Modrooký samuraj

• USA Blue Eye Samurai

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

BrooksW.Here

"Revenge is like gold. It does not rust. It will wait." _____________ Absolútna dokonalosť a neuveriteľne prepracovaná akčná bomba, ktorej však nechýbajú ani skvelo napísané postavy, výborný spád a hlavne komplexný príbeh (v ktorom sa pôsobivo prelína množstvo dejových línií odohrávajúcich sa v rôznych časových úsekoch). S istotou môžem povedať, že sa jedná o jeden z najlepších (ak nie aj najlepší!) seriál tohto roka!!! Užíval som si každú jednu minútu a vychutnával som si každý jeden záber – audiovizuálna stránka je bezchybná (animácia, soundtrack a bojové scény sú úplne geniálne!) a neskutočne by ma potešilo, ak by práve takto mala vyzerať budúcnosť animovanej tvorby! Modrookého samuraja odporúča 10 šógunov z 10, som úplne spokojný a už teraz sa nemôžem dočkať druhej série... PS: Veľkým prekvapením pre mňa bolo to, že sa tvorcovia nebáli krvi, násilia a ani nahoty! ()

Emílio

Woke story z feudálneho Janponska (...i ti šikovní Žaponci se silami jsou již na konci). Natočené je to pekne, ale presne v polovici tomu došiel dych a finále to rozhodne nijak nevylepšilo. Zďaleka to nie je taká pecka, ako by sa podľa súčasného hodnotenia (89%) mohlo zdať, ale vonku pršalo a tak som to dal. Za slabú druhú polovicu a finále je to tak 50%. (1.séria) ()

kondor77

Vizuálně a co se týče akce bravurní podívaná, jenž vyždímala žánr revenge až na dřeň a která se nechala volně inspirovat staršími filmy Clinta Eastwooda (viz rozhovor s tvůrci). Nicméně dvě hvězdičky strhávám zato, že hlavní hrdina má vagínu, absenci Křováků a Eskymáků (multikulturní Netflix si to měl ohlídat) a neuspokojivý závěr. ()

Ninivius

Pro mě naprostá dokonalost.  Tenhle animák se bezchybně strefuje do mých chutí. Velmi dobře propracovaná hlavní postava s uvěřitelným a uspokojivým vývojem, sympatické vedlejší postavy které seriálu dodávají hloubku a emoce, které by bylo jinak velmi těžké prozkoumat a ani poněkud monotónní záporáci příběhu moc neubírají. To celé zkombinované s naprosto skvělým soundtrackem a kvalitní animací dává dohromady pro mě jedinečný zážitek a jeden z nejlepších seriálů posledních let. Pro ještě lepší zážitek doporučuji japonský dabing, dodá to celému seriálu větší autentičnost, i přesto že se jedná o západní tvorbu. ()

Dakken

Nie som žiaden fanúšik anime. Rád sa ale ponorím do žánru, ak príde vysoko hodnotená, ospevovaná séria, ktorá je vraj seriálom roka s 90% na CSFD. Nemal som žiadne očakávania, no pustil som si prvú časť a už som sa neodlepil. Blue Eye Samurai je láska na prvý pohľad v každom aspekte. Seriál v každom zábere dýcha životom a umením a každý jeden záber sa dá zarámovať a zavesiť na stenu. Nemohol som si pomôcť, ale bol som unesený estetikou a štýlom rozprávania príbehu a ako mi už sám Netflix načrtol, Blue Eye Samurai je vizuálne, ale aj obsahovo kurva pôsobivý. Príbeh spája akciu, drámu a históriu v pútavom príbehu o pomste a hľadaní identity, ktorý je pretkaný brutalitou a výbornými akčnými sekvenciami. Aj keby som veľmi chcel, nenapadne mi nič, čo by som vedel skritizovať. Žiaden seriál za rok 2023 si nezaslúži 2 sériu viac ako Blue Eye Samurai. ()

• Hlavní postava Mizu má charakteristické modré oči, protože je míšeného původu. Tvůrcem seriálu je Michael Green a jeho manželka Amber Noizumi, která je také míšenka s japonskými kořeny. Inspirací pro vytvoření příběhu byla jejich vlastní modrooká dcera, které společně říkají „Modrooký samuraj“. (anfi15)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD