Breathe

• Kanada Breathe

Matka a dcera z východního Flatbushe, které sotva přežívají ve světě bez kyslíku, se musí spojit, aby se navzájem ochránily, když se objeví vetřelci, kteří tvrdí, že znají jejich zmizelého otce. (FunDinDung)

• Quvenzhané Wallis mala pocit, že jej rola bola ušitá na mieru: „V škole som mala najradšej vedecké pokusy. Potom som natáčala tento film a zistila som, že možno neviem o vede tak veľa, ako som si myslela. Ale stále vedu milujem. Rada pracujem v laboratóriách." (Arsenal83)
  • Režisér Bristol mal za cieľ vzbudiť u divákov snahu začať konať: "Je to otázka na divákov - chcete čakať, alebo chcete konať? Aké rozhodnutie učiníte? Vedzte, že ak s tým nikto nič neurobí, toto zažijeme v našej dobe a ja sa bojím, že niečo ako je ukázané vo filme sa naozaj stane." (Arsenal83)
  • Bristol úmyselne nevysvetľuje dôvody apokalypsy na Zemi: "Chcel som týmto položiť zodpovednosť na každého. Na každého treba poukázať: Ja som zodpovedný za zmenu klímy, za zmenu sú zodpovední aj diváci." (Arsenal83)
  • Režisér Stefon Bristol povedal, že "film je oknom do potenciálnej budúcnosti, keďže stojíme na pokraji zanechania našich detí a budúcich generácií na hroznej planéte". (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo na miestach v Pensylvánii koncom roka 2022. (Arsenal83)