Avatar: Legenda o Aangovi

• USA Avatar: The Last Airbender
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, (2024–2025), 15 h 16 min (Minutáž: 47–64 min)

Tvůrci:

Albert Kim

Gordon Cormier, Kiawentiio, Ian Ousley, Dallas Liu, Paul Sun-Hyung Lee, Ken Leung, Daniel Dae Kim, Tamlyn Tomita, Yvonne Chapman, Elizabeth Yu, James Sie (více)

Mladík zvaný Avatar musí ovládnout čtyři živly, aby zachránil svět, který se zmítá ve válce. A taky porazil kruté nepřátele, kteří ho chtějí za každou cenu zastavit. (Netflix)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (4)

Aang (2024) (S01E01)

Príbeh: Kráľovstvá živlov ohňa, zeme, vzduchu a vody udržujú krehké prímerie za pomoci Avatara, ktorý oplýva mocou všetkých štyroch živlov. Kráľovstvo ohňa ale využije jeho neprítomnosť a pokúsi sa podmaniť si svet a na niekoľko storočí uvrhne zem do vojny. Dvaja mladíci z vodného kráľovstva však prebudia mladého Aanga so silou avatara, ktorý odpočíval v ľadovej kryhe. Prevedenie: Avatara som pozeral ako decko na Jetixe tuším a celkom sa mi to univerzum páčilo. Tu ale narážame na hlavný problém. Aj toto hrané spracovanie aj napriek akčným scénam a snahe upútať aj dospelého diváka, je stále primárne detská záležitosť a ja už som na to jednoducho starý. A to ešte nehovorím o klasicky nechutnom Netflixovskom výbere hercov. No vážne nikto sympatickejší sa tam nenašiel? 65% ()

Válečníci (2024) (S01E02)

Príbeh: Aang v sprievode nových priateľov Katary a Sokka hľadajú odpovede na ostrove z ktorého pochádzal posledný Avatar. Páni ohňa sú mu ale na stope a tak musí Aang prijať svoju zodpovednosť za svet čím skôr. Prevedenie: Stále je to strašne Kids friendly ale urobilo na mňa dojem, že sa tým tvorcovia nesrali a rovno ta zahrali na najsilnejší cit a teda na lásku. Tým sa dostáva, aspoň táto časť do celkom novej emočnej roviny a musím povedať že súboj v dedine, kde aj o niečo išlo ma celkom bavil. Svet už vie, o Avatarovi a teraz pevne verím začne poriadna zábava. 70% ()

Omašu (2024) (S01E03)

Príbeh: Anga a jeho kamarátov zavedú cesty do Omashu. Mesta v kráľovstve Zeme kde je kráľ infantilný a rebeli sa snažia zbaviť teroristov z národa Ohňa. Angh sa rozhodne zostať a pomôcť miestnym ale to ešte netuší aké nebezpečenstvo ho čaká. Prevedenie: Neviem či tie deti zámerne tak prehrávajú alebo sú vážne tak zlý herci. Evidentne pred talentom mala na kastingu prednosť rasová diverzifikácia a aby sme do tejto bez emočnej zlátaniny natrepali čo najviac etnických skupín. Nebavilo ma to. Jediné čo sa dalo ako tak pozerať boli súboje, ktoré mali asi tak 3% priestoru. Dám si ešte jednu časť a uvidíme.  35% ()

Do temnoty (2024) (S01E04)

Príbeh: Kráľom národa Zeme je Aangov priateľ z detstva Bumi. Ten sa rozhodne Avatara preveriť a tak Aang musí zdolávať jednu skúšku za druhou aby sa preukázal.  Súrodenci zatiaľ blúdia v tuneloch pod hradom aby zachránili svojho kamaráta. Zuka stojí pred voľbou či zachráni priateľa alebo vyhovie otcovi a dolapí Avatara. Prevedenie: Asi o dve dekády lepšie ako predchádzajúca časť. Ešte viac by ma to dostalo ak by sme sa identitu Bumiho dozvedeli až pri záverečnom súboji ale aj tak to bolo celkom dobré. Je vidno, že ak menej hrajú deti dá sa na to aj viac pozerať. 60% ()