David proti Goliášovi. Asi tak by se dal popsat boj, který vede kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotářský policejní operativec, který se začátkem 90. let v divoké atmosféře východoslovenského podsvětí šikovně pohybuje na hraně zákona. V křehké symbióze zde vedle sebe žijí lokální mafiánské gangy kryté tajnými dohodami se Slovenskou zpravodajskou službou (SIS), podnikatelé a místní policie štědře odměňovaná za přivírání očí před zločiny. Mika nikomu nevěří, aby ho nemohl nikdo zradit, ale když mu je přidělen „neposlušný“ partner Igor Molnár (Juraj Loj), zjistí, že si jsou v mnohém podobní. Oba jsou součástí mechanismu, který chtějí změnit, protože je už nebaví chytat zločince, kteří budou i s usvědčujícími důkazy druhý den propuštění. Reakce ohroženého systému však na sebe nenechá dlouho čekat a spustí se sled tragických událostí. Říká se, že pomsta je nejlepší motivací, i když prohra někdy může znamenat jistou smrt. (Cinemart)

gogo77

5/10 ... mesto na východe, .... , teda tam kde "nič" nie je ...., 90te roky, privatizácia, Mečiarizmus .... to všetko spájalo čiernu stránku tejto doby a hlavné postavy tohto slovenskeho krimi thrilleru .... hlavny hrdina policajt Miki Miko je drsnak na pohladanie ... slope jak duha, snazi sa hutoric, no nejde mu to, sedi u Patkana a snazi sa v tomto svete urobit nieco dobre aj pre ludi, hoc sam ma svoje biznisy, ktore su na hony daleko od ozajstneho policajneho "pomahat a chranit" ... no ked sa ludom deje nepravost je tu, aby pomohol, zasiahol a dokonca aj pomstil .... cele sa to odohrava v smutnej dobe a realite podtatrasnkeho regionu, kde si vdaka Meciarovi niektori ludia mysleli, ze su viac ako Boh a podla toho sa spravali .... ten, kto nepozna realne postavy za prezyvkami sa straca a to je skoda, pevne verim, ze sa chysta aj dvojka pretoze dodnes nezvestny novinar Pali Schlessinger je tiez jednou z postav tohto filmu.... co sa tyka hereckych vykonov, skoda Rytmusa (uplna katastrofa) a ani Alexander Barta sa za drsneho policajta absolutne nehodil.... ()

JB001

O filmu jsem nic nevěděl a kvůli stopáži se mi do toho ani moc nechtělo jít. Nicméně uteklo to jako voda. Nedovedu si představit, že by se u nás v Česku odvážil někdo něco takového natočit. Výborná gangsterka z východního Slovenska. Pobavilo mne i obsazení Rytmuse a Jakuba Štáfka ()

Tak.normal

Ten Štáfek kopal jako Lavi :-) Dobrý to bylo, dlouhý to bylo, ale bylo to svižný. Žádný zbytečný sraní se s inženýrem, kterej by mě zajímal o dost víc. A tak to je ze současnosti, ne? Žádné devadesátky. ()

Dobry_clovek

Jsem velký fanoušek Arpáda Soltésze, nejlepšího politického komentátora ve střední Evropě. O to víc bych mu přál aby se podle jeho knihy natočil někdy dobrý film, ale zatím se to nedaří. Já jsem se strašně nudil, ale především proto, že vše bylo takové kýčovité, přehnané a zároveň strašně amatérsky udělané ve všech směrech. První je asi zvuk. Musel jsem si zesílit bedny abych vůbec slyšel co herci říkají a potom je tlumit, když hrála hudba, která zase byla příliš nahlas. Dialogy nepůsobily věrohodně, stejně jako herecké výkony. A stejně jako u filmu Sviňa se mi zdá, že slovenští herci mají tendenci přehánět svoje herectví a nehrají civilně, což mě ruší. Nelíbil se mi ani střih a ani režie. Působilo to tak, že buď bylo na natáčení málo času, nebo peněz, nebo obojího. Mrzí mě to, protože o slovenských " devadesátkách " jsem četl úplně vše a film na toto téma by mě velmi zajímal, ale toto jsem nebyl schopen dokoukat. ()

varg

Jedna hviezda dole za chyby ako 90tky a auto z roku 2020 a za zbytočný marketingový ťah s obsadením Vŕby, lebo ozaj bol ako poleno nedokázal by zahrať ani betónový obrubník. Inak na naše pomery dobrý film, nevadilo ani tých 151 minút malo to spád príbeh a pre mňa rodeného Popradčana momentálne žijúceho v Trebišove bol aj ten humor prudko OK. Bárta, ktorého som nikdy nemal za herca milo prekvapil, rovnako obe baby zahrali fajnovo. Loj je aj ostane Lojom no až tak nevadil. O deji nič neprezradím treba pozrieť a názov Vojna Policajtov by som zmenil na Vojna Patkaňov hodilo by sa viac. Pekný počin uvidíme čo nám prinesie Miki. ()

Miroslav.Zac

Film divákovi nabídl tři strany konfliktu - mafiánské šmejdy, úplatné šmejdy a blbce, co se snaží dodržovat/chránit zákony, kteří zde jako jediní vypadali jako blázni, kteří nepochopili pravidla nové doby. Tak to bohužel ale bylo a dodnes na mnoha místech ČR a SR a na spoustě pozicí ještě pořád je a film na to skvělým způsobem poukazuje. To zakončení bylo nešťastné i kdyby fakt mělo vzniknout pokračování. Natočené je to velmi dobře, až Slovákům jejich talentované tvůrce a snahu vymanit se ze stínu Tater, závidím. ()

vinducha

Perfektně zvládnutý objektivní náhled do divokých 90.  pod Tatrami.  Bez problému bych věřil , že to tam takhle opravdu vypadalo . Ta korupce a provázání mafie s establišmentem je ale opravdu tristní. Když si člověk pomyslí , že u nás to bylo jen o trochu míň násilné , a pak má mít člověk důvěru k nějakým institucím... ()

mdf

Už chapu,proč na to do kina nikdo nechodí a tak to prodali na Netflix,aby z toho byla aspoň nějaká koruna.Vlastně v souhrnu,je to neúměrně dlouhý,ponurý,utahaný,ničim až tak záživný,pohled na devadesátky na Slováči.Strejda,co svačil řizky,hospodská a slovensky mluvicí Štáfek,Rytmus...,měl být asi tahák,který se nestal .....jinak už si nic nevybavujem. ()

futislav

Slovensky pojatá gangsterka s otřepaným podtextem "Zabili jste mi parťáka, tak tady máte přes držku". Na slovenské poměry rozhodně nadstandard, ale působí poněkud rušivě, když hlavní hrdinové tahají jednu za druhou a zalévají to hektolitry kořalky. Asi aby režisér zdůraznil, jací jsou to nemilosrdní drsňáci a že s nimi nebude žádná sranda. Příběh je vcelku solidně vystavěný. Slovenští zvukaři byli asi na stáži u těch českých, jelikož je spousta dialogů nahraných buď z dálky, nebo jsou texty drmolivé a nerozumíte z nich skoro nic. Mnohé představy tvůrců o podsvětí i práci policie jsou značně naivní (možná úmyslně) - takhle to prostě nechodí. Lepší průměr. ()

tuctovychlap

dobrý film..na slovenské pomery dokonca veľmi dobrý..najhoršie na tom je, a) že tam hraje cigán, ktorý práve takýchto mafiánov podporuje a b) že toto nie je len o mečiarizme, ale aj ficizme..banda hajzlov, ktorá si myslí, že jej všetko patrí..posledná veta v komente užívateľa "klukluka" je výstižná..jo, zlatá defenestrace..! ()

Grázl83

Zbytečně dlouhé, kdy hlavně první polovina se zbytečně táhne. Režie velmi slabá, nezajímavá a špatný zvuk. Slabší 3*. ()

Rebel24

Pri Vojne policajtov ma prekvapivo napadá slovo - kvalita. Áno, tento film je kvalitný, má solídny scenár a hlavne v divákovi budí emócie, čo pri tuzemských filmoch nie je pravidlo. Alexander Bárta za mňa v najlepšej úlohe kariéry, soundtrack sa vie oprieť aj o slovenské hudobné klasiky, som však stále presvedčený tak ako pri minuloročnej komédii Invalid, že naše filmy majú naviac. Námetov hlavne politicky motivovaných máme u nás každoročne habadej, ešte treba vycibriť scenár, viac experimentovať a azda sa už čoskoro dočkáme aj slovenskej filmovej klasiky. 77% ()

