Reklama

Reklama

Ryba jménem Wanda

  • Velká Británie A Fish Called Wanda (více)
Trailer

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (274)

Shit 

všechny recenze uživatele

Naprosto úžasná komedie, takhle skvělý jsem to nečekal, bavil jsem se od začátku do konce bez přestávky. Všechny scény v tomhle filmu jsou vtipný, ale bezkonkurenčně nejlepší jsou scény s Johnem Cleesem, ten tady nemá chybu, ale ostatní jsou taky výborný, takovej Kevin Klien nebo Michael Palin moc za Cleesem nezaostávaj a podávaj úžasný výkony. U tohohle filmu se snad ani nedá nebavit ()

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) To je strašné, nikdo nemládne. Ale roztomilí jsou lidé pořád stejně, tak aspoň něco. A tenhle film je zhruba takový. Roztomilý. Prostě šla bych s ním na zmrzlinu, hodně se na něj usmívala, pěkně si to odpoledne užila, ale potom bych šla umírat touhou kvůli citově chladným, krutým, egoistickým vrstevníkům. A budou to oni, koho si budu pamatovat, ne nějakýho zmrzliňáka. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku to bolo možno až príliš rychlé, ale hneď čo sa na scéne objavil John Cleese a tempo sa výrazne spomalilo, začala jedna z najlepších komédií, aké som videl. Cleese je boh, inak ho nazvať nemožno. On tento geniálny film vymyslel, napísal a zahral si jednu z najlepších postáv. Ani si neviete predstaviť, aké zábavné je pozerať sa v jednej na mladý vášnivý pár a zároveň v prestrihu na pár v stredných rokoch, vedený Cleesom (a jeho sympatickou plešinkou). No a k tomu máme Michaela Palin ako geniálneho K-k-k-k-kkkk-e-en-n-n-nna, ktorý systematicky vyvražďuje psov. No a sexi "štetka" Jamie Lee Curtis a Kevin "Don't call me stupid!" Kline. Skvelá partia a nezabudnuteľný humor. Nebudem tu vypisovať najlepšie scény, lebo to sa na jednej strane nepatrí a na druhej, viem si predstaviť aj lepšie využitý čas - napríklad pri opakovanom sledovaní Wandy. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Cleese si napsal originální scénář, do kterého promítl mimojiné svou averzi vůči britské morálce (alespoň co se týče vyšších vrstev), intelektuálnímu snobismu (ne každý kdo čte Nietzcheho a ohání se budhismem je automaticky chytrý a vzdělaný) či americké domýšlivosti a tento scénář je základním kamenem celé Wandy. Druhou silnou zbraní snímku jsou bezesporu herecké výkony - největší pozornost na sebe jednoznačně strhává fenomenální Kevin Kline, ovšem nelze než zatleskat nadšeným výkonům obou expythonů i přesvědčivě svůdné Curtisové. Na první projekci mě občas vadilo pomalejší tempo, to je ale snad jediná výtka. Chytrý konverzační humor se spoustou OPRAVDU vydařených gagů a hlášek. No nic, jdu se učit rusky, je to krásný jazyk :-) 90% ()

sud 

všechny recenze uživatele

Hlavně mi neříkej blbče! Komedie Johna Cleese jsou výjimečné především tím, že nestojí na vtipných scénkách a údernosti hlášek, ale na scénáři. A právě ten on dokáže napsat přesně tak, aby diváky nasytil po celou filmovou stopáž. A nestačí mu jedna hlavní postava s jednou zápletkou, musí mít hned čtyři postavy se čtyřmi rozdílnými zápletkami. Ovšem všechno dokáže brilantně rozplést a vygradovat. Záchvaty smíchu do nás nehrne buldozerem, ale všechno má svůj čas a až to přijde, pak to stojí za to. Johnův Archie Leach je sympaťák až na půdu a ihned jsem si ho zamiloval, Curtiska je stejně rajcovní jako vtipná, Kevin Kline exceluje ve své životní roli a Michael Palin je prostě Michael Palin. Z filmů Johna Cleese asi ten nejlepší. 100%. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (27)

  • John Cleese kromě herecké a režijní účasti spolupracoval také na námětu, scénáři (oscarová nominace) a produkci filmu. (5150)
  • Když Otto opouští Archieho dům, řekne jeho ženě, že kdyby nebylo USA, tak v Evropě budou všichni mluvit německy. Poté opustí dům a hvízdá si u toho první sloku německé hymny "Německo nade vše". V německé verzi dabingu je tento dialog postaven jinak. Otto tam říká, že by všichni jedli sauerkraut a poslouchali vojenské pochody, posléze imituje hvízdáním jakýsi pochod, místo aby použil nápěv hymny. Ten bývá považován za příliš nacionalistický a tudíž se na veřejnosti nepoužívá. (Morien)
  • V originální anglické verzi mluví Otto na Wandu v některých momentech italsky, protože ji to vzrušuje. V italské dabingové verzi mluví španělsky. (Morien)

Reklama

Reklama