Lali Sokolov, který přežil Holokaust, vypráví svůj příběh o lásce, přežití, traumatu a nezlomnosti v roli tatéra koncentračního tábora Osvětim. (SkyShowtime)

M.i.k.e

Jak už tu v komentářích padlo, tak ústřední love story během všech těch hrůz funguje velmi dobře. Co už tak dobře ale nefunguje je podoba koncentračního tábora, která se sice tu a tam snaží o drsnější zobrazení toho co se tam dělo, ale většinu času působí lacině a papundeklově. Pro větší věrohodnost by samozřejmě bylo lepší kdyby všichni nemluvili anglicky, ale měli jsme možnost tu slyšet autetnické jazyky, jenže je celkem jasné proč byla nakonec zvolena tahle cesta. Nakonec menší zklamání…60% ()

Talita1

Hneď v úvode sa ocitáme v Bratislave, odkiaľ je židovský mladík odvedený do Oswienčimu. V tábore tetuje druhým väzňom čísla. Režisér necháva hlavnej postave priestor na jednotlivé spomienky z tábora, ktoré sú smutné a bolestivé. Ale ako jasný lúč preniká spomienka na milé dievča. "Ty máš modré oči? Dnes sú ako obloha." Ťažko sa mi pozeralo na tie surové a brutálne scény z koncentráku, naopak, pohľad na ústrednú dvojicu bol milý a osviežujúci. Je to kvalitný a pútavý seriál, ktorý v celej tej beznádeji priniesol príbeh lásky podľa skutočnej udalosti. ()

*CARNIFEX*

“Musím ťa biť do vtedy, kým mi nepovieš nejaké mená. Ale keď mi nejaké povieš, tak ťa zabijem”. Výborná, na emocionálnej strune vyskladaná záležitosť v kombinácii s nesmierne trpkým príbehom, ktorá pôsobí tak realisticky, koľko sa len dá. Knihu som nečítal, no počul som, že je skvelá. Tak snáď si tento seriál užijú aj tí, čo s ňou boli spokojní, lebo toto je za mňa naozaj veľmi solídne, tematicky, zvládnutý počin, ktorý nenechá (asi) nikoho chladným. Prehltnuté na jeden šup. Nadpriemer. ()

Johnny.ARN

Takže ono je to vlastne príbeh o úspešnom Slovákovi v zahraničí. Nebavilo ma to od začiatku do konca a to som mal aj osobný interest, keďže mi tam komparzovali kamoši. A vlastne len kvôli nim som to kukal. Lebo ako ja už tieto židovské vyplakávačky nemusím. A čo je najhoršie, ten príbeh je taká kokotina, že na dve hodiny by ho bolo veľa. Ja keď som prvý krát videl tú knihu, hovorím si, ako toto vyžmýkajú na 6 dielov?? No takto, vata, vata, strela do hlavy, vata. Som nevedel, že v tábore sa najviac riešila trtkačka, buzeranti a "láska". Najviac ma rozsekalo, keď točili v tých istých bratislavských exteriéroch ako dunaj. ()

BarryLyndon

Další z těch slavných knižních adaptací IMHO přeceňovaných bestsellerů a I když jenom 6 dílů, tak tam pořád byly tak dva navíc. Za zdmi tábora se to hrozně táhlo. Ale úvod a konec docela super a skvělý byl i Harvey Keitel, dost možná i na nějaké ocenění. Vtipné teda, že obraz jeho postavy vypadal v reálu jako dvojník Eli Walacha Natáčelo se to na Slovensku a v titulcích je tak půlka slovenských jmen. Škoda nudných pasáži, tak jenom 7/10 ()

• Miniséria sa natáčala hlavne na Slovensku v Bratislave, scény zo stanice v Krompachoch zasa na stanici vo Vaďovciach pri Myjave a scény z koncentračného tábora sa natáčali neďaleko mesta Senec. (BathoryMan)
  • Sokolov nebylo Laleho (Harvey Keitel) původní příjmení, nechal si ho změnit na příjmení tehdejšího ruského manžela své sestry, protože to bylo na sovětsky ovládaném Slovensku více akceptováno. (Johnny.ARN)