Godzilla Minus One

• Japonsko Godzilla -1.0 (více)

Japonský stíhací pilot je po druhé světové válce psychicky na dně. Pustí se ale do boje proti obrovské příšeře, která po ozáření děsivě zmutovala. (Netflix)

mrclTV

Iba domáci vedia spracovať svoju tému takto dobre. Samozrejme, nie je to žiadny dokonalý film, no tento výtvor je stále prudko pozerateľný (už neviem koľký) reštart Godzilly. Balzam na oči aj dušu oproti vyfarbičkovaným prehnaným somarinám z amerického Monarch monsterversa. Tu sa držíme pri zemi (fakt prvotriedne triky, vzhľadom na možnosti) a do deja je zapracovaný celkom slušný (rozumej normálny a nie úplný výplach) povojnový príbeh o vojakovi s výčitkami (má síce občasné diery a barličky vo svojom rozprávaní a je to predvídateľné ako dážď na Medarda, ale stále sa to dá prežiť a je to lepšie ako dutá Zem a podobne srandy). Jeden z tých lepších Godzilla filmov. PS: Klasická zvučka nechýba! ()

RafaKrakal

Godzilla se vrací ke kořenům a je to dobře. Příběh funguje i bez hlavního monstra, nicméně když se na plátně objeví Godzilla, tak se dočkáme směsice velkolepých efektů a velmi kvalitní hudby a především skvostné akce. Pro milovníky tohoto žánru je to takřka povinnost. ()

Kimkong

Na to jak je to všude vychvalované, tak nic moc. Na první pohled to vypadá lacině, a dějově to není taky žádná hitparáda. A tak strategie jak to porazit? Divný. ()

ramislav

Prostě paráda! Musím říct, že za ty prachy, co do toho vrazili, natočili fakt parádní film. Efekty jsou skvělé, a i když je to další díl v řadě, vůbec to neztrácí na kvalitě. Akce mě držela napnutýho celou dobu a opravdu jsem si to užil. Čtyři hvězdy z pěti, rozhodně doporučuju všem fanouškům Godzilly a kvalitního sci-fi. ()

Blazkowicz

Klasický japonský film o Godzille převedený do moderního kabátu. Bez patosu, tak jak to Japonci umí. Vždyť přece Godzilla je jejich výtvor. Navíc oni umí tak skvěle přehrávat, až jsou roztomilí. 4* ()

PaTeXx

Mínusová Godzilla mi ukázala dvě věci. Když je nasraná ještěrka na plátně, je z toho kulervoucí podívaná. Pokud naopak ne, můžete zaplňovat čas žraním nachos s cheddarovou omáčkou a usrkáváním ledového čaje, dokud ty zdlouhavé a dialogy přeplněné scény neskončí (doporučuji si vzít větší menu, těch pasáží je tam fakt hodně). Tři hvězdy dávám za efektivitu práce s nízkým rozpočtem, protože zpracovat takovou vizuální nádheru za necelých 15 míčů USD, to už si vyžaduje pořádný um (ze kterého ostatně u Japonců nejsme překvapeni). Buďte si vědomi i určitých klišovitých momentů a předvídatelného scénáře, ale jak to můžeme těm klukům z východní Asie vyčítat? 1- určitě ne, spíše 3+. ()

