Mladý agent Alex Scott dopadne v uzbekistánských horách pilota, který prodal obchodníkovi se zbraněmi Arnoldu Gundarsovi neviditelné vojenské letadlo, zvané Čepel. V Los Angeles se na poradě seznámí s detaily další akce. Musí se vydat do Budapešti, kde se Gundars chystá letadlo prodat. Vystupovat má jako asistent černošského boxera Kellyho Robinsona, který se utká o mistrovský titul a na žádost prezidenta souhlasil, že se tajné operace zúčastní. Spolupracovat mají také s atraktivní agentkou Rachel a slavným špionem Carlosem. V Budapešti unese namyšleného boxera krásná tmavovláska a v tovární hale ho nutí prozradit jméno svého komplice. Naštěstí šlo jen o test, který měl boxera prověřit. Dívka je ve skutečnosti agentka Rachel. Vybaveni replikou zlatého Gundarsova pera, ve kterém je ukryto sledovací zařízení, se vydají na party, kterou obchodník pořádá ve svém sídle. Podaří se jim pera vyměnit, Alex pronikne do pracovny a stane se svědkem prodeje letadla čínskému obchodníkovi. Kelly však omylem spustí alarm a muži musí uprchnout. Další den se agenti vydají za obchodníkem do lázní. Je to však past. Strhne se divoká přestřelka, během níž Rachel zahyne. Kelly v poslední chvíli dorazí do sportovní haly k zápasu o titul mistra. Alex se mezitím, ukryt v Gundarsově autě, dostane k letadlu, které právě přebírá nový majitel, Číňan Zu Tam, který hodlá dopravit do Washingtonu jadernou bombu. (TV Nova)

KdG

Celkem pěkná oddychovka na páteční večer. A ač bych to do té dvojice Wilson, Murphy neřekl šlo jim to dobře. ()

departed

Eddie Murphy hláškuje jak o život a krade si tím celý film pro sebe. Owen Wilson mu sice zdatně sekunduje, ale ne tak vtipně. ()

Uter123

Výborná oddychovka pri ktorej môžete relaxovať s pivkom v ruke a partou kamarátov s ktorými sa bavíte o boh vie čom a pritom vám nič neujde. ()

Brano

Veľmi slabá akčná komédia, ktorej chýba poriadna akcia, ale aj humor. Wilson je nevtipný a Murphy už po pár minútach začne s tými jeho trápnymi hláškami liezť na nervy. Príbeh mi tiež prišiel dosť klišovitý. Tieto špionážne komédie sú už dosť opozerané a nemajú už v čom prekvapiť. ()

gefr

BMS? Co to znamená? Buchta Nemá Strach? :D Studipidně geniální komedie kde kraluje Eddie Murphy. Owen Wilson v roli outsidera nezklamal ale ani nenadchnul. Tohle je přesně jeho typ rolí na které se on hodí. Navíc Famke Janssen je moje srdcovka, takže já se skvěle bavil. ()

Vitex26

Pár vtipných situací by se našlo, ty ale rozhodně nedokáží vyvážit nepoměrně větší počet situací trapně šumících do ztracena, které nám tahle kombinace Jamese Bonda a Johnnyho Englishe nabízí. ()

Aidina

Akční komedie s E. Murphym a O. Wilsonom asi nebude patřit k filmům, na které se budu chtít koukat několikrát do roka, ale pár scén mě rozesmálo. ()

Flamik

Owen + E. Murphy.. škoda přitaženýho konce, kde se to zamotalo a nešlo poznat kdo je hodnej a kdo ne. Jinak pohodovka proložená sem tam nějakým vtipem. ()

Sublog

Další průměrná komedie. Nejdříve jsem chtěl dát pouhé **, ale po alespoň trochu slušném výkonu Owena Wilsona jsem se přiklonil k slušnějšímu ***. ()

Libb

Lehká, akční komedie. Eddie Murphy předvádí ten druh humoru, u kterého bych nejraději brečel. Naštěstí to zachraňuje můj oblíbený Owen Wilson. Film se snaží těžit z kontrastu postav sebevědomého hejska a poctivého, byť trochu zakomplexovaného agenta. Jsou zde scény, které jsou výborné, stejně jako scény vyloženě trapné. Jako celek jsem se poměrně bavil, ale výsledný dojem musím asi připsat dost tomu, že na konci přebírá iniciativu spíše Owen Wilson a snižuje nádech trapnosti, který ve mně zanechal výstup Eddieho. Já ten jeho styl "humoru" prostě nemám rád. ()