Když jste nejvtipnější a nejrychleji mluvící papoušek na světě, můžete se ocitnout ve světě potíží - velmi rychle - jak zjišťuje Paulie v tomto dobrodružství k popukání, které ocení celá rodina. Když se malý ptáček s velkou osobností vydá najít milující dívku, která jej vychovala, zjišťuje, že jeho schopnost mluvit jej dostane do velkých problémů. Ale díky své schopnosti se rychle vykecat z každé šlamastyky, svému daru žvanit, srdci plnému naděje a podivnému zvěřinci lidských přátel si nakonec uvědomí svůj nejdůležitější sen - být konečně doma! (Paramount Network)

veru_needy

Neřekla bych, že je to rodinná komedie, spíš bych to nazvala rodinným filmem s trochu hlubším námětem. Jde o inteligentního papouška, který je velice věrný své milované holčičce. Díky ruskému emigrantovi se k holčičce nakonec dostane, prožije hodne útrap, pozná lidské povahy a nakonec zjistí, že jeho holčička už je velká paní a má dceru, která je takovou holčičkou, jakou si on pamatuje právě ji. Tohle je jeden z těch málo známých filmů, který je jednoduchý a přitom tak hezký. Jedním dechem; milý příběh o papouškovi, který hledá cestu zpět ke své nejlepší kamarádce z dětství. Něco co moje něžná milující duše opravdu potřebuje. - "It all started with Marie." ()

blackJag

Nic nového pod sluncem, ale v rámci rodinné komedie s mluvícím zástupcem zvířecí říše docela ok. Happyend mohl být trochu méně otravný (to rozhodně) a záporák víc záporný (v každém případě, takto člověk ani nemá ke komu cítit nenávist za papouškovy patálie), ale jinak fakt v pohodě. 50% ()

Woodstock

Docela milý rodinný film, kde jedinou výhradu mám k dabingu papouška Paulieho, ten hlas mi tam nějak nesedl. Nejlepší byla scéna, kdy banda vědeckých pracovníků odborně zkoumala papouška pomocí sofistikované metody. Ukazovali mu k poznání kartičky s jednoduchými obrázky a očekávali pouhé zaskřehotání jednoduchých odpovědí typu "dům", "deštník", "pizza"... jenže papoušek se neudržel a začal jim dělat rozsáhlou přednášku o tom, co je to pizza, že se jí po celém světě, jaké všeliké přísady se na ni můžou dávat, jakou pizzu on sám má nejdraši a zakočil ten sáhodlouhý a květnatý proslov tím, že už by jim taky mohlo dojít, že on má teď hlad a pizza by bodla :-)) Závěrečná scéna shledání byla zvláštní, ale ze života. Paulie se holt za ty roky nezměnil, ale svou milovanou holčičku Marii už nepoznal, "trochu" mu vyrostla a tak z toho byl perplex. Smutné, ale nakonec naštěstí s (opeřeným) happyendem. ()

Fiftis

Film pre celú rodinu líči príbeh dievčatka, ktoré v jej trápeniu - aby sa naučila správne hovoriť, pomôže najlepší kamarát - papagáj Paulie. Inteligentná rozprávka pre deti aj pre dospelých. Scenár o boji dobra so zlom je klasicky detsky, ale vzhľadom na publikum nemôžeme očakávať zázraky. Scény sú na vysokej úrovni a pohľad na Paulieho je vskutku úchvatný. Sem tam sa podarila aj nejaká hláška, ktorá pobavila aj mňa. Asi najradšej budete mať Cheecha Marina, ktorý hrá charizmatického mexičana. Hudobná vložka, je dobrá, ale nejak extra výrazná. Je to príjemná zvieracia, dobrodružná rodinná komédia, ktorá nejak nevyčnieva z priemeru. ()

honajz2

Přesně takhle by měl vypadat pořádný hraný rodinný film s mluvícím zvířátkem v hlavní roli. Se sympatickým hlavním hrdinou, dostatečným počtem vtipných hlášek pro všechny věkové kategorie (Paulie popravdě perlil neustále), zajímavými vedlejšími postavami, poutavou zápletkou a na svůj žánr inteligentním scénářem. To všechno tady prostě bylo a když pominu to občasné přehnané tlačení na pilu, nemá to chyby. A jelikož jsem si slíbil, že kvůli Monkovi v hlavní lidské roli nadhodnotím, protože Shalhoub mi zatím sedl úplně ve všem, co jsem s ním kdy viděl, tak tomu nakonec ten plný počet dám. Bylo to pro mě hodně příjemné překvapení i v mém věku a ve svém žánru je to podle mě jeden z nejlepších filmů svého druhu. A když to dokonale splňuje všechny atributy svého žánru, nevidím důvod, proč to tak právoplatně neohodnotit. Slabých 5* ()

• Mezi lety 1998 a 1999 byl film distribuován ve 24 zemích v 10 jazykových verzích. (Borrtex)
  • Další variantou pro dabéra Pauliho byl Buddy Hackett, pro lepší dojem byl však upřednostněn Jay Mohr. (Borrtex)