Gisaengsu: Deo Geurei

• Jižní Korea 기생수: 더 그레이 (více)
Jižní Korea, 2024, 5 h (Minutáž: 43–61 min)

Neznámí paraziti brutálně zaútočí na lidi a úplně je ovládnou. Kdo vyrazí do boje na záchranu celého lidstva? (Netflix)

TonyHawk94

"You are not alone." Veľmi efektívna zaujímavosť s vynikajúcim formátom (6 epizód o priemere cca 45-50 minút), B-čkovým príbehom, C-čkovým precítením, no A-čkovými akčnými scénami a niekoľkými zaujímavými postavami. Či už anti-hrdina z prostredia podsvetia, ktorý uteká pred zradou a nevedomky sa pripletie do dejiska príbehu, potom predavačka-sirota so smutnými momentami, alebo napokon drsná a mysteriózna vedúca Grey tímu. Príbeh o parazitoch tak trošku ako keby preberal niektoré prvky z Venoma, hoci nutno dodať, že prv ešte bol japonský dvojdiel. Vo finále to ani nevadilo - natočené to bolo skvelo, človek si pri tom oddýchne a moc ani nemusí rozmýšľať. Také seriály sa tiež hodia. Za normálnych okolností by som to videl na niečo medzi 3* a 4*, no vzhľadom na efektívny formát tomu dávam 4* s tým, že veľmi rozmýšľam, či si nepozrem aj japonský originál :) (pozn. kórejská príbehová "epizóda" je z daného univerza parazitov ;o). ()

SmajdalfCZ1

Tak jelikož s menší angínou ležím v posteli, tak jsem si rozhodl pustit tenhle seriál. Navíc jsem pár měsíců zpátky viděl anime, ze kterého tohle vychází, tak se to zdála jako jasná volba. Těšil jsem se na Šiničiho a Migiho, ale ejhle ani jeden tam není. Start seriálu jsem popravdě musel hodně pokousat, ale jelikož mám tu nemoc, že co začnu sledovat, tak prostě musím dokoukat, ale naštěstí poslední dvě/tři epizody se mi líbily. Hlavně konec poslední epizody. Pokud bude série druhá, tak by to mohla být opravdu pecka !!! :) ... Ale co se první série týče, tak přes pomalý rozjezd ( myslím opravdu pomalý, jako vlak českých drah ) se to ke konci rozjede ( a to jako opravdu rozjede jako Šinkansen ). A ty animace/CGI nejsou opravdu špatné. Jde vidět, že je to trochu levnější seriál, ale pokud to budu srovnávat s Death Notem .... No v podstatě .... Všichni víme, že níže se rozhodně jít nedá. Dal bych tomu nějakých 70%, protože prostě můžu a to anime bylo super. :) ()

Miroslav.Zac

Původně jsem si myslel, že se jedná o další tuctovou parazitickou zombárnu, kde pár přeživších bojuje proti miliardám hnusných mutantů, ono to je ale naopak. Akci střídá detektivní pátrání a pátrání zase akce, proložená nezbytným odhalováním osobnostního pozadí každého z hrdinů. Šest dílů je akorát, aby to člověka udrželo u děje a nenudilo. ()

flyer.nick

Fajnová podívaná, místy se to trochu vleče, ale ani v tom to moc nenudí. Občasné nesmysly k takovým seriálům prostě patří a akce mohlo být o poznání víc. Ale efekty jsou vydařené, příběh nabízí předvídatelné i nečekané zvraty a jako celek to docela funguje. ()

sun.eagle

První díl zapínám po čtvrté, předtím jsem pokaždé nudou usnul, první díl prostě musí být naprostá bomba, pokud mě má seriál v tom nepřeberném množství seriálů zaujmout abych mu obětoval drahocenný čas. ()

Dakota1978

Ač nefanoušek akčního žánru chválím dynamické zpracování, super masky, sympatické herce a v celku zajímavou nosnou myšlenku - scénář, nad kterým přemýšlely "hlavy pomazané". Chvílemi působilo i komicky, ale to může být našimi kulturními odlišnostmi. 6 dílů až nad hlavu a doufám, že otevřený konec byl jen sarkastickou scénáristickou tečkou a ne předzvěst další série... ()

SmileSun

Jelikož jsme z Jižní Koreje zvyklí především na K-Drama, tak je to určitá změna podívat se na akční snímek. Mně se tato minisérie líbila, bylo to napínavé, souboje byli zajímavé, protože díky parazitům to byl boj opravdu hodně netypický. Také oceňuji to, že to mělo přiměřený počet dílů a díky tomu se z toho nestala natahovaná slátanina. A zakončení bylo také pěkné, přestože konec nabádá k tomu, že nás možná bude čekat pokračování... ()

janmatys

Předně - hodnotím na 80%, a plné hodnocení dávám z poklesu od červených čísel, protože to si seriál nezaslouží, takže takový můj boost. Je to akční, má to sakra spád a parádní efekty, a díky rozumné délce (klidně bych snesl o dva díly více, a to se často nestává) doufám v další sérii a nemohu rozhodně hodnotit hůře! ()

Hexx

Za mě spokojenost, určitě nadprůměrné scífko o přežití "jiného" druhu než je ten náš. Zajímavé dějové linie, postavy dobře vyobrazené a celkově to prostě bavilo. Jak by ne, když z otvírajících lebek jako skládačka vystřelují chapadla či troj-divné oči a pár dekapitací by se také našlo. Zřejmě to volá po druhé sérii. ()

Aceboris

Po dlhej dobe niečo fakt dobré. Klobúk dolu pred Kórejcami aj keď sa jedná o prerobenie dvojdielneho filmu, toto malo gule. Vírus ktorý dopadne na zem a chce si podmaniť ľudstvo. Avšak ako keďže sa ako druh neviete rozmnožovať. jediná vec ktorá sa zdá byť priechodná je postaviť sa do čela organizácie a tým pádom získať moc nad všetkými. Má to však jeden háčik, na to aby ste sa tam dostali potrebuje spojencov medzi ľuďmi a zároveň obetovať svoj druh. Zaujímavé poňatie mimozemského myslenia za honbou sa za mocou. Vírus sa v ničom nelíšil od toho, že aj medzi ľuďmi sú taký ktorý nemajú problém obetovať tisíce nevinných len aby dosiahli svoje. Vizuálne bol seriál spracovaný veľmi dobre, efekty sa mi veľmi páčili aj keď miestami som mal stále pocit, že som to už niekde videl , či už v Last od Us , alebo Rezident  Evil. Herci boli takisto sympatický. Dobrá jednohubka, ktorá dúfam bude mať pokračovanie, keďže záver bol taký aký bol. Za mňa 8/10 PS: Nechápem algoritmus ČSFD diely majú cca 76/78 % v priemere hodnotenie a seriál ako celok  má 69%. ()