Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Trixi

Létající Seagal, létá tam a zpět. Nám na zemi zbývá, jen mu závidět. :-D :-D Opravdu překvapující začátek. ()

RajAthen

Film se Stevenem Segalem v podstatě bez Stevena Segala. No, proč ne, asi to tak je i lepší. Jakkoli je předem jasné, kdo tuto hru vyhraje, líbila se mi tato partie o něco více, než podobná kulišárna s "panem prezidentem Fordem". ()

Kingjiri

Nejsem žádnej velkej fanoušek Seagala, ale protože hrál v 90. letech v lepších filmech než teď, tak jsem se na jeho roli těšil. Bohužel však jeho účinkování po jednom aikidó výstupu a pár replikách skončilo. To mě trochu zklamalo, protože zbyl na vyřízení teroristů Russell, kterej nehrál žádnýho borce se znalostma bojovejch umění, ale vychytralýho pracovníka tajný služby, kterej preferuje minimální kontakt s protivníkem. Škoda, spolupráce Russel-Seagal mohla být dost zajímavá. Takže jsem se nakonec žádný velký akční podivaný nedočkal, spíš jenom průměrnýho thrilleru, co má pár napínavejch (přestup tunelem do druhýho letadla), ale i debilních (přistávání Boeingu 747) scén. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Ydrosten, Phobia, JohnCZ ... Je to jeden z nejlepších akčňáků, jaké jsem měl možnost vidět. Jistě, je tam několik mírně přehnaných scén, a ta závěrečná u přístávání (... pohledej nějakou příručku ...), to už bylo fakt trochu mimo, ale přesto je to skvělý film. Kurt Russel v hlavní roli, to byla dobrá volba, je to sympaťák už sám o sobě. Stejně jak uživatel JohnCZ, si říkám, že je v podstatě dobré, že Seagal byl zabit už kdesi na začátku, neboť kvalita filmů s ním stoupá tím víc, čím míň je ho vidět. Halle Berry byla vynikající, krásná a smělá, jak jinak. No a David Suchet - ne, nebudu tuto roli jakkoli spojovat s jistým soukromým detektivem, prostě zahrál skvělého fanatika (... no není to paradox?) s charizmou (... to už je dost mimo) a zdravou náturou (... no to jsem už fakt ujel). Opravdu povedený film, s velkou dávkou napětí a docela schopnými efekty. 5 hvězdiček - 90% dávám zaslouženě, že to není 100%, za to můžou jen ty poněkud přepísknuté scény ... ()

Mik_e

Výbornej David Suchet, výbornej Kurt Russell, a výbornej Steven Seagal v poněkud netradiční roli) Na tenhle film se nedokáži dívat jinak než subjektivně, aby taky ne, vídal jsem ho celý mládí.Nostalgie jako hrom, docela střízlivě zpracovaná, navíc s docela napínavou atmosférou.. ()

Armin82

Opět jsem zde narazil na podhodnocenej film. Boeing 747 v ohrožení má všechno, co má správnej akční thriller mít. Máme zde zajímavou zápletku, drama a napětí, který by se dalo krájet. Kdo tohle ve filmu nepociťoval, tak buď nesledoval film s dostatečným soustředěním nebo nebyl při smyslech. Kurt Russell v pohodě, Steven Seagal byl spíš jen reklamním lákadlem, protože se ve filmu moc neohřál a nejvíc se mi na filmu líbil David Suchet alias Hercule Poirot. To byla v jeho případě dobrá změna :-) Kaňkou na filmu je až moc podivných náhod, který trošku směřovaly snímek k pohádce a který dopomohly ke šťastnému konci. Hlavně tedy závěrečných pár minut. Terorista postřílí celou kabinu, ale přístroje a sklo nepoškozeno a pak s tim letadlem ještě přistane člověk, kterej nikdy nelítal. Každej jinej normální smrteník by ani nevěděl, kde se vysouvá podvozek. To už bylo trošku moc, ale celkově vzato byl film koukatelnej a rozhodně neurazil. Lehce nadprůměrný hodnocení mi přijde docela málo, za mě to je 90% ()

danny_21

Tímhle nás zásoboval americký i asijský filmový průmysl v 90. letech, kde teroristi všech zemí a specializací byli každodenní hrozbouna zemi, suchu i vodě. Na dlouhou dobu posledná slušná role Russella, Seagalův štěk bych ani nerozmazával ( ještě dnes si pamatuju, jak jsem byl zklamanej za těch jeho 15 minut, protože poster ho měl za hlavního hrdinu !! ) - klasická akční jednohubka na dobrou noc - 55% ()

Nix

Pustit si znovu tento film bylo to lepší rozhodnutí. Film je fakt zábavný i vzhledem ke svý delší stopáži, tak musím říct, že jsem se vůbec nenudil. Kurtova postava je zábavná, ale nečekejte bůhví jakou akci. Tady se používá místo svalů mozek a to mne na tom hrozně baví. Celkově ale ve filmu jde cítit napětí a je to natočeno opravdu dobře, zvláště scéna se zneškodněním bomby. Jen škoda Seagala, ten se tu moc neohřeje a musím říct, že v tomto filmu opravdu je sympoš a celkem to zamrzí. Ale ve výsledku je to fakt fajn film a stojí za to se na něj podívat. ()

Abdul

Teda, chtěl bych vidět, jak se do F-117 narve celý komando :-) Jinak celkem důstojně zpracováno, ze Seagala mám radost. ()

AlexDLarge

Vím, že to s tím hodnocením vypadá trochu divně, ale nemohu si pomoct. Tento snímek jsem viděl několikrát a vždy jsem byl nadšený. Podle mě je to jeden z nejlěpších filmů ve své kategorii. ()

xladojx

Film, který se zapíše do dějin kinematografie - Steven Seagal umřel a to ke všemu po 20ti minutách filmu :-) Jinak průměrná akční podívaná... ()