Reklama

Reklama

Drak (Jackie Chan) by měl doma studovat literaturu a bojová umění, ale místo toho se poflakuje, vymýšlí vylomeniny se svým kamarádem a sem tam se zaplete do nějaké rvačky. Vede vcelku spokojený život, okořeněný řadou sportovních úspěchů, ale jen do té doby, kdy se náhodou zaplete mezi obchodníky s vzácnými čínskými předměty. Pak musí použít svoje bojové dovednosti, aby dokázal sebe i své okolí ubránit před všehoschopnými zločinci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

maty39 

všechny recenze uživatele

Jak jsem sledoval Jackieho předchozí klasiky v řadě za sebou během dvou dní, tak je krásně vidět, jak se posouvá Jackieho styl a jak postupně přidává jeho pozdější trademarky. Ať je to větší provázání komedie s akcí ve Fearless hyena, přidání revizit, které se používají při bitkách, jako dýmka v Young Masterovi, role pro své kamarády - Yuen Biao, komediání sekvence jakoby převzaté z vrcholných dob Hollywoodského studiového období (záměna identit) a gagy využívající propriet a ne jen grimasy a idiomů v čínském jazyce, které jsou pro nás nepřeložitelné. Prostě a jednoduše, Jackie se přiblížil západnímu divákovi, ale v akci mu předváděl něco nevídaného. Dragon Lord je zářným příkladem Jackieho posunu v jeho filmografii. Příběh je vlastně nepodstatný. Točí se kolem pašeráků se starožitnostmi, ale hlavní pozornost je upřena na Jackieho, který se snaží vyhnout studiím, běhá za dívkami a dělá různé alotrie se svým kamarádem (Mars). Situační komedie využívá postupy hollywoodských vzorů včetně grotesek (recitace pozie před otcem, blbnutí s puškou, celá sekvence s dopisem a drakem) a akce se neodehrává na náhodném plácku, ale v interiérech. Plus Jackie a jeho tým přidali komplikovanější kaskadérské a akrobatické kousky. Nejzajímavější je, že ve filmu jsou vlastně jen dvě větší bitky (pokud nepočítám sekvenci na střeše při získávání draka) a najdeme je až v závěru. Choreografie je rychlejší a plynulejší s excelentní integrací kaskadérských kousků a zapojení okolního prostředí. Radost pohledět. Unikátní na tomto filmu je, že aby se divák nezačal nudit pouze Jackieho komediálními výstupy, tak na začátku a v prostředku jsou dvě sportovní utkání, které by tam vlastně být nemusely, ale díky bohu za ně. Hlavně druhé utkání ve sportu, co je kombinace fotbalu, nohejbalu a kdo ví čeho je zábavné a skvěle natočené (a údajně to trvalo zatraceně dlouho, než byly natočeny všechny potřebné záběry). Jedna z mých oblíbených Chanovek. ()

Zombi 

všechny recenze uživatele

Na tomto filmu jsou nejlepší sportovní scény a výborná závěrečná bitka, která je dost dlouhá a překvapivě se tu jede dost tvrdě, zbytek filmu je celkem o ničem. Ale ještě kvůli jedné věci stojí zato tento film vidět, podle xichtu Jackieho parťáka zřejmě vznikly šíleně přehnané a vytřeštěné obličeje v japonské manze, zřejmě tam byl na návštěvě a japonskou kulturu to dost poznamenalo, protože něco takového se nikde jinde než v japonských komixech a v tomto filmu nevidí :o) A nemlaťte mě, že manga vznikla dřív než se ten maník narodil ;o) ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Film začíná soutěží čtyř družstev, které lezou na bambusovou pyramidu pro zlaté vejce (akce ne nepodobná začátku Ong-baku) načež se soutěž změní v jakési kung-fu rugby. Pak se ale ukáže, že Jackie Chan není moc dobrý student a jeho lehce despotický otec ho chce pořádně zocelit nejen učením kung-fu, ale i studiem historie atd. Kamarádí se s týpkem, který používá různé evropské vymoženosti (puška, dalekohled, hodinky s hracím strojkem) a soupeří spolu o pěkný holky. To je zápletka, co? No pak se do toho ještě připlete nespravedlivě obviněný muž a zábava může začít. Celý snímek pak končí fantastickou bitkou, jednou z nejlepších, co jsem s Chanem kdy viděl. __ Film mě potěšil svým civilním charakterem, tedy že nestaví bitky na první místo, ale skutečně se jakoby zajímá o své postavy. Navíc se neodehrává jako v předchozích Chanových filmech v 19. století, ale spíš počátkem 20., což je hodně příjemná změna. Jo a vedle rugby se zlatým vejcem se zde objevují i další sporty, například jakási kombinace hackise s nohejbalem. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

86 minut a z toho zajímavejch je jen patnáct. A to totiž finální fajt s úhlavním záporákem. Fajt, kterej má dobrou choreografii dokonce i na dnešek a netrpí nešvarem hejbajícího se kameramana. Celkem koukatelnej je i fajt s badmintonovým míčkem, ve výsledku ale ty tři hvězdičky zachraňuje jen ten závěrečnej souboj. A to je trochu škoda, páč po celej film marně čekáš na Jackieho humor a on přichází jen podivně infantilní... humor? [DVD] ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Ak budem trochu tolerantný, môžem povedať, že Dragon Lord je bezchybná Chanovská kung-fu komédia. Pravda, nieje to také dobré ako napr. Jackieho režisérska prvotina Young Master (hlavne kôli nevyrovnanému pomeru humor-kung fu, v neprospech kung fu). Ale sú tu dva úžasne športové zápasy, ktoré vám svojou choreografiou a nápaditosťou vyrazia dych a výborný záporák Wang In Sik (Young Master, Hapkido, When Taekwondo Strikes), ktorý je podobne ako Jang Lee Hwang známy svojmi famóznymi vysokými kopačkami. A koniec koncov, Jackie sa takťiež predviedol v tom najlepšom svetle, takže nieje nad čím uvažovať. Nejaký pribeh je nám predsa aj tak ukradnutý. (7.5/10) ()

Galerie (36)

Zajímavosti (11)

  • Film bol zamýšľaný ako sequel k predchádzajúcemu hitu Jackieho Chana The Young Master (1980), o čom svedčí aj jeden z názvov "Young Master in Love". (Puol)
  • Úvodní bojová scéna na dřevěné pyramidě drží s více než 2900 záběry, které byly nasnímány pro vytvoření jediné akční scény, světový rekord. (Rominator)
  • Snímek překročil rozpočet a natáčení trvalo dvakrát déle, protože Jackie Chan mnoho záběrů přetáčel, aby vypadaly přesně podle jeho představ. (Rominator)

Reklama

Reklama