Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška

• USA Rebel Moon - Part Two: The Scargiver

Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

helrohir

U druhého pokračovania Snyderovej sci-fi ságy už musím ísť s hodnotením dole. Ten scenár je fakt otrasný, a u niektorých dialógov (skupinový motivačný príhovor) či scén (žatva obilia za zvukov epických chorálov a spomaľovačiek) sa človek musí chytať za hlavu čoho to je vlastne svedkom. Samozrejme vo filme je toho, čo je podobne stupídne alebo proste nelogické viac. Ono už fakt, že stredobodom vesmírneho sci-fi príbehu je obyčajné obilie, je znamením, že nápaditosť a súdnosť tvorcov išla bokom. Postavy sú zväčša zle napísané a nedá sa k nim vytvoriť vzťah. Pátos tiež dosahuje občas neúmerných výšin. Emócie vôbec nefungujú, a jediné, čo sa ako tak podarilo, je vizuálne stránka filmu a sem tam nejaký epický moment či záber v záverečnej bitke. Ako celok je však tento Snyderov pokus o nakrútenie vlastných Star Wars dopadol katastrofálne, a napriek otvorenému koncu snáď ďalšie pokračovanie nebude. 35%. ()

johnsnow

Spoiler Alert: Prvá polka skvelá, len tá druhá kde sa dá akcia to doondí slovmom ktoré často je úplne k prdu a trebárs súboj na meče v slovme stál za vylíža. Záverečný súboj prekvapivý,  som nečakal, že Nobleho zabije niekto úplne iný než naša hrdinka (hej dobre hlavu mu odjebala ona ale ide o princíp). Záverečný akt láka na pokračovanie, ale neviem či sa dostaví. Pár rokov dozadu keď Netflix odklepoval pokračovania každej konine by to pokračovanie dostalo ale teraz určite nie. A Snyder by nabudúce mal iba točiť a scenár mať na míle ďaleko od paprče. Ale 4* dám a až taká katastrofa to za mňa nebola, a som zvedavý na tú R-kovú verziu. ()

Mykhaluu

Je to na jednu hvězdičku, ale když jsem se dodíval, tak mi to přijde takové nefér. Každopádně to má šanci na kultovní béčko - céčko - déčko film na dekadentní filmovou pařbu... ale přetáčet by se muselo. Není mi jasné, jak tohle vzniklo, mám podezření, že Zack Snyder nemá rád Netflix a krutě se mu pomstil. Příběh kopíruje Sedm statečných, ale ani tohle ulehčení práce nepomohlo. Zoufalé vyprávění zoufalého příběhu. Nelogičnosti, bojové scény absurdní, stojící zírající lidé uprostřed boje atd... Bleh... ()

kubas369

3/10. Režiserská verze. Tak nám Snyder zabil zajímavý vesmír totálně nudnou akcí. Ke všemu to má otevřený konec. Na to zkrácenou verzi nemám už koule, tohle bylo totálně vysilující. ()

Stifmeister odpad!

//   (POZOR SPOILERY) "Rebel Moon - Part Two: The Scargiver" je "film", který i přes své promarněné ambice selhává na několika frontách. Prvních polovina filmu se topí ve zmateném ději, který připomíná spíše vesmírný farming simulator než "epický" sci-fi příběh. I když se děj postupně rozvíjí a dozvídáme se více o postavách a jejich motivacích, rozšíření příběhu působí nudně a nezajímavě (i AI by to napsala lépe). Pokusy o romantiku mezi dvěma hlavními postavami jsou předvídatelné a obyčejné, což jen podtrhuje klišé a cheesy dialogy, které film nabízí. Příprava na finální bitvu farmářů je místy až trapná a groteskní. Některé bojové sekvence působí uměle a nepřirozeně, což kazí celkový dojem. Hra na Trojského koně, která by mohla být zajímavým zvratem, je v podání filmu spíše zoufalým pokusem o originalitu, která však selhává. Gore záběry, které by měly být cool a R-rated, působí zvláštně a v mnoha případech až směšně. Dialogy jako „You’ll cover me with this or you’ll cover me with dirt“ jsou sice zábleskem humoru a výstižnosti, ale většina filmu je natolik chaotická a absurdní, že i tato světlá místa zanikají v záplavě podivných a nelogických scén. Například scéna s robotem, který bojuje pomocí paroží v rukách, je až neuvěřitelně bizarní a působí dojmem, že Snyder snad musel být zdrogován, když tuto scénu vymýšlel. Finální scéna s padajícím hangárem jen potvrzuje dojem, že film neví, kam směřuje, a místo velkolepého finále přináší jen další trapnost za trapností. Otevřený konec naznačuje možná pokračování, kterých se však po tomto a minulém zážitku mnozí diváci budou chtít vyhnout. Přestože film zklamal ve většině ohledech, nelze mu upřít některé kvalitní aspekty. Některé herecké výkony dokázaly i přes slabý scénář vyniknout a dodat postavám hloubku, která jinak v příběhu chybí. Dále je třeba pochválit vizuální efekty (VFX), které jsou na velmi dobré úrovni, obzvláště s přihlédnutím k tomu, že se jedná o produkci Netflixu. Tyto aspekty jsou však bohužel jen slabou náplastí na jinak rozpačitý a nekonzistentní zážitek. "Rebel Moon 2" je film, který i přes některé dobré momenty a solidní VFX nedokáže překonat své vlastní chyby. Klišé, cheesy dialogy, nepovedené bojové scény a celková nejasnost děje jej činí obtížně sledovatelným. Pokud budou následovat další díly, bude to pro mnohé diváky spíše důvod k obavám než k očekávání. Nedoporučuji, |0/10|. ()

