Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geofyzik Dr. Josh Keyes udělal zdrcující objev: Zemské jádro se přestalo otáčet. Zemské magnetické pole se několik měsíců zhoršuje a Zemi hrozí neodvratná záhuba. Existuje jediná šance: poslat Keye spolu s elitním týmem vědců podzemní sondou k jádru Země. Vědecká expedice musí pro záchranu lidské civilizace uskutečnit nemyslitelné: opět roztočit jádro Země odpálením jaderné nálože umístěné v opravdu žhavém prostředí. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (517)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je to síce už 9 rokov, čo tento film vzhliadol svetlo sveta, ale aj na svoju dobu to bol film, ktorý sa podľa mňa v kinách ocitol omylom. Béčkové triky, námet ako z 50-tych rokov a prehrávajúci alebo nevýrazní herci. Nakoniec tá naivita je to, čo vás tu môže najviac zaujať a prečo sa uchylujem k trom hviezdam. Škoda, že tento námet nebol natočený pred 50-timi rokmi, mohla byť z toho klasika. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

A ono to není vůbec blbé... snad fantasmagorické, přehnané, naivní, ale při tom všem zábavné a prosté odpudivých nacionalistých konotací některých žánrových souputníků. Fyzik zřejmě při sledování za vlasy přitažené zápletky kolabuje, logika podřimuje, ale napětí to má, herecké výkony "se dají", triky jsou příšerně umělé, nicméně k papundeklové estetice Jádra docela sedí. Rozhodně kvalitnější katastrofický film než Den poté či Armageddon. Alespoň si to nehraje na velké krásné Á, ale snaží se to jen a jen pobavit, což se do důsledku vzato při nízkých očekáváních docela dobře daří. ()

Reklama

forsberg 

všechny recenze uživatele

naprosto vyčerpávající recenzi najdete na dfens-cz.com, jen dodám, že Jádro se pro mne stalo čestným členem TOP10 v ( na CSFD neprávem opomíjené) kategorii Kouzlo nechtěného. Od bravurního přistání Hilary Swank až po finále s hackerem, který sežral všechnu počítačovou moudrost světa se nepřestanete královsky bavit. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Rozhodně tohle scifi v sobě mělo velký potenciál a herecké obsazení to naznačovalo, ale v rukou podivného režiséra Jona Amiela, který byl pro tuhle látku vybrán zcela omylem, se tohle dílo proměnilo v dílo zkázy, především pro samotného diváka. Nuda, chaos a spousta nelogičností a scén vyvolávající salvy škodolibého smíchu se spolu se slabými triky podepsaly na tom, že tenhle film je vzorným příkladem, jak se nemají točit scifi filmy. 40% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Víte, jako právník mám jistou mez, za kterou už nejdu, když přijde na hájení stanoviska mnou zastupované strany - souvisí to se sebeúctou, ale i s etikou obecně. Proto třeba nejsem ochoten tvrdit naprosté právní zhovadilosti, používat právní věty z judikátů bez ohledu na jejich kontext, a tak podobně. A proč to ten pták blije zrovna sem, ptáte se?:) Za prvé - protože může;) Za druhé - protože stejně tak je podle mě jistá míra, za kterou by (opět podle mě) při dělání pitomce z diváka neměl jít scénárista, ba ani producent. A Jádro, i když mě izolované výkony některých jeho postav bavily (zejména Stanley Tucci), je HODNĚ za tou hranicí, za kterou je podle mě i Armageddon, ale Michael Bay má prostě ten dar, který dělá i ty jeho obří roboty tak moc zábavnými:) Dvě hodiny zcela šíleného zachraňování světa, prošpikované všemi klasickými atributy katastrofických filmů - zde výjimka: nikoliv "naše vláda se už desítky let usilovně připravuje", ale "zneuznaný, ale o to geniálnější afroamerický supervědátor se uprostřed pustiny desítky let tomuto tématu věnuje" - a po okraj naplněné tak děsnými bejkárnami, že ani pod vlivem návykových látek jsem se nedokázal bavit tím, co se ve filmu děje. Leda tak ve smyslu "Jóó, hobluj, bude to ještě drrrsnější?":) Ačkoliv to ten chlápek občas přehání, v tomhle případě vřele doporučuji D-fense a jeho "recenzi" na tento spektákl (www.dfens-cz.com, rubrika Kultura, článek Múví: The Kchór), protože jsem se u ní pobavil daleko lépe než u Jádra samotného. Promiň, Hilary, tentokrát je to fakt jen 40%. ()

Galerie (156)

Zajímavosti (20)

  • V původním scénáři měl v úvodu filmu přistát raketoplán Endeavour na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Z důvodu bezpečnostních opatření po 11. září 2001 nebylo filmového štábu dovolen vstup do areálu letiště. Scénář tedy byl přepsán a místo toho raketoplán nouzově přistál v řece Los Angeles. (Shakaar)
  • Podzemní loď  "Virgil" je pojmenována podle římského básníka Virgila. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v USA a v Kanadě ve městech Vancouver, Surrey, Vinnipeg, Burnaby a Victoria. (Terva)

Reklama

Reklama