Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

subic

Film má prostě ten punc devadesátek, vizuální stránka je hodně podobná tehdejším filmům jako třeba Vetřelec 4. Na můj vkus se trochu šetřilo s hudbou, která by vyvolala ještě větší napětí. I když je to film už starý přes 20 let, viděl jsem ho až teď poprvé a říkám si, proč nepatří mezi ty kultovní, co tomu ještě chybí? Asi to chce víc krve a trochu větší délku. 75% ()

mrclTV

Nebol by to zlý film, len bohužiaľ s neskutočnou ľahkosťou vám sám dopredu podhadzuje zápletku. Američana majú na to trefné slovo "foreshadowing". Tu jedna postava niečo utrúsi, tu druhá postava použije na prvý pohľad nedôležité slovné spojenie alebo narážku a stačí byt priemerne všímavý a nemôže vás nič prekvapiť, ani dosť obyčajne ľakačky. Jasný priemer, ale taký dobre pozerateľný priemer, čiže za tri. ()

adamix

Musel som si to pozrieť druhý krát, aby som zvážil svoj dojem. Je to chujovina, ale z veľkej časti dobre natočená. Sympatickí herci svoje ustoja a má to aj hororovú atmosféru, ktorá udržuje diváka v napätí. Film ale po čase dospeje do okamihu, kedy zahodí skvelú postavu Sama Neila, odkryje smiešnu pointu a končí v chaoticky rýchlom závere. Rovnakým handicapom trpelo podobné scifíčko, konkrétne ide o SYMPTOM PANDORUM, kde scenár odfaklil Quaida a kde záver pokazil tak perfektne budovateľné mystérium. Ide ale o film, pri ktorom by som nepohŕdol opakovaným pozretím, predtým by som ale musel vypnúť mozog. A rovnako je to aj s HORIZONTOM. Obstojným sci-fi, ktoré sa musí brať s rezervou, aby si ho každý nadšenec vychutnal. U mňa 4* a 70%. ()

ostravak30

Někteří tady srovnávají s filmem Residen Evil, který já jsem ovšem neviděl, takže můžu hodnotit bez srovnání. Začnu samotným tématem filmu. Vesmír jako takový mě vždy zajímal. Jediný důvod, proč by mě lákalo žít zde po tisíce let by byl ten, abych viděl kam se lidstvo posune a co nového ještě objeví. Sci-fi filmy tedy miluju, zvláště ty o cestování vesmírem, neboť toho já už se nedočkám. Myslím vzdáleného cestování. Podobných sci-fi snímků byla natočena celá řada. Horizont událost se trochu vymyká, neboť se jedná o částečné sci-fi a částečný akční horor. Bohužel Horizont události je zajímavý jen v první polovině, kdy nevíme o co jde a zůstává takové napjaté, místy lekací tajemno. Druhá půlka je pak čistě v režii krvelačné bitky stůj co stůj a už to není ve své podstatě sci-fi. Ale své kouzlo to má. Objektivně řečeno však v devadesátých letech už mohl vzniknout lepší film. Veškeré finance byly nicméně spotřebovány na záběry monumentální lodi a jejího ďábelského srdce. ()

Hawaj

Nemám rád horory, ale atmosféra tohodle filmu mě nakonec nezklamala a bylo to docela příjemně napínavý scifi se solidní výpravou a žádnejma zbytečnejma ošklivostma. Na to jaký Anderson točí srajdy je to solidní biják. ()

PlayEasy

Event Horizon je asi největší selhání režiséra scenáristy všech dob. Proměnit totiž napínavý "vetřelecký" sci-fi horor (80%) na šíleně céčkový a odporný slasher (0%), je fakt jako síla. Jelikož jsme ale optimisté, a koneckonců většina filmu byla opravdu dobrá, zůstaneme na odřených 65ti %. ()

vvaalleerr

Temný a hororový dizajn lode sa mi veľmi páčil. Rovnako aj postupne stupňujúca hororová atmosféra. Myšlienku to ma celkom dobrú, ale nakoniec sa to niekde stratí. Uvítal by som režisérsku verziu s poriadnou brutalitou, ale toho sa už nedočkáme. Zahrané to bolo dosť obstojne. Môže nastať zmena v mojom hodnotení, ale zatiaľ dávam 6 z 10. !!! Hodnotenie mením na 9/10. !!! ()

Haggy

Nářez. Nevím, čím to je, ale tyhle devadesátkové cosmic horrory mají prostě něco do sebe. Byl jsem napjatý od začátku až do konce. Spousta lidí zemře a některé smrti jsem opravdu nečekal. Tohle si určitě za pár let pustím znova, protože toto je opravdu moc povedený vesmírný flák. ()

Jonatthan

Zkrátka - moc jsem se nebál a děj jsem celkem předvídal (na podobný námět jsem toho viděl moc), ale docela slušně natočený... průměr ()

moviepill

Paráda. Možno omrzí tá zlátanina ku koncu, ale Sam Neill je v úlohe záporáka prekvapivo dobrý. Vôbec VŠETKY postavy filmu - ešte nezmasakrované - mi pripadali veľmi sympatické, a to sa mi nestáva často. Veľmi slušný nadpriemer, ktorý si niekedy určite pozriem ešte raz. A áno... "Fyzikálne zákony... ak sa porušujú, vyžiadajú si svoju daň." ()

Weirdman

Dokonale stupídna záležitosť :)) ... To by mi nejak tragicky neprekážalo, film má aj pár naozaj pôsobivých nápadov aj scén, ale nezabránilo to tomu aby som sa pri ňom pomerne dosť nudil... A navyše po 12 rokoch už vyzerá dosť staro... (●) ()

SB

Za slušný námět (loď s revolučním pohonem) hodnocení nahoru, za nacamranost (am. herecký standard), klišovitost (černoch jako šéf, ...), konečnou formu příběhu/scénáře (mnoho myšlenkových zkratů, hodný náš vesmír a zlý sousední, ...) a technické (procházky po vzduchoprázdnu) ústřely hodnocení dolů. Po 50 minutách sem začal sledovat hodinky - díky dojmu vykrádání Vetřelce sem se začal nudit. ()

djbarrel

Hustá atmosféra, poměrně originální námět (přece jen vesmírný lodi většinou končí na planetách vetřelců a ne v pekle), kvalitní herecké výkony a příchuť tajemna dělají z Horizontu udalosti skvělý mystery horor vyvolávající příjemné mratení v zádech a nuda se rozhodně nedostavuje. 90% ()