Šance jedna ku 19 milionům. Pravděpodobnost, že vás zasáhne meteorit, je mnohem vyšší než šance, že vyhrajete v loterii. Pro naše šťastné výherce se sen rychle změní v noční můru a jejich životy se roztříští ve velkolepém ohňostroji této vzrušující černé komedie. (Film Europe)

gulista

Vydarená poviedková komédia, ktorá rôznymi spôsobmi názorne demonštruje, ako by to asi mohlo vyzerať, ak by ste náhodou vyhrali pár miliónov v lote. Samozrejme humorne a s veľkou dávkou premrštenosti. Jednotlivé žánrovo pestré poviedky fungujú samostatne, zároveň však celkom chytro dotvárajú celistvý obraz o danej "problematike" a trefne ju hyberbolizujú. Výrazne tomu napomáha pocit nepredvítateľnosti, ktorý po istom čase naberie istú schematickosť, aby v závere opäť prekvapil. 70% ()

Stanislaus

Máme prachy! je (černo)humornou sondou do světa lidí, kterým k jejich (ne)štěstí spadla do klína velká hromada peněz. Je možná trochu škoda, že tvůrci pojali jednotlivé povídky odděleně a nesnažili se je nějakým způsobem propojit, přesto mě jednotlivé epizody o (ne)šťastných (ne)šťastlivcích fakt zaujaly. Samotné příběhy, které by pomalu nevymyslel ani sám život, pobavily a zamrazily na zádech zároveň - epizoda s "pomstou ze záhrobí" působila téměř jako jeden z příběhů Věřte nevěřte. Původně jsem dal filmu tři hvězdičky, ale s jistým odstupem času hodnocení zvyšuji, jelikož mi tato místy opravdu ztřeštěná francouzská jízda vcelku sedla. ()

Blackhand47

Povídkové filmy se už v dnešní době moc nevidí a zrovna tohle je případ, u kterého bych si dokázal představit i všechny příběhy natáhnuté na celý film. Jeden je absurdnější než druhý a nabízí toho dost, jenže člověka to po chvíli přestane bavit. Ještě když nejsou nijak propojené až na rámec prvního příběhu, který dílo nakonec i uzavírá. Teroristé za mě asi nejlepší, na druhé místo bych pak dal úvodní část s naprosto geniální gradací. Hodnocení: 70 % ()

Marcos22

Edukativní francouzská povídková černá komedie o tom, že vyhrané peníze v loterii štěstí a změnu života k lepšímu nepřináší. Minimálně ne ve čtyřech představených příbězích, které dvojice režisérů Maxime Govare, Romain Choay, rozčlenila dle zaměření na rodinu - seznámení - terorismus a prokletí. V každém z výše zmíněných příběhů se divák zasměje, nejvíce pak u toho prvního, kde se dokáže nejlépe do situace vžít. Zbylé jsou určené spíše pro paranoiky, diváky na zcestí a fatalisty. Námět snímku je originální a řadou scén významně připomíná Trojúhelník smutku, v porovnání s ním mu však schází kvalita a větší příběhová provázanost. Tři hvězdy. 🙂 (12.06.2024) / TOP hláška: "Se*em na babičku!" ()

NinadeL

Tahle nová francouzská komedie mi úplně nesedla. Asi už mám plný zuby frankofonního sociálního realismu, ať už se jedná o jakýkoli žánr. Jednou se hledá řešení předem prohraného boje v Due giorni, una notte, pak se zkouší, jestli to přeci jenom není božská záležitost v Le Tout Nouveau Testament, ale pointa samozřejmě je, že jsou stejně všichni Les Invisibles. Takže pokud se mám znovu setkat s partičkou malých bezvýznamných lidí, kterým tentokrát život naruby obrátí výhra v lotynce, tak už se tolik nesměju. Film na způsob Relatos salvajes. #čsfdprojekce ()

• Mnohí herci sú skutoční a praktizujúci moslimovia, ktorí podľa slov Romaina Choaya rolu prijali s tým, že im prišla zábavná a pre moslimov nie je paušálne urážlivá. (Arsenal83)
  • Romain Choay povedal, že cieľom nebolo natočiť v dobe politickej korektnosti nejaký kontroverzný film: "Chceme rozprávať príbeh, ktorý by možno mohol niekoho uraziť, ale myslíme si, že dokážeme byť dostatočne šikovní a zábavní, aby si ľudia na začiatku povedali: ach, čo to je a o chvíľu, aha, ok, bolo to zábavné a dobré. Bola to pre nás výzva. Boli sme zvedaví, či to ľudia pochopia, alebo či film získa akýsi zlomyseľný tón. Myslíme si, že ľudia pochopia, že hoci hovoríme o chúlostivých témach, našli sme správne nuansy. Veríme, že sa dá hovoriť o všetkom, záleží len na tom, ako." (Arsenal83)
  • Film sa predal do 25 krajín, no po francúzskej premiére bolo Slovensko prvou zahraničnou krajinou, kde sa film prehrával v kinách. (Arsenal83)