu mrzelo bol dramatický a rýchly koniec. Fanúšikom kvalitných hororov odporúčam pozrieť. ()

Gizzmo

Já vlastně ani nevím, řekl bych tak trochu rozporuplné dílo. V době když jsem snímek "sjížděl" zažíval jsem střídavě pocit: tohle za nic nestojí a pocit: na tom něco bude. Nakonec jsem se přiklonil spíše k té druhé variantě, že to zase tak strašné nebylo. Samotný příběh sice pokulhává, zato prostředí (míním tím prostředí jako takové a psychiku zůčastněných, kteří jsou násilně drženi domorodci na vršku hrobky s masožravými rostlinami) jest vyzdvihující a proto horor taková lepší zlatá střední cesta. Zkrátka jsou horší, ale i ti lepší...dávám 60% ()

Pepe1783

Netradičně pojatý horor, který nesází na příšery nebo litry krve. U filmu jsem se dobře bavil a co je nejdůležitější, vůbec sem se nenudil. Na druhé shlédnutí to sice není, ale i tak slabé čtyři hvězdy. ()

david666

Vcelku originální zápletka a přes skutečnost, že se film odehrává víceméně v jedné lokaci tak si po celou dobu urdžuje napětí, nechybí drsné scény pro otrlejší i zakončení je stylové - jeden z lepších hororů letošního roku - 3,5 ()

Spiegel

"Čtyři Američané se na dovolené přece jen tak ztratit nemohou!", domnívá se s typicky odzbrojujícím nadhledem jeden z turistů ze zámoří, uvíznuvších na vrcholku mayské památky uprostřed džungle. Jako by snad vražedná liána volila své oběti podle občanského průkazu nebo země původu... Kdeže, tuto roztodivnou rostlinku s krvavě rudými květy žádný patriotismus neohromí, a kdo se jednou přiblíží, k tomu si úponky cestu neodvratně najdou a bez okolků se přivinou. Obzvlášť citlivě tento rostlinný druh reaguje na krev a odumřelé části těla - tudíž, chcete-li na sebe zaručeně upoutat pozornost, máchejte kolem sebe sečnými zbraněmi, pohazujte okolo amputované končetiny či se nechávejte s natrženým provazem spouštět do neznámých prostor, jak po celou dobu důmyslně činí i naši filmoví hrdinové. Ti sice úplně nesympatičtí nejsou, ale mnohdy nemají ani íkvé (v tomto případě) liány, a proto se člověk jen stěží vciťuje do jejich pokusů o přežití. ()

sAreOn

Typické hororové klišé - na začátku jsou mladí, znudění a hlavně velmi sympatičtí teenageři, kteří by chtěli něco zažít anebo je osud uvrhne do děsivé situace a nastávají jatka. Tak je tomu i v tomhle filmu. Každopádně má to docela i atmosféru a i dobrý nápad. Jen by to chtělo více scén, kdy se budete doopravdy bát a míň přednášek z biologie atd. Rozhodně naprůměrný horor. ()

Mozenrat

+ Velmi povedený nápad (a já bláhový čekal nějaké májské duchy nebo mutanty), zlí vesničané a několik mrazivých scén ("copak to tu zvoní?" a "pročpak to dítě zastřelili?"). - Nudný zdlouhavý rozjezd, amosféru nahrazující řezničina, inteligence nepřítele podprůměrná (až na výše uvedenou scénu s telefonem), očekávatelný konec. ()

RimmonP

Nečekal sem od toho filmu nic a to sem taky dostal. Nehorázná kravina!!! Ale musím dát 1* za to prostředí džungle a mayskou pyramidu. Jinak děs a hruza. ()

EnneX

Opravdu velmi zajímavý počin. Herci jsou kvalitní, napětí se stupňuje a některé scény opravdu mrazí. Velmi milé překvapení, které jsem nečekal. ()

krachman

Parta mladých lidí, jde na neprozkoumané místo hledat kamaráda (bratra). Čekal jsem nějakou klasickou vyvražďovačku (nuda), takže jsem byl vývojem mile překvapen. Herci sice nesympatičtí, ale kupodivu jsem jim všechno věřil. Jenže.....květy vydávající lidské zvuky,nebo zvuky mobilního vyzvánění?? Totální absurdita. Už mi tam chybělo jen "róózvíííjej se poupááátko"..... ()

halberdier

Rozjezd podobný jako u mnoha jiných teenagereovských thrillerů, další vývoj mě však celkem překvapil. Milovníci naturalistických scén si dozajista příjdou na své (amputaci již zmiňoval Tweek). Konec byl celkem předvidatelný. Knižní předlohu bych však spíše zfilmoval jako jednu epizodu Akt X, protože se toho ve filmu zas tak moc nestalo. Ddokonce u nás byla vydaná kniha Akta X se stejným názvem a dosti podobným obsahem - tak je otázkou, zda opisoval autor knižní předlohy The Ruins či spisovatel té Akta X knihy:-) ()

glaedrr

Tak takle ne, to by se už dalo točit o smrtících stoprocentně nevyditelných želvách. Protože nechat zabít šest američanů kytkou, která je možná o něco rychlejší než ostatní z rostliné říše, ale pořád je to kytka, zelená kytka a s docela hezkými květy, to je přinejmenším odvážné...Příběh má lineární děj v zaběhnutých kolejích klasický béčkový vyvraždovačky, ale řikejte si co chcete, mě tam nějaká ta slizká příšera chyběla. Bez čeho bych se naopak obešel je chování hraničící s mírnou demencí "obětí", indián s revolverem a potoky krve mijící se zaručeně účinkem...Snad bude mít další botanický horor silnější kořeny. ()

Xpat

Celkem propracovaný horor, ale děsila mě představa zvonících kytek. To už rovnou mohly mluvit a tancovat break. ()

markepocha

Veľmi príjemný "turistický" horor so slušným námetom, zaujímavými postavami a originálnym zabijakom. Boj o prežitie kdesi hlboko v džungli je podaný realisticky a drsne. Knižka bola tiež dobrá a mimochodom vyšla aj v slovenčine. ()

Hellen.J.Hell

Ale tak...není to nejhorší.Americká klasika,dá se říct.Ale znám i lidi,kteří se už nikdy nepřiblíží k čemukoliv zelenému a rostoucímu. ()

Kozlowski8

Očekával jsem nějakou béčkovou slátaninu, ale byl jsem příjemně překvapen, vydržel až do samého konce a náramně jsem se bavil. ()