kubilov

Já a Requiem for a Dream, tak to byl běh na dlouhou trať, při prvním shlédnutí jsem se díval rozmrzelej, k čemuž mi tenhle film pomohl ještě více - 2*. Podruhé jsem byl myšlenkama někde úplně jinde, přesto jsem se místy docela chytal - 3*. Až dnes (23.6.14) jsem ale Requiem konečně docenil se všemi jeho nespornými klady. Ačkoliv Aronofského moc nemusím, zvlášť pak jeho neustálé srovnávání s Kubrickem, tak musím uznat, že režijně nešel natočit tento film v žádném případě lépe, no a když se k tomu přidal i vynikající střih, kamera, hudba a všichni čtyři hlavní herci předvedli výtečná představení, nemůžu jinak, než za 5*, a rád. ()

gotham

Tak by mě zajímalo, jestli já jsem divnej nebo tu je spousta uživatelů, kteří se nechají ovlivnit hodnocením ostatních. Chápu, že se to mohlo dost lidem líbit, proč ne, ale zas tak úžasnej film, aby se to líbilo v podstatě každýmu, to se mi tedy Requiem nezdá. Asi je to tím, že filmy o drogách mě neberou, nemám s nima žádný zkušenosti a obecně feťáky fakt nesnáším, kolikrát se divím těm doktorům, že je ošetřují, já bych je nechal umřít. Co se týče filmu, určitě je to nevšední podívaná, Leto a Connelly předvádí zajímavé výkony, ale celkově mě to nenadchlo, jejich osud mi byl celkem putna a i když ten konec byl dost drsnej, že bych z toho neusnul, to fakt nehrozilo. Navíc v příběhu byla spousta nelogičností, Aronofsky to prostě natočil se záměrem šokovat, to ostatní byla jen omáčka. 30% ()

klichem

Filozofia o zivote a aronofsky strih zrejme nie su moj šálok kavy. Film slubuje mnohe - kritikami oceneny - fanusikmi milovany - nadcasovy snimok. Cakala som vela a vzhliadkutie som si odkladala velmi dlho. Ale pre mna zbytocne straveny cas! Pre mna neplnohodnotne, unavne umelo depresivne... Snaha zaposobit na city cloveka je taka velka az je to naskodu - predvidatelne momenty - NUDA ()

swinevenca

Určitě to tady psalo víc lidí než Enšpígl, ale proč to většina bere jen jako varování před drogama? Tohle je varování před závislostí obecně. A přestože je tady drogová závislost dotažená do maximálního průseru, tak drogy už sou tak profláklý, že nebezpečnější sou ty závislosti, o kterejch se zatim tolik nemluví a to je na tom filmu nejsilnější. Že drogy vedou do vězení, ke zničenýmu zdraví nebo píchání za peníze se přece ví. Máma přes svoji samotu měla ze všech postav na začátku nejperspektivnější budoucnost a jak dopadla kvůli posraný vymejvárně mozků v televizi. A těch vymejváren a skrytejch nebezpečnejch závislostí, který ve finále vedou k odhodlání udělat cokoliv pro její dočasný ukojení, je neska brutálně moc a spousta lidí je konzumuje, ani o tom neví. A jestli je snímek v něčem nadčasovej jak se píše, tak je to přes závislost a ne přes drogy. Silný varování (poselství), k tomu skvěle ladící hudba, i všechny věci okolo mě přišly výborný a to tomu nerozumim. ()

ShortyIC

Tak depresívny, znepokojujúci, chladný a negatívny film, ktorý sa so svojím spracovaním musel dotknúť snáď každého diváka vo mne nechal neskutočnú stopu a poznačil ma natoľko, že po takomto svinstve nesiahnem nikdy... Herecké výkony na najvyššej úrovni, skvelé strihy a hlavne neskutočný Clint Mansell s pre mňa najikonickejším soundtrackom. Aj napriek tomu aký je film nepríjemný sa k nemu po rokoch rád vraciam a vždy sa mi dostane rovnaký zážitok. Majstrovské dielo, ktoré by mal vidieť snáď každý. ()

