Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Psychopat Daryll Lee Cullum zaútočí na soudní psycholožku Helen Hudsonovou, která přednáší na sanfranciské univerzitě o sériových vrazích. Přestože je dopaden a žena útok přežije, je těžce traumatizována a téměř rok neopustí byt. Přestože ji agorafobie a těžké noční můry vyřadily z práce i běžného života, pokouší se několikrát zavolat na oddělení vražd, když se v novinách dočte o brutální vraždě mladé dívky. Policisté ji považují za hysterku a neberou její telefonáty vážně. Když inspektorka Monahanová zjistí, že je Helen odbornicí na sériové vrahy, okamžitě ji navštíví. Ta sice odmítá na případu spolupracovat, ale přesto si fotografie prostuduje a prozradí Monahanové, že vrah do nejmenšího detailu okopíroval vraždu slavného Bostonského škrtiče. Vzápětí dostane od vraha mail, v němž jí psychopat představí oběť příští vraždy. Žena policii vyčte, že vraha přivedli až k ní, ale když je druhý den nalezena na smetišti zavražděná dívka, souhlasí, že pomůže v pátrání. Vrah opět kopíroval slavnou předlohu a pokusil se vniknout do přísně střeženého bytu opatrné Helen, je však vyrušen Rubenem. Další na řadě je kopie zločinu Teda Bundyho, který během jediné noci zabil tři ženy. Helen si uvědomí, že do případu je zapleten Cullum. Navštíví ho ve vězení a zločinec ji přivede na stopu vraha... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (114)

honz 

všechny recenze uživatele

Thrillerů a krimi filmů, kde nejen policisté ve dne v noci nahánějí nějakého vraždícího úchyla, se objevilo v devadesátých letech jako hub po dešti, prostě pro diváky i producenty atraktivní téma. Společným jmenovatelem většiny z nich bývá peripetie, kdy už i policistům je jasné, kdo je pachatelem, nicméně než je skutečně dopaden, stačí jim obvykle pozabíjet i několik dalších lidí. Vraždy podle předlohy patří k řadě těchto snímků, pro někoho atraktivních, ale pro mě tuctových, neboť jak se říká, opakovaný vtip přestává být vtipem. Předem odhadnutelný děj, vlastně sotva film začne, už alespoň v nárysech tušíme, jak dopadne, a tak se ze slibně vyhlížejícího thrilleru stává nuda... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Triler podľa šablónovej predlohy. Neprináša absolútne nič nové, zápletka je tuctová, vraždy tak nejak nechutné ako všade inde. Prirovnal by som k Zberateľovi bozkov alebo Zberateľovi kostí. Na Mlčanie alebo Sedem sa to ničím nechytá. Ak vás prvé dva spomenuté filmy zaujali, nebudete sklamaní. Ak očakávate myšlienky ako v tých druhých dvoch, sklamaní budete. ()

Reklama

venison 

všechny recenze uživatele

Na to, že jsem viděla tento film poprvé po 16 letech od jeho vzniku, se jevil dostatečně koukatelně :-) Příběh jsme tisíckrát slyšeli a herci si k tomuhle filmu pravděpodobně odskočili jen vydělat, ale pokud se chcete mrknout na nenáročný thriller a mrknout na nějakou tu vraždu, myslím, že účel "Copycat" splňuje :-) ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

A pak že je soumrak bílého heterosexuálního muže novým znakem současné filmové tvorby. Skoro čtvrtstoletí starý film a jediný normální muž v něm je gay. Zbytek jsou vraždící sadističtí psychopati, žárliví troubové s hubou plnou blbých keců (Patton) a nebo plaší nosiči koblih, kteří se odmítají k ženským sexuálním tužbám postavit čelem (Mulroney). Prostoru pro ženské hrdinky tak naplno využily panikou atakovaná S.Weaver, která dýchajíc do papírového pytlíku vyjmenovává americké prezidenty a H.Hunter dovedně otravující publikum svou protivnou inspektorkou. Vše probíhá v sinusoidě zbytečně natahovaných scén a opatrného dávkování adrenalinu do diváckých žil, než přijde konec, při kterém ani nemusíte být členem jednotky PreKrim z Minority Report, abyste věděli, že se jistá postava zvetí a v poslední možné vteřině stiskne spoušť. Amiel rozhodně není Fincher, ale kdo z nás je, že ano.. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Typický produkt, který se chtěl svést na vlně úspěchů podobně laděných filmů první poloviny devadesátých let (Mlčení jehňátek, Sedm). Což o to, je to napínavé, drží vás to v pozoru vlastně téměř po celou dobu, nicméně některé scény již dnes neobstojí (scéna zabití na policejní stanici, závěr). Nakonec tak myslím, že čistý průměr tomu sedí nejlépe. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (15)

  • Helen Hudsonová (Sigourney Weaver) nesprávne uvádza, že všetky tri dievčatá zomreli 15. januára 1978 v Chi Omega. Jedno z dievčat, Cheryl Thomasová, v skutočnosti útok prežila. (Raccoon.city)
  • Vrcholná kúpelňová scéna sa natáčala 8 dní. (Raccoon.city)
  • Keď imitátor napodobňuje Dahmera, hodí bezhlavé telo do rieky. Jeffrey Dahmer však držal všetky telá obetí vo svojom byte, na ktorých sa neskôr sexuálne uspokojoval, rozrezával ich a ponáral v kyseline a niekedy aj jedol. Nikdy sa ich však nezbavoval. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama