Dobrodruh a hledač pokladů Jackie odvážně získá v jednom starobylém městě v poušti zbraň patřící k výzbroji bohů. Ovšem strážci zbraní nejsou ochotni vzdát se svého pokladu. Členové kmenu unesou Jackieho přítelkyni Loreleii, aby ho tím přinutili k vydání všech zbraní patřících k výzbroji bohů. Vysvobození dívky není snadným úkolem, jelikož na cestě jsou uložené různé nástrahy, číhají na něj odvážné amazonky a zlostný čaroděj. Jméno Jackie Chan je už dobře známo nejen mezi milovníky bojových umění, kteří se kochají pohledem na jeho bravurní kung-fung scény, ale okouzlují nás i jeho komedie. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme se spoustou humoru, který je pro něj tak charakteristický a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (Klub Publishing)

Cedr

Námětem pochopitelně strašný béčkový trash, který si vás ale velmi snadno získá jednak díky své upřímnosti, ale hlavně díky tradičně dokonalým kaskadérským stuntům. Typická závěrečná behind-the-scenes montáž těchto triků je geniálním tahem a vždy krásnou tečkou za daným snímkem. Škoda, že v dnešní době se něco podobného uvidí jen ztěžka. A palec nahoru za Jackieho zkušený casting, neboť když je třeba evropanky jako semi-love interestu, proč ne rovnou bývalou španělskou miss, že? ()

ywo666

Nič moc. Nič moc. Keď som bol malý, tak mi to prišlo husté. Teraz som sklamaný. Vtipné to nie je takmer vôbec. Akcia je menej ako som si myslel aj aj celkom poslabšia na Jackieho pomery. Film nezachráni ani celkom vydarené finále. Chcel som si pozrieť dvojku ale začínam váhať. ()

haj

Další Jackieho typická a velmi povedená akční komedie s lehce dobrodružným nádechem vrcholící v jeskynních chodbách jednak skvělým soubojem se čtyřmi amazonkami (nebo co jsou zač) a jednak dalším nebezpečným kaskadérským kouskem, když Jackie skočí z letadla (ve filmu ze skály) a přistane na létající balón. ()

VanTom

Hodně tomuhle komediálnímu "kung fu Indiana Jonesovi" prostě schází. Otřepanou zápletku, dětinské vtípky a slabou režii tentokrát nevyvažují ani Jackieho akrobatické eskapády, jelikož vlastně nic pamětihodného nepředvede a do pořádné bitky se pustí až v samotném závěru. ()

lykan9

Klasika s Jackiem Chanem, která nemá chybu. Božská relikvie je akční, zábavná a velice vtipná. K tomu všemu, Jackie předvádí skvělé bojové a kaskadérské kousky, které ani po tolika letech neomrzí. ()

MI-380

Silně nadhodnoceno. Trochu slušné akce asijský jestřáb předvádí pár minut na začátku a na konci. To, co se děje asi hodinu uprostřed je humor plný pitvoření, který by snad rozesmál předškoláky, děj o ničem, herecký výkon nelze objevit. Slabý asijský odvar z o něco starších francouzských komedií (Belmondo, Les Charlots, Funes etc...). Spoluuživatelé to zřejmě viděli na vhs těsně po revoluci, kdy podobných filmů moc nebylo, takže účinek byl mocnější než síla všech božských relikvií dohromady. 30%. ()

