Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Poslední týdny Frankensteinova otce, režiséra Jamese Whalea. Nemocný Whale žije osaměle se svojí hospodyní Hannou a při pokusech malovat bezmocně sleduje, jak ho se zdravím opouští i jeho umělecká tvořivost. Potřebný vzruch do posledních týdnů jeho života přináší mladý zahradník Clayton Boone, který zprvu netuší nic o starcově filmové minulosti ani o jeho sexuální orientaci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (140)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Stárnoucí homosexuál, režisér, který odešel z umeleckého světa a dožívá ve svém duchovním exilu pronásledován svými vzpomínkami. Vlivem následků mrtvice mu vzpomínky vskutku ožívají a mísí se s relaitou, kterou reprezentuje jeho služebná a mladý zahradník, možná jeho poslední přítel v životě. McKellen svou postavu nehraje, on se jí prostě stal. Skvělý a zvláštní film, ani minutu jsem se nenudil. 90% ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Príbeh posledných dní slávneho režiséra Jamesa Whala, autora legendárnych hororov z 30. rokov (Frankenstein, Frankensteinova nevesta a Neviditeľný muž). Herecký koncert Iana McKellena (nominácia na oscara) v malej, komornej a kritikmi veľmi oceňovanej dráme Billa Condona (Kinsey, Dreamgirls), ktorá sa dostane pod kožu, aj keď vás postava slávneho tvorcu nezaujíma. Oscar za adaptovaný scenár a jedna ďalšia nominácia pre herečku vo vedľajšej úlohe (Lynn Redgrave). ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Devadesátka ala Ed Wood, natočená optikou klasických oldies filmů, s artistickými černo-bílými monster vsuvkami. Solidní biografie mistra hororu. Pocta jeho umění, přínosu kinematografii a zároveň hmatatelný příběh o člověku z masa a kostí, o tom jak čerpal inspiraci i o jeho sexualitě. Mistrovsky hrající McKellen pochopitelně dominuje. Scénář oplývá solidní dramaturgií i emocionálním impactem, avšak nevyvaruje se x hluchým místům a zbytečně táhnoucím se momentům. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ak chcete, môžete si zaplávať v bazéne. Plavky nepotrebujete. Formality.“ V roku 1997 mal renomovaný britský herecký i divadelný veterán Ian McKellen pred sebou trilógie PÁN PRSTEŇOV a X-MEN, ale už niekoľko rokov dozadu "verejne odhalil" svoju homosexualitu. Nečudo, že bez váhania prijal skvostnú ponuku režiséra Billa Condona (CANDYMAN) svárniť slávneho starnúceho režiséra Jamesa Whalea (FRANKENSTEIN/1931, NEVIDITEĽNÝ MUŽ/1933), ktorému v zime života vstúpi do domu svalnatý opálený záhradník Clayton. Ak je na snímke niečo lepšie, ako báječná atmosféra (povinná - ako u Burtonovho EDA WOODA - pre filmových fanúšikov), je to už iba výborný Brendan Fraser, ktorý len zriedka divákom ukáže svoju druhú tvár, na ktorej už nie je stopa po atletickom švihákovi so zmyslom pre humor; je to tvár, kde tróni zrelý dramatický herec, ktorý dobre vie, čo robí. Bohužiaľ, snímka (z produkcie Clivea Barkera!) nie je taká dokonalá, ako mohla byť a pasáže, proti ktorým skutočne nemožno namietať vôbec nič, sa striedajú so scénami, ktoré sú príliš doslovné, priemerné a nudné. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

-5* v poslední době mám štěstí na pětihvězdičkové filmy a tento je jedním z nich. Jednoduše skvělý film s perfektním Ianem McKellenem, s tou správnou dávkou britského humoru a navíc životním nadhledem a vyrovnaností. A kdyby náhodu někoho odrazovala homosexuální stránka filmu, tak musím uznat, že je vše decentní a kultivované a urazit může jen zakomplexovaného homofoba :-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Galerie (6)

Zajímavosti (8)

  • Scénář filmu je založen na knize "Frankensteinův otec" od spisovatele Christophera Brama, který se věnuje gay literatuře. (Dementra)
  • Ian McKellen prohlásil, že mu bylo velmi příjemné hrát Jamese Whalea. McKellen je stejně jako Whale homosexuál. (Kulmon)

Související novinky

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

07.09.2013

Putování Středozemí má definitivně za sebou a zatímco čekáme na X-Men: Days of Future Past a další sezónu výtečného sitcomu Vicious, ve kterém „Gandalf" hraje s Derekem Jacobim obstarožné… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil… (více)

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)

Reklama

Reklama