milbelQ

Začnem s pozitívne. Hoc som sa trochu obával - scenár Soltész, filmu prospelo že do scenáru zamotal minimum politiky. Je to určite pozeratelné a kvalitnejšie ako Čiara alebo Sviňa. Trochu slabší rozbeh ale pozrel som bez prerušenia a to je veľké PLUS. Na Slovenskú produkciu v tomto žánri výborné. Herecky exceloval Bárta - Mikiho zahral výborne. Petrovú priznám sa, som ešte nevidel hrať ale dala svoj part na pohodu. Loj, zahral ale asi dostal málo priestoru. Vojnu policajtov - anglický názov na Netflixe    ( ONCE UPON A TIME IN THE EAST - Kedysi dávno na Východe ) by bol lepši, výstižnejší a originárny, zachránilo od debaklu, že réžiou bol poverený Biermann a nie Nvotová, Solčanská alebo Babjak. Biermann urobil dobré rozhodnutie - neobsadiť Maštalíra, Filaovú a naj herečku blízkeho vesmíru a SND bordelu Zdenku. Hajdú dostal minimálnu minutáž, tak nič nestačil pokaziť. Nuž viac pozitívneho sa už nedá. Keby som odpustil školácke chyby ako električka digitálna tabuľa, BMW sa teleportovalo s budúcnosti - ach jaj čo si mysleli že BMW ako BMW. Natáčalo sa asi len v noci - kde boli všetci ľudia ? Ulice v meste úplne prázdne to akože fakt ??? Výčapníčka kerku na krku v 90 rokoch ? Šéf polície v Poprade - Rusín ? Super nájomný vrah INŹINIERIK - také klišé. Súper úkryt, kde ako správny uchýľ týra mladé baby, vraždí ich samurajským mečom, popritom samozrejme na ukludnenie mysle opravuje hračky a je tak prešpekulovaný, že bez pohybu sedí v čorknutom zelenom žigulíku, ktorý nik nehľadá a ešte sa dá ojebať v krčme ??? Hodnotil by som rád na ***** ale nedá sa a aj *** len z dôvodu, že dobrý pokus a naše SLOVENSKÉ. Musím však odporučiť - túto Slovenskú gengster story si treba pozrieť. ()

jigsaw44

Film, v ktorom v hlavnej roli je pálenka :). Mykimu (archetypiálny šedý policajt) zabijú mafiáni partáka, tak sa im rozhodne pomstit, tak zabije jedného z nich. Neskor sa Rytmus rozhodne, že na Mikiho pošle Inžiniera (zabijáka, ktorý by mal byt podla slov velmi, velmi inteligentný, nenápadný hitman). Aby mali Mafiani na čele s Rymtusom alibi tak pojdu do Prešova šťať pred policajnu stanicu, tak si ich tam policajti cez noc nechajú, a ten večer sa ten Inžinier pokusi Mikyho zabit (a to je iba jedna napínavá scéna celého dlhého 2,5 hodinového filmu). Nakoniec Mikiho priatelka nenápadne uspí Inžiniera a ten sa potom pod velmi jemným nátlakom prizná k vraždám (ale nie kto ho objednal). Má to nevyužitý potenciál, je to dlhé, slabý scenár, skor by sa to hodilo ako čast nejakého serialu, Dalšie postrehy: Štáfkovi slovenština, obzvlášt východo-slovenčina nejde, Plagát posobí velmi amatérsky, názov filmu je zavadzajúci, kedže tam nejde o vojnu, a to už vobec nie policajtov, ale len jedného. ()

zekon

za mě překvapení v podobě syrové drsné nečekaně šlapající krimi ujetiny. Na druhou stranu amatérská kamera a neskutečně otřesný zvuk. ()

BruceTichac

Pana Rytmuse nemusím, ale tady mu role sedla. Každopádně dobrá filmařská práce, syrovost, napětí a devadesátky jsou cítit v každým záběru. Slováci tohle prostě umí. ()

pornohavo

Príjemné prekvapenie, na naše pomery dosť kvalitne natočený film aj keď chybičky sa nájdu a film mohol ísť vzhľadom na dĺžku viac do hĺbky. Asi najviac sa mi páčili miesta nakrúcania ktoré dobre poznám a naopak, nepáčili sa mi niektoré nasilu urobené "košické" dialógy. Rytmus aj keď veľa toho nezahral bol uveriteľný mafián. Za snahu dávam 4 hviezdy - 66% ()

