orionn12

Jeden z mála filmů, u kterého není potřeba tlačit na pilu, aby byl až k husině a depresivní náladě bijící. Ve zkratce: dokonalá kamera, ještě dokonalejší soundtrack, perfektní režie a scénář - po dokoukání panuje nepopsatelně nepříjemný pocit, při kterém se nedá nic moc dělat, jen čekat, než přejde. Odpornost a ukázka života v drogách a o spádu, který vyvolává, ztvárněn Aronofským stylem... Nechutnost jen při vzpomenutí. ()

solskjaer

Tento film si nezaslouží nic jiného než 5 hvězdiček. Ještě nikdy jsem neviděl hezčí kameru a hlavně nepřekonatelný herecký výkon Jareda Leta, který je absolutně to nejlepší co se ve filmu objeví. Nejen kamera si zaslouží obdiv ale je to i neskutečná hudba, která nepřekonatelně dokresluje danou atmosféru. Prostě nejenom film, ale i soundtrack stojí minimálně za shlédnutí. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl!!! ()

Luksa

Dokonalá hodinu a půl hlouhá deprese s jednoduchým příběhem a poselstvím, ale natolik bravurně zrežírovaná a zahrána, že se nedivím, že u mnohých dosáhla až kultovního statusu. Za sebe mohu jen dodat, že tento film na mě stále funguje a dokáže přivodit slušnou depku, ikdyž samozřejmě intenzita znechucení či ohromení už není tak silná jak v době, kdy jsem si to čistou náhodou pustil očekávaje klasické drama. Ale stále pro mně bez debat nejlepší film Darrena Aronofskeho. ()

sedm.1

Requiem za sen opravdu nemá téměř děj.To ovšem není v žádném případě v tomto snímku chyba,protože zde jde úplně o něco jiného.O ukázání zavislosti na čemkoliv a o jejím dopadu.Podle mě jde o naprosto ukázkový klubový film,který pro širší publikum není v žádném případě,ale ten,kdo se o film zajímá,jako u umělecký artikl,zde bude v sedmém nebi.Herecké výkony vesměs fantastické(zvlášť E.Burstyn je neuvěřitelná!!!),kamera,režie,střih,prostě vše na té nejvyšší úrovni.A tu depresi na konci filmu opravdu musí dostat úplně každý :-).Pro mě nejlepší filmový experiment vůbec!!!DOPORUČUJI!!!! ()

vincent

Vynikajúca audio-vizuálna stránka depresívneho filmu. Ani po Pi ma Aronofsky nesklamal a podal jednoduchý príbeh, pomocou jednoduchého rozprávania vynikajúcou formou. Narozdiel od nových Scottových počinov je to však vysoko pozerateľné a forma neprevyšuje obsah. I Keď film skončil neskoro v noci, mal som problémy zaspať. I napriek nesporným kvalitám filmu mu nedám 5 hviezdičiek, pretože to dávam len filmom, ktoré si budem chcieť pozrieť ešte raz - a tento film už asi nikdy nebudem chcieť vidieť. Katarziu totiž prebíjala depresia a nasledovali tažké sny. ()

NALBERTik

Cekal sem kdovi jakou depku po tomdle nebudu mit a celkem vpohodě :) Pro me osobne mnohem desivejsi pribeh matky nez synatora... Jinak hudba a ty prostřihy pri aplikaci fetu dokonale :) ()

ondrech

Kamera: Mathew Libatique ....... jedno z nejlepších, co jsem viděl. Dokonalá práce s kamerou a hlavně - práce s detaily, to mě vždy srazí do kolen. ()

BMAJTZ

Za pět to není ale každopádně velice silný filmový zážitek. Takovou psychadelickou naladu kterou to ve me vyvolalo jen tak kazdy snimek nenavodi. Kazdopadne vykresleni drogových stavů bravůrní jestli někdy budu chtít někomu názorně ukázat, že drogy se brát nemají pustím jim tenhle film. Kazdopadně pará a vizuální stránka dokonalá. ()

vitekpe

Vsichni me strasili, ze je to nejvetsi "hustarna" ktera je k videni a kdesi cosi...Zdejsi komentare se taky nenesou zrovna v rozjuchanem stylu, takze jsem se tohohle filmu skoro bal. Jenze ono to zas tak strasne nebylo. Je to film o tom, ze zavislost je znicujici, a ze brani tvrdych drog vam vubec v nicem nepomuze. Nicmene smat se u toho nebudete a po skonceni asi taky moc ne. Me osobne nejvic vzala postava Sary Goldfarbove (Ellen Burstyn). Te mi bylo opravdu lito... Paradni film a povinnost pro vsechny. ()

Mr.Jackass

Naprosto dokonalá podívaná. Režisér je buď geniální, nebo pořád sfetovanej. Jinak nechápu jak někdo může něco podobného natočit...Velké plus je i neskutečně podmanivá barvitá hudba, která nás provází celým příběhem. Výborná role v podání Ellen Burstyn. Po celou dobu filmu jsem měl pocit, že mám v sobě tak gram něčeho hustýho...A lidi nejezte prášky na hubnutí tady vidíte jak to pak dopadá :) Hrozně depresivní podívaná a jako film, který by mě zaručeně odradil od drog si zaslouží 5* ()

finx

Requiem for a Dream je volný lístek do světa nicoty a deprese. Věřte nebo ne, když k filmu usednete i se sebelepší náladou, po filmu na tom budete s psychikou tak špatně, až se vám z toho udělá zle. Filmařsky velice podařený kousek, ale nic pro slabé povahy. ()

mohamedsfinger

Mám pocit, že tenhle film je truchu přeceňovaný. Ano herci, hudba, střih i kamera jsou výborné, jak už tady bylo mnohokrát napsáno. Ale ten příběh byl celkem předvídatelný (a to jsem vytýkal i Avataru, takže musím být spravedlivý), což se možná u filmu o závislostech dalo čekat, ale přesto si myslím, že se do takhle depresivního snímku mohlo schovat mnohem více hlubších myšlenek. Proto si pořád myslím, že když už film o drogách tak Trainspotting. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen