Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (339)

honajz 

všechny recenze uživatele

Hodně, ale hodně slabé, navíc je to ze tří čtvrtin vykrádačka Goldfingera. Chybí bondovské atributy jako vodka a martini, Qova udělátka, akce je minimálně, a i když lokace ujdou, samy o sobě nestačí. Pobaví ústřední písnička od Duran Duran (kdopak je dnes pamatuje? Klidně to mohli zpívat Culture Club), a i na bondovky je zde spousta nelogičností a nedotažeností, jež prostě bijí do očí (tak oheň za chvíli přepálí ocelová lana výtahu, jo?, po průlezu podzemními tunely má holka čisté bílé šaty?, proč MayDay neseskočila hned u výlezu z tunelu a neutekla?, když on je psychopat, jsou snad psychopaty všichni kolem něho, že mu tak bezmezně slouží a nepochybují, i když vymlátí stovky horníků?), a ostatně i nelogické chování postav je často zarážející (a uječená Stacey měla v tunelech taky zůstat). Jinak ve chvíli, kdy horníci vjeli do zaminovaného tunelu, hnedle jsem si vzpomněl na Salašáry, tedy na Tajemství hradu v Karpatech, a uvědomil jsem si, že tenhle díl už to natolik přehnal a natolik byl odfláknutý, že je parodií sebe sama. A to už je u Bonda, jenž tak trochu je parodií špionážních filmů, co říct. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Posledna Bondovka s dedkom Mooreom a pôvodnou Moneypenny. Konecne. V bitkach Moore nikdy nevynikal, v zlozitejsich kaskaderskych scenach bol prilis casto natacany so zadnou projekciou, pri baleni zien ktorym mohol byt otcom uz pôsobil uchylne a hlasky v tomto diely vyrazne ubudli. Evidentne sa chystala zmena nielen predstavitela Bonda ale aj stylu serie. Ale na poslednu chvilu to nakoniec zobral znova Moore a bola to chyba. S Daltonom to mohlo dopadnut o triedu lepsie. Stylom je to serioznejsia Bondovka so zaporakom s megalomanskym planom. Bohuzial jak plan tak zaporak mi pripadali priemerny. Walken sa neustale diabolsky usmieva ale napriek tomu prilis drsne nepôsobi. Jeho poskok a zabijak v jednom Grace Jones vyvolava skôr odpor ako obdiv nad tym, co dokaze. Mlade Bondgirls su pekne ale chemia medzi nimi a starym Bondom uz nefunguje. Tanya Roberts pôsobi otravne a jej znalosti som jej neveril ani na sekundu. Skoda, ze väcsi priestor nedostala ruska agentka Fiona Fullerton. Potesil ma kratky vystup Dolpha Lundgrena ako poskoka generala Gogola. Velkym plusom su uz tradicne vdaka reziserovi Glenovi spickovo prevedene akcne sceny. Uvod na lyziach, pôsobiva nahanacka v Parizi, nahanacka na hasickom aute a finale na moste Golden Gate. Postupne zistujem, ze sa Jackie Chan so svojimi blaznivymi kuskami vyrazne inspiroval u Bonda. Ale aspon ich vylepsil a zaobišiel sa pri nich bez zadnej projekcie. Vysledkom je standardna mierne nadpriemerna Bondovka. 6/10. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Rozpačitá bondovka z tuhých osumdesátek. Roger Moore má stejné charisma jako Sean Connery, jen se záporným znamínkem. Není to zrovna sympaťák, spíš bych řekl, že je lehce přislizlý. Je to podivné, ale mě prostě přijde Moore ze všech nejhorší. No a ostatní atributy filmu také zrovna nepomáhají. Je tu sice Christopher Walken, který ani moc nemusí hrát aby byl dobrý, ale o to víc podivně působí příšerný herecký výkon Grace Jones. Titulní skladba patří k tomu úplně nejhoršímu co kdy Bonda potkalo a není se čemu divit. Duran Duran jsou ztělesněním, ale i tvůrcem toho nejodpudivějšího na hudbě 80. let. Když k tomu přičtu trapnou akční sekvenci se Steepelchase a nudnou akci s hasičským autem, tak si na tom View to Kill moc dobře nestojí. Alespoň se je ale na co koukat v závěru, zatopení dolů a scéna se vzducholodí zachraňují film od podprůměru. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Po "Moonrakerovi" jde úroveň Bondovek trochu dolů. Ne snad ani po filmové stránce, ale po dvou velkolepých dílech (10,11) jede Bond tak trochu na volnoběh a stárnoucí Moore také moc nepřidá. I když v tomhle svém posledním díle zvážní a odhodí většinu svých hraček a přehnaných manýrů, jakoby tvůrci nevěděli kudy kam. Změna podle mě měla přijít dřív, ale možná jen '80 léta Bondovi příliš nepřála. ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Roger Moore jako agent 007 zestárnul. Pro někoho elegantně, ne už tak pro mě. V té roli byl prostě pantáta Bezouška. A hlavně to bylo pro něj poslední účinkování v roli agenta s povolením zabíjet. Tuhle bondovku si ovšem mohli odpustit. Nejenže není ničím zajímavá, ale i akce je zfušovaná a Duran Duran se také s titulní a stejnojmenou písní moc nevytáhli. Vyšla z toho solidní a nudná břečka. Klady: mini rolička Dolpha Lundgrena, na tu dobu šukézní bondgirl Tanya Roberts. Zápory: Roger Moore je v roli přestárlý a pomalu připomíná antitalenta George Lazenbyho, zfušovaná a nenápaditá akce, Walkenovi démoničtí fanatici už mě nebaví, černoška Grace Jones jako záporák byl docela přehmat, nudná zápletka, slabá režie, kouzlo Jamesa Bonda netrvá věčně, otravná písnička od Duran Duran. Mé hodnocení: 0% ()

Galerie (162)

Zajímavosti (44)

  • Roli Sira Godfreyho Tibbeta přijal Patrick Macnee na základě vzájemného přátelství s Rogerem Moorem a také díky jeho přání stát se součástí filmu s Jamesem Bondem. (Conspi)
  • Grace Jones byla do role May Day navržena Barbarou Bach. Jako dominantní záporná ženská postava se stala součástí propagace. Plakáty ji zobrazovaly v opozici vůči Bondovi (Roger Moore) a ptaly se: „Našel konečně James Bond svého protivníka?“ (kenny.h)
  • Při honičcce v Paříži si lze několikrát všimnout, že Bonda (Roger Moore) zastupuje kaskadér. (Axarus)

Související novinky

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)

Reklama

Reklama