Autogram

Klasicky nadhodnotená chanovka, ale pozerať sa na to s trochou dobrej vôle dá. Niektoré kung-fu nápady sú dobré, niektoré vyložene debilné. Príbeh ako by som už párkrát videl, a možno to bol aj tento film, len som si ho kvôli jeho priemernosti nemohol pamätať. ()

ssfan

Tak tímto filmem jsem dost zklamán. Mám sice filmy s Jackie Chanem rád, ale tento film vypadá dost hloupě. Slabý příběh, trapná hudba. Jen ty souboje jako vždy dobré. Takže pro mě jen za dvě hvězdy. ()

sedm.1

Pro mě,jako velkého fanouška jak Jackie Chena,tak hlavně céle HongKongské akční produkce,dost velké zklamání.Čekal jsem od Božské relikvie(vlastně od jednoho z nejznámějších filmů Jackie Chena) akční dobrodružný nářez okořeněný humorem alá Jackie Chan.Akce pouze v posledních 15 minutách(sice výborná akce,ale fakt málo na 90-ti minutový film),dobrodružství vůbec žádné,a ta komika alá Jackie Chan?Prožíval asi zrovna hodně smutné období,vesměs mi ty forky připadaly spíš trapné.Opakuji,pro mě velké zklamání,které aspoň trochu zachrání poslední akční třetina filmu,první dvě třetiny jsou ale vůbec nejhorší a i nejnudnější,co jsem kdy od Jackieho Chena viděl. ()

ZkuKol

Druhá polovina 80. let zastihla Jackieho v nejlepší formě. Navíc měl po návratu z nepříliš úspěšné mise v USA o motivaci postaráno. Díky tomu vznikly skvosty jako Police Story a Božská relikvie. Děj i žánr kopírují západní vzory, tempo, humor a akce odpovídají Jackieho gustu. Narážky na slavnější žánrové bratříčky nejsou výjimkou. Skvělá akce (honičky, útěky + závěrečná bitka), disko hudba věrná své době a klasická klauniáda, jenž v asijském filmu supluje, na západě obvyklé, břitké dialogy. Chan je hrdina a ostatní statisti, jako bonus rádoby démonický záporák, co víc od toho chtít? Prima zábava, která se netáhne a nehraje si navíc než je... 75% PS: točilo se v Jugoslávii, takže dost často uvidíte v záběrech škodovky a slovanské nápisy... ()

Yeosol

Vyšlo znovu 25.1.2011 na DVD v novinových stáncích a s lepším dabingem i obrazovou kvalitou než minule, navíc i s originálním zněním. :-) ()

Kelly2502

Pre mňa neskutočne nostalgický film. Jeden z prvých filmov, ktoré som ako malý chlapec pozeral na kazeťáku načierno natočeného z telky, prvý film kde som sa stretol s Hongkongskou kinematografiou a hlavne prvý film, ktorý som dokázal pozerať stále dookola a neprestal ma baviť. Jackie Chan má aj lepšie filmy, čo si budeme nahovárať, mňa však neskutočne udivuje ako pekne je tu vyvážená akcia so zábavou, niečo s čím ako som si mal možnosť všimnúť, majú hongkongské filmy problém. Nikdy ma neprestanú udivovať scény ako skákanie na balón, alebo miniautíčko :D Okrem toho, tento film ma neskôr priviedol k Indiana Jonesovi (obaja sú lovci pokladov) a tam vznikla moja láska pre film, takže inak asi ani nemôžem. Ak by to ale malo byť objektívne bolo by to 75% ()

borec999

Poctivá old school Chanovina s klasicky kvalitnou akciou, kaskadérskymi výkonmi a gumeným Jackiem, ktorý ako vidíme v záverečných záberoch doslova riskoval život len pre dobrý záber. Humor na mňa zabral pomenej a všeobecne je Božská Relikvia na pomery Jackieho štýlu omnoho viac vážnejšia a dobrodružnejšia než býva zvykom. Za zmienku stojí ešte určite dobrá výprava (hrad Predjama a jaskyne v Slovinsku) vydarený záver s finálnym súbojom 1 vs 30 a autonaháňačka. Príbehovo to nie je nič extra a cítiť z toho aj menší rozpočet. Vo výsledku som sa ale i navzdory pár mínusom bavil dosť slušne. 75% ()

hefoo

Skvelé akčné scény vlastne brutálne namakané! proste akcie ktoré predávadza Jackie sú AKCIE s veľkými písmenami. A navyše milujem HK a milujem Jackieho Chena! ()

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3