5bw

Rozmýšľam, či dve alebo tri. Ale keďže treba podporovať slovenskú kinematografiu, dám tri. Úplne zbytočný film. V kontexte vývoja súčasného slovenského filmu je to, odvážim sa povedať, až krok vzad. Témou aj spracovaním. Film sa v prvom rade nevie ukotviť, akoby tvorcovia sami nevedeli, čo nám chcú ponúknuť. Od začiatku všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o realistické zobrazenie skutočnosti, temné, drsné, ale pravdivé. Chcela to byť komédia v štýle Invalida? Ťažko, humor bol prirodzený, vychádzal zo situácií. Chcel to byť akčný film “po americku”? Trebalo by viac efektov. A tak ďalej. Prečo to riešim? Pretože s ohľadom na tú realistickú rovinu bola posledná tretina filmu (v podstate od Mikyho pomsty na Berciho pravej ruke) totálne prestrelená. Postava Inžiniera mnou absolútne nepochopená, nezachránil ju ani geniálny Mitaš. Fakt mi ukazujete skoro dve hodiny duo policajtov, ktorí chodia na pivko a po Košiciach a riešia odrby s kukláčmi a s miestnymi pseudomafiánmi a následne šialeného vraha, ktorý má pod domom nejaké sadomaso katakomby, v ktorých väzní náhodnú učiteľku? Ktorú sa, mimochodom, chystá zavraždiť nejakou katanou? Od tohto momentu som nevedel, či si zo mňa tvorcovia robia prdel alebo im to prišlo cool. Celý súboj Inžiniera s Mikym na štýl amerických bijákov, kde jeden hrdina je vždy pred tým druhým, potom sa vymenia a nakoniec dopadne presne všetko podľa plánu, je sám osebe riadne pritiahnutý za vlasy. Nehovoriac o pani doktorke z košickej nemocnice, ktorá po nociach chodí sypať chlapom rohypnol do pitia, aby si nesadali ožratí za volant. A hej, ešte riaditeľ SIS-ky stojaci uprostred nejakej zrúcaniny pri obrovskej svieci. Takže tak. Nehovorím, že by film mal byť striktne realistický, striktne pravdepodobný, nie som žiaden Boileau. Hovorím to v kontexte toho, akú ten film zvolil formu, a akej sa tým pádom mal držať. Herecké výkony Vojnu policajtov značne zachraňovali, obdivujem Bártovu schopnosť hrať každú hlavnú postavu (filmovú!) rovnako a zároveň ma vždy o sebe presvedčiť. Mitaš sa snažil, ale v prípade jeho postavy by ten scenár nezachránil ani Joži Kroner. Anežka Petrová aj Juraj Loj neurazili, nevadili, ako vlastne aj všetci ostatní šikovní slovenskí herci. Rytmus bol jednoducho Rytmus, čítal som mnoho názorov, že to ľuďom vadilo, mne ani nie. Vadila mi východniarčina, naozaj tu takto ľudia nerozprávajú, slovo živáň som naposledy počul od mojej babky. Som úprimne zvedavý, kedy východniarčina prestane byť trend a kedy prestane byť vtipná. Raz to príde. A potom filmári pochopia, že tu väčšina ľudí len mierne zaťahuje a nerozpráva ako Miki Hric. A prečo bol film zbytočný? Pretože nepriniesol nič nové. Áno, všetci už dávno vieme, že v deväťdesiatkach boli všetci zlí a že vlastne sú aj dodnes a že fakt všetci, že policajti, že zlodeji, že tajní, že politici atďalej. Invalid bol krásny v svojej originalite, Únos bol autentický zobrazením reality, Sviňa tiež, hoci oba trochu pokulhávali. Čiara bola autentická zasa prostredím, jazykom. Tento film bol taký zvláštny hybrid trileru, drámy, latentného hororu a akčného filmu. A kriminálky. Variácia na známe témy. Aj mainstream však môže otvárať nové alebo spracovávať staré špecifickým spôsobom. To sa tu nepodarilo. Napriek tomu však držím slovenskému filmu palce a chcem na záver úprimne povedať, že napriek dve a pol hodinovej stopáži som sa nenudil a že Vojna policajtov naozaj nie je zlý film. Ale či by som odporučil, aby ste za neho dávali peniaze, to neviem. Tým by som si už nebol taký istý. P. S.: Ani po opätovnom prerozmýšľaní som neprišiel na to, prečo má prechľastaný policajt z paneláku súkromnú plaváreň a počúva operu. Napadá mi len nešikovný pokus o charakterotvorbu a o efektné zábery. () (méně) (více)