Sněžné bratrstvo

• Španělsko La sociedad de la nieve (více)

Po havárii letadla v odlehlém srdci jihoamerických And musí pasažéři, kteří se štěstím přežili, spojit síly a spolehnout se jeden na druhého, aby se dostali zase domů. (Netflix)

Chundys

No konečně z produkce Netflixu vyšel film, co z něj samozřejmě jde mráz po zádech a jelikož jsem viděl jeho brášku Přežít (který byl zpracován také velice silně), tak jsem "věděl do čeho jdu". Je to síla, je síla co lidské tělo a člověk dokáže a jen klobouček, když se to zpracuje dost věrohodně!!! ()

Olík

Neštěstí nebo zázrak? Ztroskotané letadlo v nejdelším horském pásmě na světě, hrstka přeživších a jejich boj o holý život……pokud nejste úplný diletant, tak tohle prostě musí fungovat. A že J.A. Bayona rozhodně žádným nedoukem není, o tom nás přesvědčil ve svých předešlých filmech. Samozřejmě pokud jste viděli Přežít (r. 1993) Franka Marshalla, tak pro vás nic moc nového pod sluncem, ale já to zbaštil i s navijákem. ()

BOURQUE

„Remastered / Remaked“ verzia filmu Alive. J. A. Bayona sa s citom dotkol ku dnes už klasickému filmu Franka Marshalla. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Kopi1

O události jsem nevěděl, takže jsem šel do filmu bez jakýkoliv znalostí. Velmi solidně natočeno, sice by to mohlo být kratší, ale nějak jsem se nenudil a chápu, že chtěl režisér zobrazit co nejvíce z přežití. Pád letadla byl asi nejbrutálnější a nejrealističtější co jsem viděl. Celkově lehký nadprůměr. ()

Ydrosten

Netuším proč je potřeba pořád točit rýmejky filmů. Nikdo to nepotřebuje, nemusí to existovat a je to zbytečné. Někde od půlky jsem přemýšlel, proč je proboha potřeba tohle téma tahat přes 2 hodiny . Lidi tu sedí, mluví, sedí, mluví, trpí, sedí, mluví a má to o minimálně 50 minut víc než bylo potřeba. ()

elessar04

Sněžné bratrstvo je film podle skutečné události. Roku 1972 se zhroutilo v Andách letadlo s rugbyovým týmem. Ze 45 členné posádky, přežilo pouze 16 lidí.  Překrásně natočený film s nádhernou hudbou, ale spousty problémy. Tím největším je samozřejmě stopáž. Ano, mně dlouhé filmy nevadí, ale tady je to moc. Kdyby se vymazalo veškeré filosofické povídání a bohužel až přes čáru hrající emotivní scény, film mohl být klidně o půl hodiny kratší. Celý film zachraňuje naprosto bravurní snímání a některé velmi originální záběry. Film za to určitě stojí a doporučit jej mohu. 12 životů Rona Howarda dopadlo ve všech směrech ale o mnohem lépe! ()

P.J.2

Film přežít jsem viděl před lety a upřímně se mi moc nelíbil. Tahle verze mi po pravdě sedla o dost víc už jen z důvodu větší autentičnosti. Záběr havárie byl naprosto precizní a po celou dobu na mě dýchala hutná a nepříjemná atmosféra. Za mě vynikající počin, víc takových. PS: a byl tam Adam Driver z Wishe! :D ()

Daiker

J.A.Bayona natočil další katastrofu a po tsunami nám ukázal pád letadla. To pro mě bylo nepříjemné, jelikož mám hrůzu z létání a to praskání kostí asi dlouho nevymažu z hlavy. Příběh je všem znám a bohužel dochází k nesmyslnému srovnávání s filmem Přežít. Novější verze mi přišla víc realističtější.... Mohlo to být kratší, ale celou dobu mě to udrželo v pozornosti.... ()

helraiser

perfektní záležitost. Dobře ztvárněná havárie letadla, lépe natočenou jsem ještě neviděl. Člověk s přeživšími opravdu cítí a fandí jim. Sice ten kanibalismus tam mohli ukázat více a trošku drsněji, ale celkově jsem opravdu spokojen, tohle se opravdu povedlo. ()

Dementra

Hezké, kdyby nešlo o film založený na naprosto šíleném skutečném příběhu, řekla bych skoro až milé. Záběry na zasněžené Andy nádherné, já v tom ale cítila trochu dokumentární feel. Což je vzhledem k předloze a faktu, že všichni (?) přeživší stále žijí docela pochopitelné, na druhou stranu mi v tom trochu chyběla surovost a emoce. ()

Stíba

Po dvaceti letech je tu další pokus o vyobrazení a vzpomínku na tuhle silnou leteckou událost, tentokrát ve španělsko-uruqayské produkci. Oba film jsou odlišné v poplatnosti technických vizuálních možností doby, jinak bych řekl že atmosférou jsou na tom dost podobně a ani jeden nemusí tomu druhému nic závidět, protože každý si jde tak trochu jinou cestou. ()

FeriusParfax

Tenhle film byl jak na horské dráze. Prvních 70 minut jsem viděla na 8x! Vůbec nedokázal udržet moji pozornost. Trosečníci mi splývali a byli absolutně nezajímaví, nedokázala jsem pochopit pohled věřících na jednotlivé události a celkově jsem se nemohla naladit na neštěstí, které se na tyto smolaře valilo jedno za druhým. V 75. minutě mě to ale popadlo. Začala jsem rozeznávat tváře (jméno teda nevím ani jedno) a vžila jsem se do jejich otřesné situace. Zůstával mi rozum stát nad jejich odhodláním a vůlí k životu. Nepoložily je dvě laviny, úmrtí přátel, nefungující vysílačka, zima, slunce. Tohle bude strašný klišé, ale takový příběh může napsat jen sám život a stejně nad tím nepřestanete vrtět hlavou, jak mohli přežít 72 dní! S přicházejícím koncem se mi na těle proháněla husí kůže (čemuž ještě napomáhala velmi příjemná a jemná hudba) a přemýšlela jsem, jak se jim asi po této otřesné zkušenosti může podařit žít normální život. Styl vyprávění mi sedl hned na začátku. Musím taky vypíchnout podobu herců s předlohami! Titulky s sebou přinesly vytoužené skutečné fotografie, a tak jsem i přes nemasný neslaný začátek byla spokojená. Filmy podle skutečných událostí jsou prostě srdcovka, a tak nejde jít pod 4*. P.S. potěšilo mě, že i přesto, že je tato výprava známá hlavně pro kanibalské hody, tak to ve filmu nebylo téma č. 1. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Lednové tipy z VOD služeb

23.01.2024

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (více)