Vzorový normalizační film líčí ve třech povídkách statečné a čestné komunisty jako věrozvěsty šťastnějších zítřků. První příběh se odehrává na sklonku německé okupace, kdy je odbojář zatčen při převážení letáků. Druhý se odehrává v 50. letech při společném ustájení dobytka. Závěrečná epizoda vypráví o lékaři terorizovaném prchajícími zločinci. (oficiální text distributora)

J R C Pecuchet

První povídka, co se týče kvality je nejlepší, následuje třetí povídla s krvelačnám Luďkem Munzarem a jako nejméně vydařenou hodnotím povídku číslo dvě s Jaroslavou Obermaierovou v hlavní roli, týkající se zakládání JZD v Československu. Všechny tři povídky jsou samozřejmě prosáknuty komunistickou propagandou. (1. povídka : Zdeněk Řehoř agent komunista, 2. povídka : Rozorávání mezí a zakládání JZD a 3 povídka : Oldřich Vízner - kandidát KSČ) ()

Schlierkamp

Československý povídkový film velmi nestejnorodé úrovně. První povídku hodnotím jednoznačně jako nejlepší, jednalo se o vynikající drama z období konce protektorátu, v němž excelují Z. Řehoř jako přistižený diverzant a R. Hrušínský jako místní velitel gestapa. V pořadí druhá povídka však byla totální katastrofa, líčící z komunistického pohledu problémy při kolektivizaci, kde v čele stojí neohrožená svazačka I. Obermaierová a na druhé straně pomatený V. Kotva s vidlemi. Poslední povídka byla poměrně slušná, zobrazovala, jak se nesmělý a neseběvědomý mladý doktor v pravý okamžik překonaje strach mění na hrdinu. Velmi dobrý výkon v této časti filmu předvedl O. Vízner. Soudím, že je nezbytné vyzdvihnout nejkvalitnější aspekt celého projektu, a sice hudbu pana Lišky, tento člověk byl skutečný génius, neboť jeho hudba s nezaměnitelným rukopisem dala i prostřední, nepovedené a nudné povídce vyšší rozměr. Celkově si tento snímek dovolím označit jako vyloženě průměrný, z nehož vyčnívají první válečné povídkové drama a vynikající hudební složka. ()

GIK

Strašpytel Řehoř (vynikající volba) hraje v první napínavé povídce agenta, kterého chytnou Němci. Jeho následný útěk z budovy je proložen několika šprýmy, kdy Řehoř opije rohlíkem pěknou řádku esesmanů, kteří mu ochotně ukazují cestu. Ukecal by i šéfa gestapa Hrušínského, kterému se ale z upovídaného zajatce zamotá hlava natolik, že se ocitne v kómatu. STRACH: 70 % (no spíše napětí) Druhá kontroverzní povídka je celkem dobře zahraná (Obermaierová, Zounar). Aktivní a odhodlaná jezedačka s úsměvem na rtech stěhuje vesničanům dobytek z chlévů do družstevního kravína, což není všem po chuti. STRACH: 10 % (spíše než strach blbej pocit z cizího chlapa v baráku. Neusnul bych ani na vteřinu.) Třetí povídka pojednává o komickém únosu sanitky. Dvojice defraudantů si rozbije na mopedu hubu. Nejsou přesvědčeni o kvalitě československého zdravotnictví a tak nutí pomocí pistole záchranáře, aby je zavezli do luxusního sanatoria v západním Německu. STRACH: 1 % (zafačovanej zločinec se stále vyptává: už tam budem? A drsoň Munzar: DRŽ HUBU!!!) 50 % ()

BigBang

Už to tu pěkně napsali mnozí přede mnou: první povídka velice pěkná se silnou zápletkou a sympatickým hrdinou p. Řehořem. Druhá s pí. Obermannovou slabší, ale ani ta není bez určité autenticity. Poslední protažení linie komunistických hrdinů už je čistý normalizační kýč. ()

karlee

Souhlas s ostatními komentáři, první povídka jasně nejlepší, čtyři hvězdičky, Rudla Hrušinský parádní, napínavý příběh. Druhá povídka o zakládání JZD je celkem odpadová, bez špetky napětí. Třetí o vraždících desperátech toužících po západoněmeckém pozlátku připomíná "Strach" z Majora Zemana, takový průměr, zaujme slušně zahraný grázl v Munzarově pojetí. ()

Mykhaluu

Pamatuji si jen první povídku a to, že jsem začal tehdy mít obzvláště rád pana Řehoře a to, že můj vztah k panu Hrušínskému byl poté nějakou dobu ambivalentní! :) Každopádně první povídka za plný počet! :) ()

Pitryx

Ale jo. Ne že bych komanče měl nějak v oblibě, ale tato agitka byla dobrá. Brát to jako zábavu s odstupem let. Zasmát se tomu soudruhování a zapomenout. ()

ALchemik

Liškova hudba postavila tento povídkový film o hvězdu výše a i herecké výkony vůbec nebyly špatné, zvláště v první povídce duel Hrušínský-Řehoř. V druhé dominovala zimní venkovská atmosféra a spolu s hudbou držela JZD slátaninu pohromadě. Ve třetí gangsterské povídce to v závěru už trochu ujelo, když se všehoschopný vrahoun Munzar pokorně vzdává příslušníkům VB... ()

brasek

Tri poviedky rôznej kvality... 1.poviedka: vcelku slušné, Gestapo v akcii. 2.poviedka: hrôza, ani neviem o čo tam išlo. 3.poviedka: priemerne slušné až na záverečný výstup doktora. ()

raininface

Komická slátanina. Útěk odbojáře z gestapa v 1. povídce mi chvílemi připomínal scénky Bennyho Hilla, zvlášť když se schovával na dámském WC nebo když chtěl být nenápadný a postavil se na chodbě ksichtem těsně ke zdi. O 2. povídce nemá cenu něco psát: je to blábol o ničem. Ve 3. povídce mě "zaujaly" dvě věci: uprchlý vězeň v Munzarově komickém rádobydrsném podání s typicky vězeňským skoro elvisovským účesem a neskutečná samozřejmost, s jakou vozila sanitka nějakého místního kandidáta KSČ po stranických sekretariátech. ()

710.cz odpad!

Vždycky když se dostanu k téhle srač.e, tak si vzpomenu na Luďka Munzara a jeho monolog o tom, že se dnes točí samý škvár a za něj se dělalo umění... No tak, Mistře... ()