Jeoffrey

Ano, těch 6/10 je vskutku asi adekvátních, a dokonce zde již zazněly i ty největší problémy, které seriál má. Produkční hodnoty, především animace, jsou maximálně průměrné, je to vidět hodně v soubojích, které nemají příliš razance, spoří se na pohybu postav a ani efekty nejsou zrovna oslnivé. Největší problém je však zvolené tempo, díky kterému se tu osekává předloha, často se o tom, co se děje, víc mluví, než že by se to ukazovalo a celý příběh díky tomu působí hodně sterilně a ani z poloviny ne tak zajímavě, jak by mohl. Další věc, co tím trpí, je celý systém levlování, je sice jasné, že hrdina získává nové schopnosti tím, že zabije a pozře nepřítele, ale to samotné získávání nových schopností tu působí jen dojmem nic neříkajícího vyjmenovávání všemožných skillů a když dojde na použití některého z nich v boji, tak je to tak nepřehledné, že netušíte, kterou schopnost, nebo kombinaci schopností hrdina zrovna používá. Koukal jsem do mangy a tam je to celé mnohem přehledněji a detailněji popsané, tady na to ale asi nebyl prostor, maximálně je to občas odbyté formou nějakého drobného komentáře. Stejně tak dostává na prdel i hlubší rozkreslení jednotlivých charakterů a jejich vztahů. Přitom jsou v mnoha ohledech hodně komplexní a třeba u celého hrdinova harému je zajímavé sledovat, jak se původní pud sebezáchovy postupně mísí s přirozenou biologickou snahou chtít zplodit potomka s nejsilnějším samcem v okolí až se to vše nakonec dostane i do nějaké té romantické roviny. Ale abych si jen nestěžoval, pojďme se na chvíli zaměřit na to, co je na Re:Monster povedené. Každé dílo, kde není hlavní postava generický člověk, má u mě hned plusové body a začínat jako goblin, tu ještě nebylo. Hlavní hrdina je navíc hodně fajn, baví mě, zajímá mě, fandím mu. Najde se tu i pár dalších postav, včetně členů jeho harému, ale i mimo něj, které mě zaujaly. Líbí se mi styl vyprávění vedený skoro až formou deníčku, zkrátka hezky den po dni, krůček po krůčku. Přijde mi i hodně povedená rozmanitost zdejších druhů, zkrátka v co všechno se tu dá vyvinout a že to vždy má nějaká svoje pravidla. Stejně tak jsem si užíval to postupné rozvíjení hrdinovi družiny a budování vlastního postavení ve světě. Sice mě příliš nenadchl směr, který se vše později vydalo, linka s transportem princezny a vlastně vůbec celé to rozhodnutí stát se partou žoldáku, mě moc neoslovilo a raději bych tu viděl nějaké budování rozmanité společnosti monster a boj s okolními národy, jako to třeba dělá Rimuru (nebo jako tomu bylo v první polovině seriálu). Co dodat, možná už jen to, že mi openning přišel naprosto otřesný, nejspíš jedna z nejhorších písní, kterou jsem v této sezóně slyšel (a od druhého dílu přeskakoval). Tohle dílo zkrátka má potenciál, je tu hned několik originálních aspektů, kvůli kterým má smysl si tenhle příběh projít, ale pro lepší zážitek bych tentokrát doporučil spíš asi mangu (ta je za mě, z toho co jsem z ní viděl, tak 7,5/10). ()

gumbo

Bohužel to hodně ztrácí na produkční kvalitě a také tomu nepomáhá rozhodnutí to vše strašně naspeedovat. Předloha byla nejzábavnější v tom, jak Ogorou (a celá jeho parta) postupně získával schopnosti a s tím přicházely vymazlenější a epičtější souboje. Tady se ale tak spěchá, že ani nemáme pořádně čas se seznámit s charaktery, spousta zvratů tu dokonce probíhá přes voiceovery a všechno to získávání schopností je odbyté. Je to strašná škoda, protože předloha měla obří potenciál, který je tady trestuhodně nevyužit. I tak to dokáže doplout do vod průměru a určitě to nemůžu hodnotit, jako vyloženě špatnou věc. Ale víc jak 60 % prostě dát nemůžu. ()