Dejvecd

Ale hej. Malo to síce pár logických dier (poplach oznamuje príchod Godzilly vo všetkých častiach Tokia, až na tú kam reálne prichádza...), CGI sa len ťažko môže rovnať tomu Hollywoodskemu, a niekto by možno mohol argumentovať, že to celé pôsobilo moc naivne a detinsky, ale sakra! Toto je Godzilla! A nie nejaký depresívne realistický, katastrofický film. Japonci natočili extrémne príjemné pozeranie o snahe a boji o seba a ostatných, ktorý strieda kolotoč emócií, ale vo výsledku vás nechá usmievavo šťastným. Nepotrebuje nadbytočné množstvo vraždenia a deštrukcie, naopak tu som skutočne pocit, že keď tu ľudia umierajú, tak to nie je len na to aby sa konzumný divák nenudil, a aj tak sú nám doručené epické momenty deštrukcie. A nepotrebuje ani kanonádu stupídneho humoru, ako napr. práve západní kolegovia, naopak tu je skutočne príjemná dávka humoru a momentiek, ktorá človeka skrátka donútia sa minimálne pousmiať. // Godzilla -1.0 je totižto film, ktorý je iný od americkej konkurencie, a to ho robí neskutočne fresh a zaujímavo. A konečne nám dopraje oddych od debilných Hollywoodskych blockbusterov, ktoré sa v poslednej dobe pretekajú o to ktorý bude väčšou koninou, v podobe reálne dobrého a záživného veľkofilmu, po ktorom nemáte chuť ísť a domáhať sa svojich peňazí naspäť. 9/10 ()

kacir

Je to viacmenej po väčšine sociálna dráma a finále je až príliš predvídateľné, ale všetko dokopy to fungovalo veľmi dobre. Určite lepšia Godzilla ako tá americká...a čo je smiešne, že omnoho lacnejšia. ()

Facerr

Přiznám se, jsem naprosto zkažený Hollywoodem. I proto mě u hereckých výkonů japonských herců chca nechca cukaly koutky. Chápu, že jejich přirozený projev takový je, ale nemoh jsem se ubránit. Jinak godzilla nesmlouvavě agresivní, jako by se fakt vracela ke svým původním kořenům a boj s ní taky fajn. Na druhou stranu některý natahovací scény jsem prostě nevydejchával. ()

Habanera

Neobvykle natočené sci-fi. I když detonují nálože, střílí kulomety, monstrum šílí a vrhá tepelné ničivé paprsky, vše plyne poklidně, v ponuré atmosféře, s pokorou lidu, která nenachází útěchu a nemůže ani na chvíli vyslechnout, leč čelit nástrahám z hlubin. ()

cernakus

Nesedlo mi to. Hvězdu za to, že to je Godzilla a hvězdu za opravdu Atomový dech. Jinak když v Shin godzille zlikvidovali ještěrku chladivem, tak jsem si říkal, že tupější likvidaci monstra už vymyslet nejde. A hle, Takaši Jamazaki ji vymyslel :-D ()

HanzoBureshi

Tento snímek je pro mě osobní. Godzillu jsem v poslední době neměl rád, a za to děkuji jenom Hollywoodu, který se sice snaží o zábavnější směr, ale udělal z toho úplnou výplachovou břečku bez trocha respektu, po které vůbec netoužím. Jenomže když jsem tehdy spatřil první teaser na Minus One, hned jsem znal svůj nejočekávanější film roku a doufal jsem, že Takaši Jamazaki ukáže, jak natočit nejlepší film o Godzille. A ON TO DOKÁZAL! Snímek se tak pro mě stává vítězem roku 2023. A proč? Začnu asi vizualizací, na kterou režisér a jeho tým dostali $15M USD. Proč to vypadá důvěrněji než ty předražené prázdnoty? Protože takhle zřejmě vypadá filmařina od profíků, kteří svou práci výborně umí. Je tu pár scén, kde sice monstrum jenom chodí, ale jsou tu i velmi rychlé pohyby, ze kterých jsem byl paf. Také třeba útok v Ginze je neuvěřitelný. A ten atomový nádech je také naprostým dělem. Další velkou věcí jsou postavy a celkový příběh hlavního hrdiny. Konečně je tu film, kde postavy nejsou směšné a blbé jak tágo, máme tu totiž Kōichiho Shikishimu, který má tak dobře napsaný scénář, kde měl skoro každý dialog hloubku, a Rjúnosuke Kamiki ukázal excelentní výkon. Po boku mu stála Minami Hamabe, která též odvedla dobrou práci. Příběh je sice klasikou, kterou už dobře známe, ale díky těm všem faktorů je z toho super zážitek. U finální bitvy jsem byl napnutý jak guma od trenek, protože takový nářez se jen tak nevidí, a operace Wada Tsumi je skvělou podívanou, zvlášť když to celé po hudební stránce doprovází Naoki Sató, který stvořil opět velmi vážný soundtrack, a slyšet opět původní znělku bylo blaho. Konečně film, který dělá z Godzilly monstrum plné strachu. Tohle všechno jsem chtěl, a já tím děkuji za tento skvělý zážitek. Mé hodnocení: 10/10 ()

