U Walkerových je před Vánoci všechno vzhůru nohama. Kvůli vzácnému nebeskému úkazu se totiž rodiče octnou v tělech svých náctiletých dětí, ze kterých jsou naopak dospělí. (Netflix)

Rimsy

Netoxická a neproblematická, ale také neslaná, nemastná, nezábavná, nezáživná. Taková je Rodinná rošáda, která ohraný příběh o probuzení v cizím těle zpracovává jako nudnou moralitu o síle rodiny a již nezachrání ani (na poměry filmu) kompetentní herci a neurážející řemeslo. Více zde. ()

oveckaoa

Všechno špatně nemám problém s tím, že to bylo už dříve podané a lépe třeba Znovu 17 (2009) , ale s tím jak to vypadá. Rodina má doma problémy a děcka nebaví Vánoce jednou jdou do hvězdárny koukat na nějaký světelný jev po cestě potkají nějakou babku ta nějak ví, že mají  problémy vyfotí je což zničí dalekohled v té hvězdárně a oni se ráno probudí jako jiní. Dcera je v těle matky jde na nějaký pohovor v práci a začne tam prdět a brkat (nechutné) matka je v těle dcery hraje fotbal a pokazí jí to  syn je v těle otce a má zpívat v nějaké otcovské kapele ačkoliv na konci tam zpívají i ženské a nevadí to a otec je v těle syna kdy má pohovor na novou školu  chová se tam jak namistrovaný idiot a tančí tam na židli (trapné) pes si vymění tělo s miminem tak, že chce přebalit  a chodí po dvou (příšerné cgi proti tomuhle je scéna záchran mimin v Flashovi kvalitní) a mimino se chová jak pes. Na konci zachrání tu kapelu a pak nějak dojdou k tomu, že vše posrali  vezmou si chevrolet camaro a zničí ho (tahle scéna nedává ani smysl) spraví ten dalekohled potkají tu ženskou co jim řekne, že museli změnit své životy a ráno se vše změní.  Není to vtipné a všichni zde přehrávají ta jedna hvězda je za tu scénu na té párty měla tam pěknou sukni jinak tam není co ocenit. 4 a 5 hvězd tomu dát je úlet. Jinak ponaučení z filmu je jedno , že hrajete ženský fotbal  jak postižená dostanete druhou šanci a je jedno , že se chováte k dívce co se Vám líbí jako idiot jí to nevadí a miluje Vás pořád. 20 procent ()

Chrustyn

Výměna těl po vzoru Freaky Friday, tentokrát u všech členů rodiny, včetně nemluvněte a psa. Pekelně špatná rodinná komedie, která jede v zajetých kolejích a překvapí jen tím, jak je křečovitá, mizerně zahraná a když není absolutně trapná, je šíleně nudná. Dříve slušný řemeslník McG ve svém nejhorším výkonu. P.S. debilismus Eda Helmse se dostal do fáze nesnesitelnosti. ()

TheEvilTwin

Doslova učebnicový příklad netflixácké generické, zbytečné, šablonovité komedie, která se dá zařadit do škatulky “jen abychom něco před Vánoci vydali”, u něhož jsem byl skálopevně přesvědčen, že víc jak dvě hvězdy si u mě určitě nevyslouží. A vysloužil, a to i přesto, že sice opravdu splňuje všechny kritéria hloupého a zbytečného, ničím nepřekvapujícího filmu, ale na druhou stranu mu nadšeně nemohu upřít, že jsem se bavil. Humor je jednoduchý a přiblblý, ale mě namíru sedí, body swap sice nevyužívá ve velkém procentu nic neviděného, ale swap batolete se psem je prostě geniální a tohle mě bavilo úplně excelentně, takže i přes velké nedostatky a charakteristiky netflixovské ptákoviny jsem rád, že mohu hodnotit úplně obstojnou 3hvězdou bez větších výčitek. ()

Djoker

Stokrát omleté téma výměny těl podle očekávání nepřináší na stůl nic nového, takže jde o další příběh průměrné rodiny, která znovu nalezne ty pravé hodnoty a Vánoce tam navíc nejsou na druhé, ale spíše na třetí koleji. Skoro jediným plusem je velký prostor pro Emmu Myers, jejíž hvězda má možnost naplno zazářit. ()

• Během měsíčního setkání matek v domě Walkerových způsobí CC (Emma Myers) a Wyatt (Brady Noon) nepořádek v kuchyni, když se snaží připravit nějaké jídlo. Pak ho naservírují a okamžitě odejdou z domu. Když se rodina vrátí, kuchyně je zcela čistá a uklizená. (Johnny.ARN)
  • Během rozhovoru Wyatt (Brady Noon) otočí židli tak, aby její opěradlo směřovalo k panelu pro rozhovor, a sedí na židli obráceně. Porota se zeptá, zda je to Flashdance, a kamera se vrátí k Wyattovi, který nyní sedí na židli normálně. Nebylo dost času na to, aby vstal, otočil židli a sedl si zpět, ani se neozval žádný zvuk, který by naznačoval, že židli posunul. (Johnny.ARN)
  • Když jsou CC (Emma Myers) a Wyatt (Brady Noon) na středoškolském večírku, CC tančí sama na parketu. Jeden z jejích pohybů je stejný jako ten, který zpopularizovala Wednesday Addams (Jenna Ortega) v seriálu Wednesday (od r. 2022), když na školním plese tančila na „Goo Goo Muck“. Emma Myers ztvárnila ve Wednesday Enid Sinclair, Wednesdayinu nejlepší kamarádku. Kromě toho CC předvádí také pohyby z tance „Thriller“, ve kterém vystupovala Jennifer Garner (Jess) ve filmu Přes noc třicítkou (2004), na který je zde také odkazováno. (Johnny.ARN)