TR4XY_CZ odpad!

Strašně mi láme srdce vidět mého oblíbeného režiséra klesnout k tomu největšímu dnu kinematografie. Ten člověk  se nechal pohltit svým egem a má potřebu, aby ty jeho nové filmy byly jenom jeho ve všech ohledech. Za chvíli se ten magor obsadí i do hlavní role a bude tam jako jediná postava. Pokud jde o film, tak vlastně všechno, co jsem ještě tak nějak chválil u první části tady není přítomno. Svět se dál nerozvíjel. Dialogy a postavy jsou ještě více prázdný bez pořádných emocí. Ani ta hudba a vizuál se nedají nijak pochválit. Spousta nelogických záležitostí a fakt, že ten Snyder chce udělat další 4 filmy a ke všem asi udělat i režisérský sestřih, jsou posledním hřebíkem do rakve. Končím 0,5/10 ()

schluke

Jedinej vizuál je v týhle serii dobrý, ale tam to celý končí. Příběh a vše kolem je laciná a nudná vykrádačka z ostatních sci-fi, škoda že se Zack propůjčil takovému tragickému projektu. ()

Veskoslav

Jestli jsem mohl u prvního dílu ještě něco odpustit a dát ty dvě hvězdy, tak tady už to fakt nejde. Odpad nedávám jedině proto, že pár dobrých scén se ještě najde. Ale když si uvědomím, kolik času mi první a druhá část vzaly, no, doporučuji se jít raději ven projít. Budete mít z toho rozhodně větší zážitek. Snyder potvrdil, že točit umí jedině tehdy, když mu někdo napíše solidní scénář. Jakmile to totiž dostane do pracek on, je to jak dětské leporelo se zápletkou ala Helmut, opravář komínů. A i tam budete čekat, jestli ho opraví a možná se budete bavit i více. ()

CZRohlik

No... tak Snyder zase perlí. Už tu nebudu vypisovat sáhodlouze (jako minule) co všechno je s tím špatně. Ale rychle... Postavy - plochý a úplně debilní. Reálně tam není žádná dynamika mezi něma nebo prostor pro interakce. Děj - jedním slovem stupidní. Furt mě serou Snydrovi slowmotiony (mám pocit, že jejich množství od minula ještě vzrostlo) a prostě celý je to strašně umělý a hlavně hrozně NUDNÝ!!! 2/10... Více na: YouTube! ()

JasonV

Ešte o stupeň horšie ako prvý diel, z dvojky som si zapamätal len antigravitačný povoz ťahaný koňmi, medzihviezdnu loď na uhlie, to ako chlapík vyzbrojený sekerami likviduje jednotku s laserovými puškami a spomalené zábery žatvy ako vystrihnuté zo socialistického žurnálu. Áno, tu už nič nedáva zmysel a vlastne celý Rebel Moon vyzerá ako keby ste dali 6 ročnému decku 200 miliónov a povedali nech si natočí svoje vysnené scifi. Bohužiaľ aj Bojisko Zem je proti tomuto oskarový film. ()

Gig

Sice nadhodnocuji, ale tak mizerné hodnocení si to nezaslouží. Hanit film, že je to vykrádačka nebo předělávka Sedmi statečných je fail. To je, jako kdyby jste hanili Sedm statečných, že je předělávka Sedmi samurajů nebo že Star Wars je vykrádačka Duny nebo Lion King je vykrádčka Hamleta. Když je něco předem takhle už avizováno. Ano plochý děj to je, ale to je i "předloha". Co mohu vytknout jsou opravdu některé dialogy, které jsou dost naivní. Ale taky to není reálný příběh a je to pohádka. A k pohádce naivita patří. Co mě baví, to jsou odkazy na původní film. Nejen Japonka a pomrkávání po dětech a s ními souznění jako Bronson ala Bernardo, ale určité záběry jako Bronson s píšťalkou, tady samozřejmě bez píšťalky. Její smrt kvůli  dítěti, ale i ty pohledy v obilí. Bavil mě robot, který s parožím a v tom šeru připomínal lovce Horna z Robina Hooda ze seriálu z osmdesátek... Takhle bych mohl  pokračovat. Bavilo mě, jak si s tím Zack pohrál a baví mě ono univerzum. Je to pohádka, drsná pohádka, a tak je třeba na to nahlížet. Je mi jedno, že patřím k menšině. Ani neříkám, že ve většině je síla a tam je pravda, an obráceně. Prostě můj subjektivní názor - názor člověka, co má nakoukáno mnoho filmů - naivních i realistických a je třeba rozlišovat. Mnoho lidí zapomnělo právě na tyto niance filmů a knih. Určitě by mě zajímaly rozšířené verze těchto filmů. ()

Vasyl

Tak aspoň že to nedopadlo "a teď budeme všichni žít spokojeně na planetovesnici kolchoz a pěstovat obilí, dokud nepřijetí další magor z impéria pro zásoby". Půjdeme najít princeznu a bojovat! Vážně někdo zaplatí další díl? Řezba fajn, ale proč si zase půlku filmu (3 dny, během nichž sklidíme úrodu, naučíme rolníky bojovat a ještě vykopeme zákopy a tunely na překvapení záporáků) hrajeme na 7 statečných? ()

Lina

Na obou dílech Rebel Moon je skvělé, že díky nim dostala práci spousta herců, trikařů, kostymérů atd. V jedničce se dokonce našlo pár docela hezkých akčních scén. Ve dvojce bohužel ani to. Málokdy se stane, že by vám bylo úplně jedno, co se děje s postavami. Spíš mě zaujal interiér kosmického plavidla nepřátel, na který by se hodil komentář od poručíka Madisonové z Galaxy Questu: "Co tohle dělá uprostřed lodi?" Jestli ale chcete na dvě hodiny úplně vypnout, nestaráte se ani trochu o logiku nebo originalitu a stačí vám podívat se na něco jako sci-fi s pěknou hlavní hrdinkou ... klidně. I tak to bude chtít aspoň balíček dobrých chipsů. ()

ESNYR

Jak už napsal Lima, půlku seriálů zrušili protože peníze a sledovanost a pak vidíš tohle kde se utratilo půl miliardy. Můžeš mít blbej den, stane se, můžeš mít smůlu, tak to bývá, zakopneš, zlomíš si ruku, to všechno se dá omluvit že nejseš schopnej udělat věc pořádně, celou, křivě měříš. Můžeš to zkusit znovu, opravit to, nevzdávat se hned a prostě zkusit víc možností nebo to vzdáš bereš dovču a vyspíš se z toho. Jak ale chceš omluvit tohle ? A 2x po sobě. 1 hvězdu za nechtěnou komedii z uhloloděma, robota z parožím a nábor do JZD "za lepší zítřky jsem ochotný položit i život" ... ()

Isag1 odpad!

Ďalší film hodený do odpadu odpadov... Samozrejme nemôžem dať ani 1 hviezdu, lebo nudnejší a odpornejší film v celom svojom živote som ešte nevidel :) ()

RobinPM100

Chcete se dívat, jak banda magorů sklízí půl hodiny obilí? a následně jak 10 min rozdává vesničanka za odměnu každému najatému hrdinovi kobereček? ()

Fin_429

Tak tady jsem nedal ani těch 90 minut. To byl hnus. Reálně největší, ani nemůžu říct zklamání, protože prostě se na druhý díl těšit nedalo. První díl aspoň teda někam vedl, ale toto je úplně o ničem. Masturbace nad svým vlastním kontentem a ještě zpomaleně. První díl se dal přežít a byl alespoň na těch 60%. Toto doufám, že bude jenom a pouze klesat. ()

Wyorax

Vážně jde založit film na zpomalených záběrech sečení a mlácení obilí? Ano, jde! Zack Snyder nejspíš zajel do českých kotlin na koncert Kabátů a Dymytry, protože to je rodina! Ten správnej skupinovej agrometal! Škoda, že na pozadí neběžela nějaká ze jmenovaných kapel nebo alespoň zvuk traktoru. To by byl tak krásný odpádek na vynesení do agropopelnice vedle Čapího hnízda Agroferta Babiše. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)