Isag1

Kvalitný JAPAN film s veľmi premakaným CGI. $15M je dosť málo na tak kvalitné CGI... Samozrejme film si zaslúži všetky hodnotenia a teším sa na pokračovanie, je to o poznanie lepšie ako jeho filmový kolega Godzilla x Kong, ktorý srší trápnou vtipnou atmosférou a samými efektami, kde aj ľudia sú tak zle napísaný, že neviete čo sa tam deje a o čo im ide. ()

JasonV

Simplicitné postavy, prepálené emócie a kvantum pátosu. Neviem či sú takéto všetky Japonské filmy, ale tento určite. Zachraňuje to skvelo vystavaný dej, akčné scény a samozrejme Godzilla, ktorá je síce moderný počítačový model, ale vizuálne ctí svojich predchodcov. ()

AndrewNewman

Aj som vedel, že mi to úplne nesadne. Prvá mimoriadne ponurá tretina filmu je neskutočne autentická, potom sa chcene či nechcene aj z tejto verzie Godzily stal klasický blockbuster na pobavenie ľudí v kine, pričom hlavnou postavou sa stala totálna naivita. Riešenie, ako naložiť so samotným monštrom je v podstate tupé a ťažkopádne, pričom všetko vyrieši jeden nálet priamo do huby. A najviac top je to, že sa japonskí tvorcovia pri tomto filme tvária, ako by všetko robili inak, ako to bežne robia v Hollywoode pričom nadšene prijali klasický „hollywoodsky“ happyend a navnadenie na prípadne pokračovanie. Za tých pár skutočne nápaditých a vizuálne úchvatných scén si to tie tri hviezdy zaslúži a takisto za spomínanú prvú tretinu, ktorá ma doslova nadchla. No ten zvyšok nebol práve svetoborný, čo sa dejovej a takisto aj hereckej stránky týka. Neviem, čo tých ázijských hercov v škole učia, ale takéto ochotnícke prehrávanie som skutočne nečakal. Slabšie tri hviezdy. ()

Sefik odpad!

Přeživší pilot Kamikaze se vrátil z války domů, to nevymysliš :-( Film je věnován jeho traumatu a nějak se do toho připlete přerostlá, nevěrohodná ještěrka... Vidím, že filmoví Japončíci těžce nestíhají např. s filmovými Jihokorejci, těm to jde mnohem lépe a vytvářejí koukatelné snímky všech žánrů. ()

DonBraso

Japonsko umí skloubit i drama s akcí. Dramatická část tu má hodně prostoru vyvolat v divákách pocit bezmoci s hlavním hrdinou, který k tomu přišel jako slepý k houslím. Do toho začíná pravá katastrofální jednohubka s Godzillou, která je hodně ráda ve vodě, ale jsem za to vlastně rád a změna to není špatná. Není zde hromada věcí připálených jako to dělají v USA což my vlastně u nich taky nevadí, ale zde to vypadá tak nějak víc civilněji. Jasně, kromě toho útoku na město, kde to má správný říz. Jsou tu dvě roviny, který láskyplně proplují do finiše. Nějaká ta hodnota Japonska, jejich dějiny a hlavně za vlast. K tomu příšera, která vlastně ve filmu nechá zmizet jen vizuál a divák dostane ucelený příběh o jednom letci kamikadze. ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky