Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (272)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Jonathan Mostow natočil pěkný snímek plný klaustrofobických interiérů ponorek, dobrých hereckých výkonů a dost slušných exteriérových záběrů válčících plavidel (podmořské detonace hloubkových min a vůbec všechny výbuchy ve filmu vznikly jistě za nemalé finanční prostředky, protože jsou fakt dobré). Nevím, jestli je možno takto manévrovat s ponorkami, nicméně třeba scéna s podplouváním torpédoborce měla v sobě pořádný kus napětí. Nechybí scény sebeobětování se, ty mají Američani rádi, jsou přeci důkazem jejich neskutečné vnitřní síly:) Výrazný Bill Paxton, nevýrazný Harvey Keitel. Jeden z mála válečných filmů, který se mi líbil. 62 miliónů dolarů(rozpočet)/127,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Snímek zcela mimo můj směr, nicméně tchán se na to chtěl dívat, když to dávali v televizi, tak jsem to sjel s ním. Upřímně první část na mě působila jako agitka amerického námořnictva na téma, my jsme nejlepší na světě a nikdo nám nesahá ani po kotníky. Na to jsem však u amerických vojenských filmů zvyklý. Ovšem druhá část, to byla učiněná legrace, od okamžiku, kdy američani byli nuceni odplout v ponorce s nefunkčními motory, které však jakoby mávnutím kouzelného proutku začaly fungovat (asi mají všechny ponorky stejné motory nebo je Amík-technik vyhecoval...), ovládání mají také stejné, jen ty skopčácké nápisy chvilku mátly, ale ne příliš. Naštěstí na moři byli už jen neschopní, slepí, neohrabaní a nechápaví skopčáci, kteří se nebyli schopni trefit několika děly z torpédové lodi do ponorky stojící nad hladinou pár metrů od nich. Divím se, že skopčáci nebyli ještě více zesměšněni, třeba že by v nastalém zmatku nemohli najít děla a hledali je třeba v kuchyni, kde by uvízli v těstu na lívance... ti bystřejší na palubě by při hledání nábojů do děl do sebe tak dlouho naráželi, až by všichni spadli přes palubu a amíci tak ukořistili nejen ponorku, kódovací stroj enigma, ale také torpédoborec v jehož kajutě by chrápal Hitler se svými nohsledy... No, když nakonec poškozenou německou ponorkou Amíci potopili i tuhle torpédovou loď, tak už se chlámal i tchán. Kdyby byl snímek zařazen v žánru Komedie / Parodie, tak by to bylo za plný počet hvězdiček, ale tohle patrně někdo myslel vážně, tak alespoň jednu za pobavení, opravdu jsem se zase po nějaké době u "válečného" filmu od srdce zasmál... ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Velice pěkná komedie o tom, jak to za války rozhodně nebylo a nechodilo. Kovaný ponorkář by se zřejmě pomátl smíchy při crazy scénách, ve kterých hrdinové předvádějí, co všechno lze (spíše však nelze) s podmořským plavidlem vyvádět. Méně vtipná už však je snaha Američanů manipulovat s historií. Je dobře známo, že Enigmu nezískali oni, ale jejich britští spojenci a je také dobře známo, že se to neodehrálo za podobně rozverných okolností. Pokud chcete syrové VÁLEČNÉ drama se vším všudy, koukněte na Petersenův majstrštyk Das Boot. Přesto je Mostowův snímek řemeslně výbornou akční záležitostí, která kdyby se nebrala až tak vážně a heroicky, mohla být ještě o chlup lepší. *** + 1/2 za Harvey Keitela! ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Ponorka U-571 je velice zdařilý film režiséra Jonathana Mostowa (Terminátor 3), který zde uspěl o hodně více než u svého předchozího snímku Únos. Je tohle skutečný příběh z druhé světové války? Na to bych si nevsadil, ale je to napínavá ponorková akčňárna? To se vsaďte že je! A takovým filmům já dávám plné hodnocení. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Opravdově, živě, hrdě, ale taky nudně se žije na palubě ponorky a to co měla Das Boot, U-571 rozhodně nemá. Buď je totiž v ponorce hrozný ticho a divák čeká co se stane vteřinu co vteřinu, což je každopádně zajištěný napínák u filmů s ponorkama, nebo se prostě baví o ničem, nebo ještě líp chodí na zábavy a užívají si když mají volno. Ale tak to má být. Život je svině, tak proč si ho nezpestřit, jenže diváka spíš unudí k smrti. Zase bych se toho tak moc nebál u tohoto filmu, protože i tak má vcelku silný i když do té doby hodně nesmyslný a těžko uvěřitelný příběh a vydržet se u něj bez problémů dá. Ale stejnak je to spíše akčňárna, která má pobavit, než potvrdit historické reálie a to je trochu chyba. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Film se nedrží skutečných události, pravdou však je, že se spojencům podařilo získat kódovací přístroj Enigma, který pomohl ke konečnému vítěství. (Indy21)
  • Šifrovací stroj Enigma, který byl použitý ve filmu, byl skutečný, nikoli rekvizita. Byl zapůjčen pro film od sběratele. (Čulo)

Související novinky

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)

Reklama

Reklama