Expres hrůzy

• Česko Panika na Transsibiřské magistrále (neoficiální název) (více)

Co se stane když milion let stará fosilie není tak uplně mrtvá a nachází se zrovna v jednom z největších vlaků na světě, plném lidí?? Herecký koncert hororové legendy Christophera Lee a Petera Cushinga v hororovém příběhu, plném zvratů a houstnoucího napětí! (matestlust)

Astaroth12

Čo tu máme?vlak!Aký vlak?čo ja viem Polárny Expres?Kto je vo vlaku?Cushing,Ch.lee,Savalas a Fosília!Tých troch poznám a ten štvrtí je neznámi herec?Nie je to skamenelina opice,ktorá sa práve prebudila v tom vlaku!!To sranduješ?Chcel by som ale nie!!!A presne tak príbeh je veľmi bizarný,trocha originálny ale hlavne dosť prehnaný.Niektoré postavy boli trápne a aj ich chovanie bolo z tých tupejšých. Ja som myslel že tam bude vraždiť nejaké monštrum ale tá kreatúra ma prekvapila totálnou neohrabanosťou a nedokonalosťou.A niektoré tie dialógy mi tiež prekážali.Atmosféra niekedy bola dosť silná ale aj tak tu bola dosť častá nuda.Ale 3* si tento film zaslúži. ()

Paldini

Ze začátku, po třech prvních úmrtích, která byla vesměs stejná, jsem nabyl dojem, že filmu brzo dojde dech. Nestalo se. Právě naopak. Monstrum, které bylo do poloviny filmu prezentováno jako hlavní záporné zlo, je umně odklizeno z cesty a nastupuje sci-fi pasáž ve stylu The Thing a zábava se začíná pomalu rozjíždět. Nebýt slabšího začátku, tak dám plné hodnocení. ()

topi

Pochmurný příběh ze začátku 20. století, který se skoro celý odehrává v mezinárodním vlaku jedoucím z Číny do Ruska. Christopher Lee jako profesor Saxton převáží v bedně přes 2 milióny let starou fosílii, která za jízdy obživne. Pak se začnou dít podivné věci a až rituální vraždy. Svým pojetím film může připomínat The thing, ale provedení je jiné. Prostředí vlaku, který projíždí sněžnou nocí má úúúúúžasnou atmosféru, která ani na chvíli nepadne. Škoda, že Telly Savalaz, který si parádně zahrál ruského kozáka, se ve filmu ukáže až za druhou polovinou. Jeho postava přesně vystihuje ruskou mentalitu, ti lidi byli odjakživa dobytci. Horror express je tak nejen ukázkou stupňujícího napětí, sci-fi, ale i moralitou charakterů jednotlivých národností, které ve filmu mají svoje zastoupení. Ať už je to Anglie, Amerika, Čína nebo Rusko. Ještě bych zmínil jméno Alberto de Mendoza a jeho roli, nejprve pološíleného kněze vzývajícího Boha a posléze, když se dá na druhou stranu a je z něho Satanův pekelník. Jen škoda trochu ukvapeného finále, které mohlo být vypjatější, ale i tak bych Horror express zařadil mezi nejlepší sci-fi horory let sedmdesátých. ()

Subjektiv

Komentář obsahuje SPOILERY. Rudé oči a chlupatá ruka, to jsou ty pravé formy mimozemské energie, která umí skrz oči vycucnout paměť, vyleštit mozek, uvařit oči a hýbat mrtvolama. I když jak kterýma, nejlepšejší jsou 2 000 000 let staré, v těch to jde jedna báseň, ale čerstvé prostřílené, ty musí hned opustit, jináč by bylo po Energii. Ale šlo by to číst i symbolicky - vždyť z Rasputinovského ďáblachtivého popa, evolucionisty, emzáka, bakterioložky a atamana Savalase lze seskládat tolik významů, kolik si zamaneme. Jeden hůř obhajitelný než druhý. Slabé **. ()

liquido26

4,5 Mojí oblíbenci Lee a Cushing v jednom filmu a tentokrát nestojí proti sobě, ale musí spojit své síly proti milion let staré fosílii, která terorizuje cestující ve vlaku :-) Když to řeknu takhle, tak to zní jako pěkná hovadina, ale není tomu tak. To, jak je ten nápad rozpracovaný se dost povedlo. Příběh má skvělou atmošku a napětí a na konci jsem si říkal, že by mi vůbec nevadilo, kdyby to bylo trochu delší :-) ()

• Rozpočet filmu činil 300,000 dolarů (Chatterer)
  • Peter Cushing odmítl film natáčet, jelikož mu těsně před natáčením zemřela žena. Nakonec se však ke spolupráci nechal přemluvit od Christopera Lee. (Chatterer)
  • Film nebyl paradoxně úspěšný ve Španělsku, domovské zemi režiséra Eugenia Martina. (Chatterer)