Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

sportovec

Zázrak se stal skutkem. V době vylomenin akčního filmu vzniklo dílko, které dílčí přednosti akčního novožánru dokázalo spojit s klasickou detektivkou a zachovat tempo a vynalézavost fabule, které jsou stále skutečností života naší současnosti. Oba protagonisté hrají jako o život a z pomyslných nebes jim k tomu žehná mj. herečka, která v minulosti na podobných filmech založila svůj věhlas - Audrey Hepburnová. Příjemných vytržení tohoto druhu by mohlo a mělo být víc. Nezlobil bych se. ()

anli

Romanticky krimi thriller s poradnou zlodejinou.Scenar neni kdovijak napadity,ale je prijemne napsany,nesetri romantikou,napetim a nejakou tou akci.Rezie je slusna,i kdyz misty trochu usina,ale plne to vynahrazuje saramantni Sean Connery a nadherna Catherine-Zeta Jones.Navic to mezi nimi uzasne jiskri a divakovu oku(a srdci)je to velmi prijemne.Film krasne klouze od zacatku do konce,ma sve kouzlo,napeti a nekolik uzasnych scena(Katin tanec mezi laserovymi paprsky mezi ne rothodne patri).Kdyby scenarista a reziser vic pritlacili na pilu,mohlo to byt genialni.Takhle to zustalo jen velmi dobre.Osobne jsem i tak byl velmi spokojen a davam jasnych 80%. ()

Roman.Ticka

Ani po třetím shlédnutí a s dostatečným odstupem, mi tahle thiefstory názor nezměnila. Catherine je víc hezká než hraje, Sean je tady naprosto nevyužitý a jeho poněkud senilní úsměv na druhé straně peronu, mi přišel viditelně umělý a na pokraji sil až celkového zhroucení. Ještě, že si ti dva spolu nic nezačali, byl by to doraz a naprosté fiasko! ()

monolog

Standardní lupičské řemeslo, které nedokáže pozvednout ani neustále vystrčený zadeček Catherine Zeta. Ne že by to k tomu stačilo, ale snaha se cení. Průměrná akce, průměrní herci, nepříliš zajímavé loupeže a co víc, zdlouhavé. Filmová loupež musí mít grácii, nonšalantnost a charisma, musí být obrovská, svým provedením nepřekonatelná, scénáristicky propracovaná a obsazením nedostižná. Inu, obsazení by bylo, jenže to je tak všechno. Filmy o loupežích jsou především o přípravě a provedení oné loupeže a i to by tu bylo. Jenže to je všechno jaksi nedomrlý. Nic vás neposadí na zadek, tedy kromě lapsů typu příprava vloupání během dvou dnů nebo jistého prasklého ocelového lana, které samo o sobě muselo vážit přinejmenším desetkrát tolik, co zátěž navíc. Svým způsobem tenhle film nemá co nabídnout, protože na první pohled neproveditelná loupež tu už byla provedena dřív, líp a mockrát. ()

mzss1

Celkem zajímavý thriller, kdy je film místy pojat i jako romantický, což mi docela sedlo. Sean Connery hraje výborně - má charismatickou roli. I Cathrine Zeta-Jones mě zaujala. Příběh je výborný, mohlo být akorát více akce. Občas je film dost nepředvídatelný. Takže je to takový hezký nadprůměr, který se čas od času dá vidět. Mé hodnocení je 67% = *** ()

• Malajzia namietala proti zobrazovaniu ich krajiny ako zaostalej krajiny, kde bola chudobná štvrť v Malacca prekrytá nakloneným záberom Petronas Towers. V skutočnosti sa Malacca nenachádza ani v blízkosti Towers. (m.a.t.o.)
  • Pôvodne mal film režírovať Antoine Fuqua. Chcel, aby film obsahoval veľkolepejšie akčné scény. Fuqua si predstavoval pomerne veľkú, impozantnú automobilovú naháňačku v scéne, kde Gin a Mac utečú od temného obchodníka so starožitnosťami a vrcholná lúpež mala obsahovať viac vyspelých technológií a oveľa zložitejší únik. Avšak Sean Connery nebol spokojný s Fuquaovými plánmi, a tak sa musel porúčať. (m.a.t.o.)