Turby

Tenhle film je čistá deprese podávaná nitrožilne. Na předpis každýmu kdo chce skončit s drogama. Pro ostatní jen když chtějí spáchat sebevraždu. ()

Crytic

Jennifer je prostě nádherná i když je namaskovaná jako uslintaná feťačka/šlapka s mastnýma vlasama, takže čistě za ní (no a možná taky za ten theme song) dám filmu jednu hvězdičku, ale jinak jsem asi nedostatečný feťák, abych se dokázal nějakým způsobem ztotožnit s některou hlavní rolí a tak mě film o babce co zešílí z televize a dvou neschopných dealerech nijak nenadchnul. Pokud chci mít strach - pustím si horor, pokud se chci smát - pustím si komedii, pokud chci adrenalin - pustím si akčňák a pokud si chci myslet, že celý svět stojí za hovno - pustím si zprávy na Nově a nemusím hodinu a půl trpět u filmu, který je prošpikovaný slow motion, fast motion, rozpůleným obrazem a všelijak roztřepanou kamerou čistě za účelem, aby to budilo dojem, že film má hroznou hloubku. Pro mě to je ale obyčejny deprimující silnt, ke kterému se už rozhodně nevrátím. Jediné uplatnění tohoto díla bych viděl možná tak na zakladní škole, když se dětem snaží vysvětlit, že drogy,sex a televize jsou moc moc špatné - jo tam by to celkem pasovalo ;) ()

CocaCola

Hodně emotivní a psychicky náročný. A ten konec mě uplně dostal...názorná ukázka toho, jak můžou drogy zničit život různým typům lidí. Film je pro mě skvost, ze kterýho sem nemohla dlouho spát. ()

E-Swift

Zhruba po 10 letech jsem to opět viděl a musel jsem změnit hodnocení ze 3 na plnej počet 5 hvězd. Ku*va to je film! Syrovej, drsnej a hodně citovej film. Od teď ho budu mít pěkně dlouho zarytej v hlavě. ()

silak_xup

Nejupřímější, nejsmutnější a realisticky nejhnusnější film, co jsem zatím viděl. Pohled na lidi co se sjíždí nelegálníma drogama a snaží vydělat nějakej cash a na důsledky, které z toho plynou... Pohled na člověka, co se sjíždí těma legálníma, zdanitelnýma, těma ,,na kterých přece není nic špatného, protože je náš ubohej systém klasifikuje jako legální´´. ()

Metal.God

Aronofsky opravdu není můj oblíbený režisér. Respektuji jeho originální režisérský styl, ale mě se zkrátka nelíbí. Atmosféra na začátku filmu je ještě docela podařená, ale po zbytek filmu je, jak už to u Aronofskyho filmech bývá, režie špatná a především katastrofální kamera. Na druhou stranu má film skvělou hudbu a takových výborných hereckých výkonů v hlavních i vedlejších rolí je pro tento film škoda. Asi nejsmutnější je osud Sary Goldfarbové a asi nejzajímavější scéna je ta s ledničkou. ()

otamat

Vse jsem si nechal jeste radeji pres noc ulezet v hlave, ale opravdu me nenapada nic, za co bych hvezdicku ubral. Darren v plne sile a po dlouhe dobe opravdu silny zazitek. Pribeh je servirovan surrealisticky a verne, nicmene za pomoci reziserovych "ujetin", ktere Vas plne vtahnou do deni. Proste pochopite, jak to "muselo byt" a nenecha Vas to chladnymi. Opravdu skvela zalezitost. ()

Jorge4005

Kromě nesympatických herců a nějak záživného příběhu jenom samá chvála.Úžasný soundtrack.A ke konci nemohu co dodat tragičtější konec jsem ještě ve filmu neviděl. ()

Thovt

Rozhodně ne dokonalej film, kterej mi ale v paměti vydrží až do smrti. Takže vlastně úplnej opak vybroušených popcornových podívaných... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen