Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

deLaFere

Po delší době jsem Horizont opět shlédnul a opět jsem si ho užil. Jestli něco na tomhle snímku můžu, pak je to atmosféra, která byla budovaná s ohromnou pečlivostí a profesionalitou. Nápad s paralelní dimenzí je super a dává filmu šťávu, škoda jen konce, který je trochu tuctový a sráží mé hodnocení o jednu hvězdu. ()

GTS_PUNK

Sci-fi filmy z prostredia vesmírnych korábov, ktoré zachytia neznámy signál kdesi z ďaleka vesmíru, mám rád. Sci-fi o príšerách na vesmírnych koráboch v ďalekom vesmíre mám rád. Preto som bol na začiatku tohto filmu pripútaný k obrazovke a takmer som nedýchal pri očakávaní toho, čo sa bude diať. Vesmírna loď Lewis and Clarke zachytila signál zo "stratenej" Event Horizon, na ktorom počuť prapodivné zvuky. Po dosiahnutí a zakotvení sa posádka vydáva preskúmať útroby lode, o ktorej nikto nepočul sedem rokov a podľa oficiálnych správ už ani nemala existovať. Na palube zisťujú, že jej pôvodná posádka je mŕtva, ale príčina je neznáma. Na lodi Lewis and Clarke navyše dôjde k vážnej závade a tak sa musia jej členovia presunúť na "stratenú" Event Horizon. A s ich príchodom sa na palube začnú diať desivé a nevysvetliteľné veci, ktoré im ukazujú ich najhoršie a najcitilivejšie tajomstvá, o ktorých nikto iný než oni, nevie. To, čo sa môže takýmto spôsobom zdať ako zaujímavý námet, však bohužiaľ v konečnom spracovaní vôbec nezaujal. Respektíve, prvá polovica je skvelá - divák nevie na čom je, čo má očakávať a každé potencionálne škrípanie ho môže vydesiť. Avšak s postupom času a tým, ako sa dej ďalej a ďalej posúva, jeho kvalita prudko klesá. Vyjasňujú sa isté veci, ktoré uberajú značný kus z celkovej filmovej atmosféry a snáď len minimum divákov tak dokáže baviť druhá časť filmu rovnako, ako tá prvá. Od takmer čistej hororovej sci-fi atmosféry režisér prechádza niekam do roviny thrilleru či dokonca snáď slabej psychológie a dobre vybudovanú atmosféru možno až príliš prudko pochováva. Do značnej miery ma ako diváka sklamal aj výkon hlavných postáv, ktoré stvárnili veľké herecké mená - Laurence Fishburne a Sam Neill. Obzvlášť druhý menovaný, ako konštruktér korábu Event Horizon a neskôr v deji veľmi dôležitá postava, ma sklamal a s jeho postavou som sa počas celého filmu nedokázal úplne vyrovnať. Nepasovala mi a sledovať Neillove výstupy, ma tak v tomto prípade vôbec nebavilo. S ostatnými som viac-menej žiaden problém nemal. Event Horizon sa zo začiatku javí ako vynikajúce vesmírne sci-fi. Atmosfericky ponúka presne to, čo od podobného filmu očakávate. Prostredie lodí pôsobí ako podľa šablóny týchto typov filmov a navodzuje akýsi "votrelcovský" pocit, čo sa prvotne javí ako dobré. V tomto prípade je to však neskôr viac na škodu, keďže dej postupne upadá a ku koncu divák už ani pomaly nevie, na čom je, a je rád, keď sa film zvláštne skončí. Osobne som týmto snímkom značne sklamaný a žánrovo by som tento počin zaradil určite na nižšie priečky. ()

Martensson35

Slibný začátek a poté až do konce obyčejné vesmírné vyvražďovací béčko. Zajímavé obsazení to vytahuje do koukatelné úrovně alespoň na jedno shlédnutí. ()

Nix

Tohle je opravdu nejlepší počin Andersona, možná je to i smutný, ale on nic lepšího už nedokázal natočit. krom Resident Evil a Mortal Kombat.. Ale fakt to stojí za to vidět, nejlepší je nic si o tom nezjišťovat a rovnou se do toho vrhnout, já jsem se bavil. ()

kukkik

Taková (bohužel) hodně protáhlá epizoda pořadu Krajní meze. Kdyby byla stopáž poloviční nebo scénář dvakrát tak poutavý, šlo by o ucházející kousek, takhle jde ale spíš o podprůměrné sci-fi bez hlubší myšlenky, bez zajímavé akce a bohužel i bez zajímavých hereckých výkonů či zapamatovatelných replik. Škoda. 2/5 ()

rivah

Sci-fi to není, jen v prapodivné vesmírné lodi se odehrávají agresivní zvukové a vizuální efekty k ohlušení a omámení diváka spojené s nepravděpodobnými jevy jako výbuchy, které by loď zcela zničily. A ono nic. ()

src

Dost desivy horor, bohuzel nelogicke chovani postav, viditelne rozdily mezi lodi zvnejsku a zevnitr, prilis citelne odkazy na (nejenom) vetrelci sagu a predvidatelne stupidni konec srazi cely film do prumeru. ()

Dreadlord

Vyborne vypadajici temna sci-fi,ktera bohuzel kvuli sestrihani obcas trochu nedava smysl nebo je spis znat,ze v tu onu chvili tam neco chybi... ()

Taffey

Miluju science fiction, ale tohle je opravdu odpad. Pokud se najde někdo, kdo je schopen porovnávat Horizont s Vetřelcem, je mi ho osobně líto, byť jeho názor beru na vědomí. Druhá polovina filmu nestála za nic, nudil jsem se u ní, v podstatě bych mohl říct, že jsem jí vůbec nevěřil. Katastrofální závěr. Sam Neill není ta správná figura do takového filmu. Fishburnův výkon bych ohodnotil s bídou třema hvězdičkama, stejně, jako v Matrixu. S odřenýma ušima **. ()

D.I.G

Na scénu, v ktorj sa Neill tacká v chodbe hlavného počítaču, do konca života nezabudnem.....skoro som sa posral.......... ()

Marty7CZ

Nářez,atmosféra,výprava!!!Né nadarmo se z tohoto kousku po vydání na dvd stala kultovní záležitost.Viděli jste už to nádherný sběratelský balení,co vyšlo pro cz trh?Prostě skvost!!! ()

Micka

Ze zacatku se teto film tváří docela slibně, nicmeně to co nasleduje v poslední třetině je prostě ubohost. První 2/3 filmu vás do filmu vtahuje vcelku hustá atmosféra, ale konec filmu, vám ji totálně pokazí. Pokud chcete psycho-sci-fi-horror, pustě si radši Kouli. Ta je mnohem lépe vyladěná, jak po stránce scénáře, tak po stránce herecké. Horizont událostí nám pouze ukazuje věci již dříve viděné (ale nemůžu říct že špatné) , anebo své vlastní - a ty jsou už špatné. ()

VinnePrime

Mile mě to překvapovalo a nepřestalo ani po druhém shlédnutí. Napětí, gradující, nechutné i svým způsobem strašitelné, s vesmírným tématem jsem snad ani lepší horror-thriller neviděla. ()

Murdock

Nebýt posledních patnácti minut řekl bych skvěle natočená sci-fi. Jenže samotný zakončení filmu si nějak neví rady samo se sebou a blouzní něco o pekle a hrůze, snaží se strašit ale působí směšně a celkově tak nějak film shazuje. Trochu jsem si ke konci připadal jak kdybych si odskočil k nějakýmu italskýmu hororu ze sedmdesátejch let. Přesto se Andersonovi musí nechat, že krom zakončení se ukázal jako celkem zručnej režisér. Napětí navozuje pomalu ale jistě a herce vede tam kde je potřebuje mít (i když s tou celkem hvězdnou partou to asi neni tak těžký). Přístě by to snad chtělo jen trochu míň Barkera a víc sci-fi. ()

Šindy

Sci-fi mám rád, hodně rád. Když má navíc ještě dobrou atmosféru, tak je to o to lepší. Horizont události má přímo odzbrojující atmosféru. Napětí se dá krájet. I z obrazovky je cítit zlo, které na lodi je. Obsazení také velice kvalitní, na to, že se nejedná o nějak moc drahý film. Rád bych dal pět hvězdiček, ale závěr filmu mi to nedovolí. Ta pronikavá atmosféra, která je celou dobu budovaná, je bohužel v závěru celkem zašlapaná vyvražďováním. Film to jako celek kazí. I tak jsou to ale velice dobré 4 hvězdičky. Pro mě lepší než Sunshine. ()

Euchrid

To jsem ani nevěděl že Anderson umí natočit něco tak zábavného! Většinu času vás film docela obstojně přesvědčuje že není jenom další béčko, a i v těch momentech kdy mu to tak nejde, mě díky intenzivní atmosféře pořád držel. Berte, berte... ()

Dantte..

Tohle fakt natočil Paul W.S. Anderson ? Se mi ani nechce uvěřit, že tak dobrý film dokázal natočit. Každopádně film má parádní atmosféru i příběh, i když v druhé puli ztratil trochu dech. 75 % ()

lakiboy

Hustá atmosféra na začiatku nevydrží celý film. Trochu mi pripomínal Guľu, ale film sa oplatí pozrieť aj tým, čo ju videli. Škoda tej druhej polovice, kedy sa to mení na krvák, ale podľa mňa to tak trochu z deja aj vyplývalo. Tak 3 a pol * ()

Don82

Po nedávném shlédnutí Death Space Downfall jsem si říkal, že si musím sehnat film který byl v podstatě předlohou filmu i hře. Tuto scifi klasiku jsem zatím nikdy neměl možnost vidět celou, takže jsem si to vynahradil až nyní. Dvěma slovy: mistrovské dílo. Už od počátku zbystříte zrak aby vám náhodou něco neuteklo a nevydechnete až do závěrečných titulek. Děj je zasazen klasicky: vesmír, nepodařená mise, záchranná loď, nekompromisní kapitán a děsivá atmosféra...a...zlo. Tento film si ani tak nepotrpí na vyvražďovačkách ale na totálně nahuštěná atmosféře která se pomalu přelévá do vaší hlavy. U filmu se mi mimo jiné líbili jednotlivé charaktery které film celkově obohatili, nikdo nebyl vyloženě hrdina. Nezapomenutelná náplň od začátku do konce...docela bych chtěl vidět to zlo které by (teoreticky) mělo přijít přes "bránu", to asi ale asi necháme do jiného vynikajícího béčka. Určitě se nabízí srovnání se snímkem Sunshine z minulého roku, který mně vůbec nezaujal a dle mého pojal hrůzu vesmíru až moc moderně a snadně. ()