Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

MM_Ramone

Režisér tohto snímku Edward D.Wood Jr. raz o ňom povedal: "...Plan 9 je moja hrdosť, moja radosť. Použili sme tam kryty na kolesá z Cadillacov ako lietajúce taniere." Čo ku tomu dodať? Snáď ešte to, že je to sci-fi horror s úžastne hlúpym scenárom, plný do očí bijúcich režisérských chýb, hlboko podpriemerných hereckých výkonov, lacných kulís a smiešných kostímov... naozaj je to zlý film. Jednu hviezdičku dávam preto, že na filmovú katastrofu v spojení s menom tohto režiséra som bol pripravený a tiež, že som tu mohol zhliadnúť v akcii prvú horrorovú dámu - Vampiru. * ()

castor

Netalentovaný, ale jinak totálně zapálený režisér.. alespoň tu využil kouzla tehdy už zestárlé, polozapomenutelné hollywoodské hororové hvězdy Bely Lugosiho. Právě díky Woodově neumětelství v brakových tématech se těší tak mimořádné pozornosti, která je zřejmě nesmrtelná!! Díky za něj, protože by jinak nevznikla Burtonova překrásná biografie, která je poctou celé téhle éře fantastických filmů a amatérskému filmaření vůbec!! ()

kitano

Úprimne, Plán 9 nieje taká katastrofa ako sa hovorí a videl som omnoho horšie kusy. Je skôr takým vlajkovým reprezentantom sci-fi brakov, ktorých v 50-tych rokoch vznikli kvantá. Dokonca, film má v sebe veľké čaro vtedajšej filmovej doby a v spojení s Burtonovým Edom Woodom, ponúka naozaj zábavný a príjemný obraz toho, ako to asi s tým legendárnym Edwardom D. Woodom Jr. vlastne bolo. (6/10) ()

TheMaker

::::::::::::::: ::::::::Jestli tomuto filmu budete dál dávat hvězdičky z ironie, tak za chvíli tento biják bude mezi nejlepšími filmy :-D Mě se to celkem líbilo, ve filmu byly sem tam skvělé hlášky a někdy i dobré dialogy. Je fakt, že je to těžké hodnotit .:::::::::::::::::::::::: Určitě bych to ale nezařadil jako nejhorší film všech dob. Jsou horší filmy. Konec konců měl Ed pravdu s těmi zbraněmi a dialog o slunečních paprscích, a jak by se díky něm a naším zbraním mohl zničit vesmír, je hodně zajímavý. Hodnotím tak, jak se mi to opravdu líbilo. :::::::::::::::::::::::::::: ()

Gilmour93

Že ti baptističtí producenti nepodrželi členy štábu při bazénovém křtu o trochu déle pod vodou.. Letecký kokpit s kuchyňským závěsem místo dveří, talíře na šňůrkách a věčná sláva dřevěným žebříkům, které odjakživa patří k povinnému vybavení kosmických lodí vyspělých mimozemských civilizací. Jedna hvězda za nezměrnou odvahu Edwarda D.Wooda jr. pronést při natáčení jakékoliv scény tohoto filmu větu: „Cut! That was perfect!“ Škoda, že se Bela nedožil premiéry - v kinosále mohl všem okolo píchnout dávku morfia.. ()

• Jedna z lokalit, která se objeví ve filmu, je domov Tora Johnsona. (Kulmon)
  • 3/4 filmu je natočeno před velkým plátnem. (Shr1nK)
  • Když film vyšel na VHS kazetách, tak byl na obalu mezi hereckým obsazením avizován i Bela Lugosi, ale s uvozením "Málem hrající". (DaViD´82)