Unnamed Memory - Season 1

(série)

david141474

Další anime, další fantasy, další osmička. Tyto slova si říkám po dokoukání dalšího anime, tentokrát s názvem Unnamed Memory. Je to šílenost, ale povedená. Seriál jsem si užíval, jelikož děj byl zajímavej a taky dost praštěnej. Sledovat tuto sérii bylo velmi zajímavé. Sice netuším jak, ale dost mě to chytlo. Rozhodně to není žádnej masterpiece, jenže když nevíte co s časem tohle je to pravý ořechový. Celá ta romantická linka se dala, do toho se tu objevil záporák celé série, ale ten byl rychle poražen a zbytek série se řešila jenom svatba a další věci okolo. Postavy jsou zajímavý, jak Tinasha, tak Oscar. No jo, když se do sebe zamiluje čarodějnice a princ, nikdy to nemůže dopadnout dobře, i když ten poslední díl mluví o něčem jiném. Opening je solidní, pěkná píseň to jest. Ending má v sobě tolik tolik síly a emocí, až mě to nutí říct, že to je asi ten nejlepší a nejsilnější song, který jsem kdy v anime zaslechl. Už byla oznámena druhá série, tak se těším co nám přinese, i když v první sérii to mohli klidně ukončit. 8/10 Jop, ten ending je vážně silnej! ()

Jeoffrey

Co pro mě táhne Unnamed Memory celou dobu hodně nahoru je ústřední pár, jeho vzájemná chemie a jak se jejich vztah během celého seriálu rozvíjí. Mají zábavnou dynamiku, občas se sympaticky špičkují (není to sice Holo a Lawrence level, ale i tak je to fajn). Už od prvního dílu jsem si Oskara a Tinašu velmi oblíbil a vlastně se mi i líbil celý seriál, považoval jsem ho za černého koně sezóny a jediné, co mi na něm po úvodní epizodě vadilo, byl otravný Oskarův sluha. Bohužel odcházím poměrně zklamaný, protože co se samotného příběhu a tempa vyprávění týká, byl to docela fail. Nebo spíš jsem měl dojem, že se tu v určitých částech zbytečně pospíchá, že se hodně osekává předloha, málo se vysvětluje, nebo se děje něco podobně špatného, protože mi to celé přišlo místy takové nepřehledné a nesourodé. Byl to jak slepenec několika událostí, které mě sice nakonec dovedli z bodu A do bodu B, ale jak jsem se tam dostal, si moc nepamatuju… A samotné finále a hrátky s časem, časové paradoxy – no řekněme, že jestli mě chtěli tvůrci nalákat na druhou řadu, tak se jim to úplně nepovedlo, spíš naopak, bojím se, co ještě za brikule budou s tím časem a měněním minulosti dělat, protože je obecně jen málo děl, nejen v rámci anime, ale i kinematografie obecně, které tohle téma zvládly, těch pastí, do kterých se tu dá spadnout… A už ten poslední díl mi příliš funkční nepřišel. Ale tak nebudu malovat čerta na zeď, počkám si na druhou řadu v lednu. Co ale udělám s touhle? Hlavní postavy byly víc než fajn, pár vedlejších postav taky ušlo, některé ale byly buď otřesné, nebo úplně nevýrazné. Příběh mě zatím příliš nenadchl, po pravdě už teď si na některé pasáže horko těžko vzpomínám, tempo mi taky přišlo špatně zvolené. Animačně to byly docela povedené, hudba byla taky OK. Pořád tam vidím určitý potenciál, ale zároveň mám i spoustu obav... No, tohle celé je tak na 5,5/10. ()