Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Žít na "konci světa" může někomu připadat jako vyhnanství, jako místo, kde se ani žít nedá. Pro sourozence Vuka, Jurku a malou Gábinu je horská chata vysoko v horách nejkrásnějším domovem. S rodiči, kteří tu zvolna a s příkladnou poctivostí v podnikání vybudují prosperující penzion, se děti cítí bezpečné a šťastné. O téhle rodině, žijící v harmonické symbióze s nádhernou, ale i krutou horskou přírodou, vypráví úspěšný třináctidílný televizní seriál. (Česká televize)

(více)

Recenze (55)

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Další z řady dětské seriálové předlistopadové produkce, seriál byl vyjímečný hlavně prostředím, ve kterém se odehrává. Horská chata, penzion, ve kterém své dobrodružství prožívá Jurka s Gábinou, jejich dva bernardýni, rodiče a starší bratr Vuka (Oldřich Vízner), nás ve 13 dílech vtáhl do života a práce horalů, horské služby i obyčejných lidí, kteří vyměnili život ve městě, za ten na horách. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Dnes už klasický seriál o životě v hotelu Na konci světa kde jinde než na horách. Jeden z mála seriálů kde mě ani R.Lukavský tolik nevadil. Kdo by si nevzpoměl na dva bernardíny Bujara a Baryka. Na bráchy Jurku a Vuka a malou Gábinu. Příjemný průměr ,který neurazí ,ale ani nenadchne , ale dokáže zpříjemnit odpoledne. ()

Reklama

Bohdy67 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou dílech to už dále nešlo... Sice mám rád pana Lukavského a Vízner snad poprvé (kromě Saturnina) nehraje nesympatického vocasa, ale jelikož se v podstatě nic neděje, kromě toho že kluci odpálí ohňostroj mezi lidi (ha ha ha) a ve škole je potom učitelka zpraží, tak pro mě nemělo cenu dál pokračovat. Tragickou linku sem si také představoval živěji. Prostě je to nuda... Neurazí to, ale zábavy zde není ani za nehet :) Ani jako oddychovka.... 25% ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Standardní seriál předlistopadové dětské produkce nezklame, potěší, dojme, ale ne zcela upoutá. Své poslání, zpříjemnit ve své době dlouhé zimní večery svým dětským divákům, však určitě splnil. I pro dospělé byl a zůstává zajímavý v zásadě přesný průhled do fungování určitého typu pohostinského zařízení v jisté historické epoše. Standard v tomto případě neznamená průměr, ale zralé, věrohodné, vlídné i laskavé řemeslo, jakého není nikdy - dnes zejména - dost. Jeho přirozenou součástí jsou mj. kvalitní herecké obsazení, přesvědčivé ztvárnění dětských rolí a věrohodné představení horského, pro městského člověka poněkud výlučného životního stylu a prostředí. Nikomu neuškodí, rozhodne-li se po desetiletích být opakovaně, jen na krátkou chvíli jednotlivých epizod, malým dítětem, dychtivě hltajícím stálé nové a vždy nevšedně krásné okamžiky spontánně objevovaného života. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Hlavní dětský hrdina mi byl vždycky hodně protivný svým zženštilým zjevem i chováním a věčným otravováním svého bratra, kamarádů i rodičů. Radovan Lukavský zde zas hraje mimořádně nesympatického despotického chlapíka jehož tvrdost vůči rodině má snad být zdůvodněna rázovitým horalstvím. Tak by se dalo o tomto neveselém opusu pokračovat dál, postavu po postavě, ale jediní, kdo se mi v celém seriálu líbili, jsou Martin Růžek v roli kuchaře a dětská hvězdička Yvetta Kornová. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (11)

  • V seriálu se používá primitivní lanovka pro lyžaře, které se říkalo „šlepr“. Jednalo se o dvoumetrové lano s kovovou kotvou, kterou musel lyžař včas zaháknout na dokola jezdící ocelové lano, které ho vytáhlo na kopec, kde se musel včas odháknout. Lano nosil při sobě, při jízdě z kopce si ho musel uvázat kolem pasu. Slovo „schlepper“ pochází z němčiny a má význam: tahač, vlečná loď, vlečná síť. Ve slangu pak: pomocný dělník obsluhující vozíky při stavbě tunelů, v dolech a lyžařský vlek. (sator)
  • Když si Vuk (Oldřich Vízner) vezme v kuchyni tác s polévkami a rozbije ho, tak na zemi jsou střepy a vylitá polévka. Vuk odejde a hned se za ním rozběhne Jurka (Jiří Máša), ale v tu chvíli už je podlaha zase čistá. (P.Machy)

Reklama

Reklama